kako spasiti FELGE??? HITNO!!!

kako spasiti FELGE??? HITNO!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
trazio sam purol,nisam mogao naci.. a i kontao sam da je i on negdje oko 20KM, neam pojma.. ugleda ovaj i pise za visoki sjaj i da je za aluminijum i reko poskup malo i sta cu uzmem da se rijesim brige.. tako me je bilo sjebalo to sto mi supci na autopraoni uradise ,samo trosak
 
Legend
pa i kod mene je polirano, i stalno spricam ono za gume i nista :S
jesi siguran da su ti tim spricali ?
 
Ajd sad ovako,sta bi ja mogao koristiti da svoj falc sredim,isto na prednjoj felgi ima neki fleka od neke tekucine,nemam pojma koje..
Isto purol ili??

 
Član
pa jebes im mater spricali su po gumama, eh sad sta cu naspricali neam pojma.. uglavnom pola falca je izgubilo sjaj.. sad sam poliranjem vratio sjaj i cak se sjaji bolje nego prije.. od jucer sam sebi perem auto, kraj svoje lijepe kucice;)
 
@enesss: Koliko sam primjetio poslije poliranja felge odnosno aluminijum ima nekako masnu povrsinu...Kad bi stavio samo bezbojni lak preko toga brzo bi se oljustilo...Bilo bi bas fuj...Ima primer za aluminijum pa tek onda dodje lak preko toga...
 
Legend
roki_actros je napisao(la):
@enesss: Koliko sam primjetio poslije poliranja felge odnosno aluminijum ima nekako masnu povrsinu...Kad bi stavio samo bezbojni lak preko toga brzo bi se oljustilo...Bilo bi bas fuj...Ima primer za aluminijum pa tek onda dodje lak preko toga...

znam sve to druze,ali samo me interesuje necije iskustvo....ne volim oko tih stvari na pamet....

kakav bi bio efekat kad bi preko toga isao alu primer+bezbojnim....hoce li biti onog sjaja ili ....?
 
Član
enesss je napisao(la):
roki_actros je napisao(la):
@enesss: Koliko sam primjetio poslije poliranja felge odnosno aluminijum ima nekako masnu povrsinu...Kad bi stavio samo bezbojni lak preko toga brzo bi se oljustilo...Bilo bi bas fuj...Ima primer za aluminijum pa tek onda dodje lak preko toga...

znam sve to druze,ali samo me interesuje necije iskustvo....ne volim oko tih stvari na pamet....

kakav bi bio efekat kad bi preko toga isao alu primer+bezbojnim....hoce li biti onog sjaja ili ....?

ja se brate nebi tako zajebavao, ako su vec polirane kao kod mene i ako imaju nenormalno dobar sjaj pa sta ti fali svakih 10 dana ispolirati malo, uzeti sebi 2 sata slobodno i poliraj..:D:D bar cu ja tako raditi:)
 
Član
ako bacis primer i lak onda ce ti posiviti i nema sjaja
a sam lak na jako glatku povrsinu takodjer se oljusti i posivi
nakon poliranja uzmi pamucnu krpu i dobrooo trljaj dok se vise ona nebude prljala naravno vise krpa trebas vidjet ces kad prvi put budes brisao kako ce biti crna kad uklonis taj sloj aluminijske spene malo dulje ce ti trajati sjaj bez ponovnog poliranja dvadesetak dana mozda cak i mjesec a sve zavisi i od kvalitete aluminija od kojeg su felge izradjene tako da nikakvi lakovi i primeri radje ih onda oboji bojom visokog sjaja nekom i gotovo
 
Član
ma koristite samo cuninu kap i ima da se sjaji ko picino oko :lol:

ja sam koristio ABRO plavu pastu sa metal i alu i PREZADOVOLJAN SAM ;) doduse nisam polirao felge vec dekl ;)
 
Član
Felge su potamnile zato sto je pasta na njima reagovala na kiselinu kojom oni peru auta , nije to od sjaja za gume, samo ne peri vise auto u praonama sto auto posipaju kao onim deterdjentom i onda samo speru, spuzva je tito za pranje auta.
Ako tise slucajno opet dogodi da u praoni sjebu felge , brze ce ti ici da ih ponovis vodobrusnom 2000, pa onda ispoliras pastom .
 
Član
ja se nemogu nagledati svojih felgi kako se sjaje odkako sam ih ponovo ispolirao.. aBd bar cu ako nista svakih 10-15 dana staru cOrapu u ruke i poliraj mishko:D sad mi glupo vidit felge koje nemaju falc i to poliran xD :lol::lol::D:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top