KAMERA

KAMERA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

JD.

Član
nece se premjestati kamera pa to je malo teze tehnicki izvodivo, onda svaki put moraju kopati za kablove itd itd... kad nabave novu onda ce je postaviti negdje drugo

sto se tice ostalih kamera, sluze za video nadzor saobracaja, ne za kaznjavanje koliko ja znam, jer te kamere ne slikaju.
 
Član
Bilo je i u avazu da ce se postojeca kamera premijestati sa lokacije na lokaciju dok se ne nabavi jos koja kamera ali nece se znati lokacija kako bi vozaci bili oprezniji, to je zvanicno obavjestenje od mup-a!
 
Član
Ja koliko znam (a trebalo bi da nesto znam :) ), do 80 tolerisu...
Takodje (koliko znam) nije vise "faza" testiranja jer su poceli vec slati prijave...
 
upravo tako što kaže neuro. tolerišu do 80 km/h, faza testiranja završena. nabavljaju nove kamere (valjda se ova već isplatila), a ovu će da premjeste na nepoznatu lokaciju! bilo je to u avazu i na vijestima. statistika kaže da je u prosjeku bilo oko 80 slikanja dnevno :D pa računajte, unosan biznis
 

Lav

Član
ma sad idu kazne, zavrsena je testna faza prije 10ak dana i od tad je pocelo slikanje za miliciju:D
 

JD.

Član
e bas ce je moci postaviti da niko ne sazna haha, pa dok je onda opet istestiraju na novoj lokaciji...

a po zakonu ne mogu vrsiti nikakav nadzor bez obavjestenja, tako da to o nepoznatoj lokaciji okacite macku o rep sto kazu hehe
 
Tema malo stara, ali krajnje vrijeme da se osvjezi posto se u Sarajevu vec nagomilalo i kamera i prekrsaja.

Pored ove koja je vec spomenuta (TRV Dom), poznate su mi jos 4 lokacije:
- Ispod Stupske petlje (u pravcu Ilidze)
- Dobrinja (Lukavicka cesta - u pravcu Lukavice)
- Titova ulica, ispod "vjecne vatre"
- Ispred ekonomske skole (u pravcu centra) / aktivna od 17.Marta.'08 !!!

U nekom topicu, neko rece "vec su se isplatile". Izgleda da se i jesu isplatile, cim se nabavlja i postavlja novih 5 komada na lokacijama :lol: :
O statistici vise u attachmentu.

Zanima me sljedece:
Zna li neko, da li se radar nalazi u kutiji sa kamerom, ili se za mjerenje brzine koriste oni senzori koji su postavljeni u asfaltu?Ovo me interesuje narucito za onu kameru kod ekonomske skole, jer mi je bljesnula dok sam bio u krajnjoj desnoj traci. Trebao sam skretati desno prema Grbavici, pa i nisam mogao voziti preko 50 (ogr. je 40) na tom mjestu. Ili radar nema veci stepen tolerancije, ili je nekoga snimila na crvenom u skretanju lijevo prema Pofalicima ili srednje trake, saznat cu za cca 30-ak dana...

pozdrav!
 
Član
blago vama, ovdje slikaju iz auta parkiranog :-( tolerancija 5 km/h.
kad se provice iz kojeg oni samo zamjene, tu ima audi 80, vectra caravan, vw golf r32!
cak jedan r32 sa hgp bi turbo ima policija. nakon 7 dana stize pismo kuci vlasniku automobila sa slikom, tu se moze uvesti ko je vozio itd.

a ove instalirane kamere na semaforima snjimaju (u nürnbergu) samo prelaz preko crvenog. i tu se momci zahebavaju pa idu u rikverc, daju malo gas - blic - opet rikverc, daju malo gas - blic - dok kamera ne rikne, tad nek pajkani dokazu da si prelazio u roku tih par sekundi/minuta tri puta preko istog semafora *lol*
 
Član
ma glavne su im one kocke iscrtane na asfaltu, to su neki senzori provuceni i zaljeveni katranom ja mislim,nesto crno uglavnom,,,,
dje ima tih ki*a tu negdje je i kamerica koja blicne :D
poznate su mi: kod ekonomije,dole nize vjecne vatre,televizije i na stupu!!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top