kako se to radi kod nas (šverceri)

kako se to radi kod nas (šverceri)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
badboy je napisao(la):
j*o majku moze li se pravo otkriti kilometraza...

nekontam kako mogu preko ovog digitalnog displeja da vrate kilometrazu ,jedino preko komp. nekog nest



sve u svemu

lopoviiiiiiiiiiiiiiii

Nikakav problem, gledao sam kako se to radi na digitalnom satu, sjedeci u autu sve obavis hehe, pos'o je super, dosta love, malo posla, naravno za one koji smiju riskirati!!
 
licno znam dosta svercera, ima par ljudi kojima skidam kapu, koji dovlace auto u stanju u kakvom je kupljen na zapadu, sa orginalnom kilometrazom, dovlace i malo kucnuta, ali takve ih i prodaju, ali to je jedan vrlo mali broj ljudi, s druge strane znam desetine koji dovlace auta koja su dozivila totalku i onda sve popravljeno, te standardno vracanje kilometraze za par stotina hiljada 'ladno...
 

EJ2

Član
Pa evo ja na poslu prelazim svaki dan 350-400km, znaci moguce je sve.

A vozao sam seata u firmi, imao 315 000 i rikne mu akumulator. Nista, izvadim, zamijenim, kad - op - kilometraza ponistena. Eno ga sad, posle godinu ili nesto vise, pokazuje 80 000. Digitalni sat isto.
 
To je tako kad Bosnjo po svaku cijenu hoce Passata, Merca Audi-ja i sl...

Umjesto da kupi nizu klasu ali nov auto i kraj price
 
Član
j*o tog covjeka koji kad kupuje auto polovno ne ode u servis, spoje ga na komp i vidi se gdje je kupljen,servisiran,sve,trazis servisnu sa svim pecatima, izmjenama
 

MTR

Član
prodajem ovjerene servisne knjige ( drzava i pecat po izboru ) , cijena povoljna . Svaki svaburina ce ti za 100-200 eurica ispucat servisnu kako hoces
 
Član
U servisnu ne treba vjerovat odes fino u ovlasteni servis oni ti kažu kada je i na koliko kilometara rađen zadnji servis pa na osnovu toga ocjeniš jeli i koliko je vraćano...
 
Član
kupovao sam sebi auto u njemačkoj..kod dilera
auto (pasata.. bmw,,audi) star 4-5 god moglo se kupit za 5-6k eura ..sve OK.za te novce ..oprema navigacija ..itd..al prešao POLA MILIONA km!!..Najviše naših ljudi oko auta (Švercera) .Kod nas je taj auto koštao 15--18 k eura ,,(samo se opere i eventualno koja točkica na farbi ili nema ratkapu .)
i kako se neće takvom autu nešta pokvariti nakon toliko km kad se uveze kod nas..i kažu ljudi' kvare se '..Kako neće nakon toliko km,..?
Kažu da se može na digitalnom km.satu provjerit točna kilometraža pomoću compa u ovlaštenom servisu. jedna brojka za javnost a druga original..
 
Član
pa sta vi mislite da ste ijednog polovnjaka kupili u BiH da je prava kilometraza na satu mos mislit :)
sta se tu sve radi :)
 
Član
da se ta kilometraza provjeriti "jedino" na mercu bez obzira sto je vracena to znam 100% prijatelj radi u ovlastenom
Postoje fore prilikom kupovine auta da se utvrdi kilometraza ako ne stvarna onda priblizna. Prijatelj trebao pazariti clia i odemo u ovlasteni na satu cca 80000 onda teta ukuca broj sasije kad surprise zadnji servis radjen u italiji na 150000 prije dvije godine... Tako da prilikom kupovine auta 50 km je mala cifra za pregled u odnosu na ono sto nas ceka u buducnosti sa nasim ljubimcima
 
Član
Moze se lahko provjeriti kilometrza... Znam da se na ECU motora "pamti" orginalna kilometraza i treba ti bas neki strucni alat koji kosta puno,ali bas puno love da bi na ECU motora promijenio kilometrazu. Mozes mijenjati kilometrazu lahko ali na ECU ostane orginalna kilometraza,bez obzira sto na km satu pise drugacije. Neka neko malo bolje objasni... ne razumijem se bas puno ali ovako stvari stoje.
 
Član
gledo sam ja na novoj tv ima ona neka emisija...pa je to prikazivalo....oni su uzeli neku alfu.pise 90 000..odveli kod nekog lika on nesta carko..bilo 200 000!!!to na digitalnom..ostane na nekom cipu..pa se to prikljuci na neki komp......oko 50 eura ja mislim da je to!bolje 50 eura nego 200 000 kilometara!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top