kako spojiti ovaj alarm na golf 3

kako spojiti ovaj alarm na golf 3

Član
od centralne mislim da je crveno-crna za zakljucavanje a crno bijela za otkljucavanje,u onom buntu zica sto idu i vozaceva vrata nadji te dvi zice i sa onim ispitivacem sa stipaljkom bocni jednu pa ces vidjeti odma jel otkljuca ili zakljuca,u ostalom clan mtopic ti je za to stvoren
ili ako si radio daljinsko mozda naknadno trebao bi vidjeti gdje je modul spajan sa zicama od centralne
 
bijelo/crna - signal zakljucavanja
bijelo/plava - signal okljucavanja
ljubičasta - lijevi zmigavac
ljubičasta - desni zmigavac
crvena - plus
crna - minus (masa)
siva - se kopca na prekidace na vratima i na rasvjetu u autu ona je ( - ) masa
žuta - plus pol koji ide na svirenu
plava - ide na bravu

i jos nesto jel ti vakumm centralno ili elektro pozz
 
Član
amkos je napisao(la):
od centralne mislim da je crveno-crna za zakljucavanje a crno bijela za otkljucavanje,u onom buntu zica sto idu i vozaceva vrata nadji te dvi zice i sa onim ispitivacem sa stipaljkom bocni jednu pa ces vidjeti odma jel otkljuca ili zakljuca,u ostalom clan mtopic ti je za to stvoren
ili ako si radio daljinsko mozda naknadno trebao bi vidjeti gdje je modul spajan sa zicama od centralne

stvar je u tome legendo sto je vec sve bilo skopcano kad sam kupio auto ali je falila centrala od alarma i sad sam kupio komplet alarm i usteko na moju instalaciju radi signalizacija i sirena i alarm funkcionise ali nece da zakljuca vrata niti da ih otvori u tome je problem jer neko je skinuo centralu od alarma i sto posto neke zice otsijeko

ernadhusic je napisao(la):
bijelo/crna - signal zakljucavanja
bijelo/plava - signal okljucavanja
ljubičasta - lijevi zmigavac
ljubičasta - desni zmigavac
crvena - plus
crna - minus (masa)
siva - se kopca na prekidace na vratima i na rasvjetu u autu ona je ( - ) masa
žuta - plus pol koji ide na svirenu
plava - ide na bravu

i jos nesto jel ti vakumm centralno ili elektro pozz

vakum je u pitanju
 
eee to je druga prica vidi u upustvu na koje se signale moze spajat taj alarm jer na vakuum centralnu treba glavna centrala da salje signal do vakuum motora na 3 sekunde dok kod elektro to je nastimano na 0,5 sekunde provjeri u papirima imali za vakum ako ima mora se jos nekih zica spojit ili Jumpere u glavnoj centrali izmjenjat da bi doso do vakuum sistema
 
Član
Evo me ... ;)

Koliko mogu skontati sa ove sheme islo bi otprilike ovako ...
(posudicu malo teksta od kolege iznad ;))

bijelo/crna - signal zakljucavanja ..... zuto-crvena zica u snopu koji ide u vozaceva vrata
bijelo/plava - signal okljucavanja ..... crno-crvena zica u snopu koji ide u vzaceva vrata
ljubičasta - lijevi zmigavac ... crno-bijela zica u snopu zica koje prolaze kroz prag sa vozaceve strane
ljubičasta - desni zmigavac ... crno-zelena zica u snopu zica koje prolaze kroz prag sa vozaceve strane
crvena - plus ... nadji neku sto deblju zicu na kojoj imas konstantnih +12V (naces je sa ispitivacem sa stipaljkom)
crna - minus (masa) ... imas ja mislim iza plastike kod rucice od haube saraf na koji mozes nakaciti ovu zicu, ako nema, ispitivacem nadji koja zica je masa, pa na nju nakaci
siva - se kopca na prekidace na vratima i na rasvjetu u autu ona je ( - ) masa ... dovoljno je skopcati samo na vozaceva vrata, a na nju dovedes i zice sa senzora haube i sa sijalice u gepeku, naravno bitno je da budu masa
žuta - plus pol koji ide na svirenu ... to provuces pod haubu, podrazumijeva se
plava - ide na bravu ... nadji ispitivacem koja zica dobije napon kad das kontakt

Ove ostale zice ne znam gdje se spajaju, to bih morao malo uputstvo detaljnije prouciti ... nisam radio nikome ovakav alarm, pa ne znam napamet ...


I da ... kod Golfa nije bitno je li vakuum ili elektro brava jer i vakuum brave rade na elektronske impulse, nije kao kod npr. mercedesa da mora biti 4 sec. impuls ...

Ako sta jos zapne slobodno pitaj u PP ...
 
