Kako pricvrstiti lajsnu preko farova

Kako pricvrstiti lajsnu preko farova

Član
Ako neko ima pametnu ideju kako na koradu pricvrstiti lajsnu preko farova, prije sam je saraficima pricvrscivao, medjutim iskinu se jer je krta, pa sam silikonom lijepio!
Silikon dobro drzi ali mi se nesvidja ta metoda, jer kada hocu da skinem masku ili far problemi oko skidanja!
Sta bi bilo pametno????
 
Član
Nista drugo a silikon cim pocnes s jedne strane odgulice se lako, pa onda ostani pri silikonu. Sto ti se ne svidja silikon ?
 
Član
mislim da silikon nije bas pametno rijesenje ako ces voziti auto preko 200kmh

ja sam izgubio jednu na auto putu a bila je pricvrscena sa 3 sarafa,na 230kmh je samo nesto lupilo po sofersajbi,ja nisam vidio ni znao sta je bilo,dok nisam stao i skontao da je nema :)
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
mislim da silikon nije bas pametno rijesenje ako ces voziti auto preko 200kmh

ja sam izgubio jednu na auto putu a bila je pricvrscena sa 3 sarafa,na 230kmh je samo nesto lupilo po sofersajbi,ja nisam vidio ni znao sta je bilo,dok nisam stao i skontao da je nema :)

Brate ako su se otkinula 3 sarafa onda ne znam cime se uopste moze pricvrstiti, iako sa te strane ja mislim da je silikon cak i bolji jer ce cijelu lajsnu drzati priljubljenu a na sarafima se moze malo odvojiti i onda je vjetar otkine.
 
Član
menjic je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
mislim da silikon nije bas pametno rijesenje ako ces voziti auto preko 200kmh

ja sam izgubio jednu na auto putu a bila je pricvrscena sa 3 sarafa,na 230kmh je samo nesto lupilo po sofersajbi,ja nisam vidio ni znao sta je bilo,dok nisam stao i skontao da je nema :)

Brate ako su se otkinula 3 sarafa onda ne znam cime se uopste moze pricvrstiti, iako sa te strane ja mislim da je silikon cak i bolji jer ce cijelu lajsnu drzati priljubljenu a na sarafima se moze malo odvojiti i onda je vjetar otkine.

pa ova je bila orginalna kao neka excalibur i imala je rupe na sebi za 8 sarafa,i meni bilo zao masku izbusiti na 8 mjesta i ja samo 3 zavrnem jedan na sredinu i dva sa strana!

.nOKe je napisao(la):

nije ti ni ta losa
 
Legend
bitno je samo da bude jednako pricvrscena, da ne moze zrak ulazit ispod nje, na 6-7 mjesta i to je to :))
 
Legend
Al_Galone je napisao(la):
Little Dragon je napisao(la):
hehe sjecam se toga , to kad smo isli ono u Osjek jolde Gale

heheheh jeste jeste,
kako je to samo lupilo po sajbi,a 4 u autu i niko nije vidio sta nas je udarilo :)

jeees, jeees... ti prvo mislio kapice brisaca otpale od brzine, a onda nam je neko rekao da nema lajsne na farovima... :lol:

u sustini sarafi bi trebali drzati dobro... mislim do nekih 180 km/h... ;) a preko toga ni retrovizori nisu sigurni, tako da ti je svejedno... ;)
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
mislim da silikon nije bas pametno rijesenje ako ces voziti auto preko 200kmh

ja sam izgubio jednu na auto putu a bila je pricvrscena sa 3 sarafa,na 230kmh je samo nesto lupilo po sofersajbi,ja nisam vidio ni znao sta je bilo,dok nisam stao i skontao da je nema :)

To mi se desilo na 180 prema Blazuju!;)

menjic je napisao(la):
Nista drugo a silikon cim pocnes s jedne strane odgulice se lako, pa onda ostani pri silikonu. Sto ti se ne svidja silikon ?

Pa recimo hocu da zamjenim sijalicu, ili da skinem masku, moram polomiti lajsnu da bi je odvojio od silikona!

Mislio sam limice napraviti limice kao nocace, pa da te limice zavrnuti na nosace farova, ali mi je najveci problem sto je lajsna od polijestera pa je krta i puca!!!
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
mislim da silikon nije bas pametno rijesenje ako ces voziti auto preko 200kmh

ja sam izgubio jednu na auto putu a bila je pricvrscena sa 3 sarafa,na 230kmh je samo nesto lupilo po sofersajbi,ja nisam vidio ni znao sta je bilo,dok nisam stao i skontao da je nema :)

To mi se desilo na 180 prema Blazuju!;)

menjic je napisao(la):
Nista drugo a silikon cim pocnes s jedne strane odgulice se lako, pa onda ostani pri silikonu. Sto ti se ne svidja silikon ?

Pa recimo hocu da zamjenim sijalicu, ili da skinem masku, moram polomiti lajsnu da bi je odvojio od silikona!

Mislio sam limice napraviti limice kao nocace, pa da te limice zavrnuti na nosace farova, ali mi je najveci problem sto je lajsna od polijestera pa je krta i puca!!!





moji sarafi su bolji :)
izdrazali su do 230 :)
 
Top