kako skopcati maglenke vektra b

kako skopcati maglenke vektra b

Član
stari mi je uzeo maglenke juce na odpadu, ja sam danas htio da ih skopcam, medjutim nema uopste kablova od maglenki, imaju zadnje fabricke, i prekidac kad ga upalis pojaca se zadnja stop pozicija, da li one to uopste imaju ili se mora nanovo dovodit ili se samo odnekle mora spustit kabal do njih. hvala
znaci u pitanju je opel vektra b 1999god.;)
 
Član
prvo ti treba još jedno dugme unutra pored onog za zadnje maglenke.. onda od tog novog prekidača pružit nove kablove gore do karambolke :icon_smile:
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
prvo ti treba još jedno dugme unutra pored onog za zadnje maglenke.. onda od tog novog prekidača pružit nove kablove gore do karambolke :icon_smile:

znaci moram i prekidac kupovat, nije mi jasno kako ne moze isti prekidac da pali i zadnja i :icon_question:
 
ako taj sto imas ima dva klika prvi klik je za samo prednju maglenku a drugi ti je i za prednju i zadnju ako nema ta dva klika mozes spojit i na njega ali pri paljenju ce ti se palit i zadnja maglenka ili nabavi sebi s dva klika i rijesio si problem ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
ako taj sto imas ima dva klika prvi klik je za samo prednju maglenku a drugi ti je i za prednju i zadnju ako nema ta dva klika mozes spojit i na njega ali pri paljenju ce ti se palit i zadnja maglenka ili nabavi sebi s dva klika i rijesio si problem ;)

to bi ja i htio da se pale i zadnje i prednje odjednom kao sto palim i na mom golfu, jes da imaju 2 koljena ali ja uvjek palim i prednje i zadnje, kako bi to mogo spojit:icon_question:
 
Pa druze jednostavno, plus koji ide sa prekidaca za zadnje maglenke, taj isti plus spojis i za prednje i kad upalis zadnju maglenku upalice ti se i prednje.. ostalo je sve jednostavno.. ugradis relay i fino to pokopcas i ima da rade ;)
 
Član
Zar mu nije laske spojiti + direkt sa akumulatora stavit neki osigurac na + od 10-15 A, i unutra samo provuci dvozilni kabl do prekidača :icon_rolleyes:
 
Član
Dobri savjeti (osim kolege sto je preporucio relej) :cool: ako hoces da zapalis auto :D
Druze ovako se to radi ako hoces kvalitetno da uradis i kako treba.
Odes na otpad i kupis relej od svjetala recimo sa BMW-a posto je u njega dosta jak relej, on ti nije vise od 10km, Relej ima na sebi 4 stopice (plus akumulator, plus na maglenke, pobuda i minus) onda povuces + sa akumulatora (osigurac od 30A stavi odmah na pocetku kod akumulatora) na relej, minus sa releja zaserafis na sasiju negdje, drugi kabl (+) odvuces na maglenke a pobudu povuces sa tog prekidaca od zadnjih maglenki :icon_biggrin: rijesen problem, kad pritisnes prekidac taj plus sa prekidaca ce poslati na relej s cim se pobuditi on i uklopiti i provesti struju dalje do magleki tako da si siguran da se nece zapaliti ni prekidac ni instalacija.
 
Član
Eto RS Turbo detaljno objasnio :cool: trebalo bi staviti u totorijale ko bude posle trazio da zna ;)
RESPECT :cool:
 
Ne znam sto ciganciti i praviti krkanluk. Odes na taj isti itpad i uzmes tipku , instalaciju i sve sto ti je potrebno i ugradis fabricki
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Dobri savjeti (osim kolege sto je preporucio relej) :cool: ako hoces da zapalis auto :D
Druze ovako se to radi ako hoces kvalitetno da uradis i kako treba.
Odes na otpad i kupis relej od svjetala recimo sa BMW-a posto je u njega dosta jak relej, on ti nije vise od 10km, Relej ima na sebi 4 stopice (plus akumulator, plus na maglenke, pobuda i minus) onda povuces + sa akumulatora (osigurac od 30A stavi odmah na pocetku kod akumulatora) na relej, minus sa releja zaserafis na sasiju negdje, drugi kabl (+) odvuces na maglenke a pobudu povuces sa tog prekidaca od zadnjih maglenki :icon_biggrin: rijesen problem, kad pritisnes prekidac taj plus sa prekidaca ce poslati na relej s cim se pobuditi on i uklopiti i provesti struju dalje do magleki tako da si siguran da se nece zapaliti ni prekidac ni instalacija.

kolega jos jedno pitanje, posto vec postoji relej od zadnjih maglenki ugradjen, cuje se da cakne kad upalim maglenke, je li potrebno stavljati novi ili samo da odvedem plus na maglenke?;)
 
Mozes i sa tog releja postojeceg za zadnju maglenku, uzeti plus i za prednje... broj 87 ili 87a na releju je za maglenke... ali ce ti se i u tom slucaju paliti maglenke istovremeno ako ne ugradis posebno prekidac za prednje maglenke ;)

EDIT: u sustini se i koristi samo jedan relej za maglenke (prednje i zadnje) ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Mozes i sa tog releja postojeceg za zadnju maglenku, uzeti plus i za prednje... broj 87 ili 87a na releju je za maglenke... ali ce ti se i u tom slucaju paliti maglenke istovremeno ako ne ugradis posebno prekidac za prednje maglenke ;)

EDIT: u sustini se i koristi samo jedan relej za maglenke (prednje i zadnje) ;)

ok skopcacu ih na 1 prekidac, pa ako nabavi stari vremenom prekidac i instalaciju fabricku lako je zamijeniti. hvala ;)
 
Top