Kako razraditi motor ???

Kako razraditi motor ???

Član
Radi se o Toyotinom 3S-GE motoru 1990 - '93 u kom je sad promjenjeno skoro sve, ukljucujuci i radilicu ako je bitno i to.

Ali me zanima cijela procedura od kad upalim, krenem i vozim, na koliko obrtaja najmanje, na koliko najvise i koliko treba to sve da traje, koliko cesto da mijenjam ulje ...... Ulje ce biti Modrica, full sintetika, 5w30, zlatna boca, eko plus.

Uzmite u obzir i lamelu i motor.

Hvala.
 
Član
vecina proizvodjaca upucuje na razradu motora tako da se ne vozi preko 3 000 rpm (2500 kod dizela) a da se ne vozi ispod 2000 rpm (1500 kod dizela) prvih 3 - 4 000, onda promjenis ulje i filter ulja i to je to :)
 
Član
Nema rasprave, to je to. Iako sipaš sintetiku koja ima duže intervale, bilo bi dobro da je mjenjaš na 10 milja.

Kada ujutro prvi put pališ auto, nemoj čekati, odmah vozi:D Tako čuvaš motor i štediš gorivo;)
 
Član
Ok, a lamela bi isto trebala biti spremna na malo agresivniju voznju nakon te tri cetiri hiljade ?
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
menjic je napisao(la):
Ok, a lamela bi isto trebala biti spremna na malo agresivniju voznju nakon te tri cetiri hiljade ?

Ti se zayebaješ?:icon_eek:

:D:D:D:D

Malo se salim skontace jedan ako procita, juce mi rece jedan "majstor" da se i nakon zamjene lamele treba lagano voziti :) pa parodija na to, izvinjavam se, trebao sam ispricati sta je bilo.

Pricam ja njemu da sam i sta sam radio sve bla bla, pa on kaze a moras i na lamelu paziti ne smijes ni nju forsirati.
Pa dobro reko vozicu par hiljada lagano cak i ako joj treba dosta je.
A on kaze pa ne znam ja bih to jos malo vozio lakse, pogotovo kad kreces polako ubrzavaj.
Taj me isti pitao sta ce mi japanska sranja, sto ne kupim vw. I sto nisam njemu rekao on bi mi sve to zavrsio....

:lol::lol::lol:

Ali da ne idemo i ovde u OFF
:icon_exclaim:
 
Član
Znaju to majstori tako govoriti. Nešto zayebu, ne promjenu cijeli set kvačila ili stave polovan pa nakon reklamacije valjaju šupljake. Al dobar je, kupi vw:lol::lol:
 
menjic je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
menjic je napisao(la):
Ok, a lamela bi isto trebala biti spremna na malo agresivniju voznju nakon te tri cetiri hiljade ?

Ti se zayebaješ?:icon_eek:

:D:D:D:D

Malo se salim skontace jedan ako procita, juce mi rece jedan "majstor" da se i nakon zamjene lamele treba lagano voziti :) pa parodija na to, izvinjavam se, trebao sam ispricati sta je bilo.

Pricam ja njemu da sam i sta sam radio sve bla bla, pa on kaze a moras i na lamelu paziti ne smijes ni nju forsirati.
Pa dobro reko vozicu par hiljada lagano cak i ako joj treba dosta je.
A on kaze pa ne znam ja bih to jos malo vozio lakse, pogotovo kad kreces polako ubrzavaj.
Taj me isti pitao sta ce mi japanska sranja, sto ne kupim vw. I sto nisam njemu rekao on bi mi sve to zavrsio....

:lol::lol::lol:

Ali da ne idemo i ovde u OFF
:icon_exclaim:

Da sad imam para, dao bi ti da kupis kakvog golfa keca, pa da pravis sitne greske namjerno i da njemu vozis, i onda kad mu dodjes jedno deseti put, al dobro mu sakrijes kvar... on kaze da ne zna u cemu je fazon, i ti samo macolu iz gepeka i razlupas ga pred njim, i kazes mu; "ebes ova njemacka sranja, kad je vw bio auto" :D
 
Član
Samo da mi je ovu lamelu da razradim onda odo da se trkam sa vw-ovima :lol:

Ali ipak cast izuzecima i pojedincima koji su usspjeli da od vw-a naprave auto.
 
Član
Kupi specijalni RAZRADJIVAC motora i polij po onom sarafu sto drzi sve! (srry morao sam menja)
 
Član
:lol: a sta bi drugo, a jesi vidio onaj mali kineski kanister sto dodje taj razradjivac u njemu, kanister je ko kutija cigara velicine odprilike a stane 50 litara.
 
Član
1. Gore napisano kako da vozis do razrade motora

2. Ne spiaj odmah sintetiku nego neko tako-tako ulje jer ces ga i tako mjenjati nakon 3 soma kilometara, n eisplati se tociti odmah sintetiku

3. Lamelu drkaj kako ti drago, to je ionako plug&play dio heheh

4. Izbjegavaj bandere

5. Zajebi Zelu pricekaj koju sekundu da ulje razbaca kak oBog zapovjeda pa vozi...Zela kenja u njega j ePug, Francusko smece ne vozi dobro ni zagrijano a kamoli hladno ! :)
 
Član
:lol: :lol: :lol: :lol:

Leggenda si majke mi, a ulje je sada crna modrica, pa ce se ono i prije tih hiljada ispustiti pa nasuti sintetika, pa ....
 
Top