Član
mtopic je napisao(la):
Evo me ... ;)

Koliko mogu skontati sa ove sheme islo bi otprilike ovako ...
(posudicu malo teksta od kolege iznad ;))

bijelo/crna - signal zakljucavanja ..... zuto-crvena zica u snopu koji ide u vozaceva vrata
bijelo/plava - signal okljucavanja ..... crno-crvena zica u snopu koji ide u vzaceva vrata
ljubičasta - lijevi zmigavac ... crno-bijela zica u snopu zica koje prolaze kroz prag sa vozaceve strane
ljubičasta - desni zmigavac ... crno-zelena zica u snopu zica koje prolaze kroz prag sa vozaceve strane
crvena - plus ... nadji neku sto deblju zicu na kojoj imas konstantnih +12V (naces je sa ispitivacem sa stipaljkom)
crna - minus (masa) ... imas ja mislim iza plastike kod rucice od haube saraf na koji mozes nakaciti ovu zicu, ako nema, ispitivacem nadji koja zica je masa, pa na nju nakaci
siva - se kopca na prekidace na vratima i na rasvjetu u autu ona je ( - ) masa ... dovoljno je skopcati samo na vozaceva vrata, a na nju dovedes i zice sa senzora haube i sa sijalice u gepeku, naravno bitno je da budu masa
žuta - plus pol koji ide na svirenu ... to provuces pod haubu, podrazumijeva se
plava - ide na bravu ... nadji ispitivacem koja zica dobije napon kad das kontakt

Ove ostale zice ne znam gdje se spajaju, to bih morao malo uputstvo detaljnije prouciti ... nisam radio nikome ovakav alarm, pa ne znam napamet ...


I da ... kod Golfa nije bitno je li vakuum ili elektro brava jer i vakuum brave rade na elektronske impulse, nije kao kod npr. mercedesa da mora biti 4 sec. impuls ...

Ako sta jos zapne slobodno pitaj u PP ...

HVALA TI PUNO NA ODGOVORU SUTRA CU PROBAT DA RIJESIM PROBLEM MISLIM DA ZNAM U CEMU JE PROBLEM BAS TE ZICE STO OTKLJUCAVAJU I ZAKLJUCAVAJU JA MISLIM DA SU PRESJECENE

sory na capslock i da imali kakve veze sto nece da radi jer mi je ja mislim crkla brava vozacevih vrata tacnije kad na njima zakljucam kljucem nemogu da otkljucam nego moram na suvozacevim otkljucat
 
kad spojis signale kako valja kljuc ti nece ni biti potreban
a provjeri i ovo za koji ti je sistem alarm namjenjen el-ili vakum u papirima pise AC za vakuum
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
kad spojis signale kako valja kljuc ti nece ni biti potreban
a provjeri i ovo za koji ti je sistem alarm namjenjen el-ili vakum u papirima pise AC za vakuum

ma za oba sistema ev link http://www.jablotron.com/upload/download/en/ca-320_en_mdf59500-en.pdf
 
Član
Nema na cemu drug ... ako jos sta zapne slobodno pitaj ...

I nece ti biti bitno to sto ne radi kljucem brava, jedino ako sa suvozacevih vrata nece da otkljuca/zakljuca vozaceva vrata, onda ti je crkao motor, a u protivnom je otisao samo mikroprekidacic u motoru koji salje impuls bazi da je zakljucan/otkljucan i onda baza shodno tome otkljucava/zakljucava ostala vrata


ernadhusic je napisao(la):
...
a provjeri i ovo za koji ti je sistem alarm namjenjen el-ili vakum u papirima pise AC za vakuum

Nema veze jel na vakuum ili elektro bravu kod golfova ... ;)
I vakuum brave kod vw-a rade na kratke impulse, zato sto je dovoljno da impulsom pobudis bazu centralne brave, a ona odradjuje ostalo, a npr. kod mercedesa ti impulsom od daljinskog/alarma direktno pobudjujes kompresor vakuum brave i zato moras imati impuls od 4 sekunde, da bi kjompresor odradio svoje ...
 
Član
ja sam danas nesto gledo dole bas oko zica i iz onog snopa sto dolazi iz vozacevih vrata ima par presjecenih zica garant su to ove dvije sto zakljucavaju i otkljucavaju i da kad sam tek spojio ona signalna lampica u autu mi je svijetlila bas dobro al kasnije kad sam ponovo usteko blijedo svijetli.Znaci sve radi i zmigavci i alarm se aktivira al zakljucati nece ma garant su te dvije zice koda gledam
 
Član
amkos je napisao(la):
od centralne mislim da je crveno-crna za zakljucavanje a crno bijela za otkljucavanje,u onom buntu zica sto idu i vozaceva vrata nadji te dvi zice i sa onim ispitivacem sa stipaljkom bocni jednu pa ces vidjeti odma jel otkljuca ili zakljuca,u ostalom clan mtopic ti je za to stvoren
ili ako si radio daljinsko mozda naknadno trebao bi vidjeti gdje je modul spajan sa zicama od centralne

evo patim se sat vremena i nece nikako sad da ispitam koja zakljuca a koja odkljuca jel stipaljka mora biti na masi ili na +
 
Član
da bi ispitao stipaljku zakaci na masu i ispitivacem bocni zicu za koju mislis da je zaklj.odnosno otklj.,ako budes na pravim zicama cuces kako otvara ili zatvara motoric u gepeku,cuje se vakuum pumpa.
 
Član
ja nisam uspio da rijesim problem a evo i slika dzeka iz vozacevih vrata i na slici se vidi da su dvije zice presjecene zasto neznam ni sam

Uploaded with ImageShack.us

zice 2 i 4 su presjecene
 
Top