Kako poboljsati rad racunara

Kako poboljsati rad racunara

Početnik
Imam komp konfiguracije:
Intel pent 4 2.66
768mb rama
80giga hdd
128mb graficka
ugl zastarjelo i slabo ali koristim ga samo za net i nista vise
Ugl htio bi da mu koliko toliko poboljsam brzinu i rad pa sta preporucujete koje "programe",korake i da li da sta brisem tacnije samo neka je malo brzi.U principu nesteka ali desava se nekad da cujem kao neko kvrckanje u hdd-u i tad uspori na par sekundi.Da li je to hdd pred crkavanje ili je nesto drugo.Takodje vidio sam par trikova kaoo ukine se onaj logo na startupu za brze dizanje i sl.Takodje cesto vrsim ciscenje preko cc cleanera i tad malo ljepse radi.Redovno ga cistim a hladjenje mu je extra.Na procesoru sam napravio blok vodenog hladjenja home made izvedbe i savrseno fukcionira.
Ugl ako moze pomoc znalaca kako da ga poboljsam cak sam cuo i da se neki procesi ili sta vec pogase koji nisu potrebni,ali da se malo detaljnije objasni posto sam ja laik za to ja znam samo dignut sistem kad padne i to je to. :cool:

Hvala momci
 
Član
Clock procesora onda Clock graficke i redovna defragmentacija diska i trebalo bi biti dovoljno:D
 
Početnik
duurma je napisao(la):
Clock procesora onda Clock graficke i redovna defragmentacija diska i trebalo bi biti dovoljno:D

Htio sam ja to,zato sam i stavio vodeno hladjenje ali neznam clockovati u tome je problem :icon_cry:

A za ram nezz ljudi neulaze mi se ni fening na ovu krntiju jer koristim ga samo za net i nista vise
 
Član
http://www.trishtech.com/winxp/using_msconfig_in_windows_xp.php

Mozda da odaberes Diagnostic startup, brze ce dizati sistem
Sto se tice rama, iako ga koristis samo za neta igra bitnu ulogu. Npr. Vise tabova vise rama itd ;)
 
Član
Za to kvckanje hard diska kupis cooler za hard koji kosta 10tak maraka i oslobodice te krcanja i krckanja 99% a i samim tim smanjiti zagrijavanje istog sto ce doprinjeti brzem radu kompa tj poletice .Pokusaj taj ram nadograditi na bar 1gb da bi mogao instalirati win7 kojim ce ti racunar dosta brze raditi..
To su neke jeftinije nadogradje.
Mijenjanje te 128 mb graficke ti nece nista pomoci jer je u tebe AGP slot u odnosu na danasnje PSI-Express sto znaci da za ozbiljnije radove na tom kompu bi morao skoro sve pocupati pa sloziti novu maticnu.. graficku.. ram itd...

Sad ako si zainteresovan da napravis nesto dobro najbolja solucija je skupi sta para , prodaj to kuciste pa kupi nesto novije generacije na sta se isplati ugradjivati novije komponente... (jeftinije a dobre polovne varijante dual core AMD 4400+ pa navise ili neki Intelov core2duo)

toliko od mene ... raspisah se posteno :D


p.s. ukucaj na RUN -kucaj MSCONFIG i u opciji STARTUP pogasi sve sto nije antivirus, windows znaci ono sto nepotrebno radi tipa office, adobe reader, winamp i slicno i dobices na brzini...
 

OmO

Član
duurma je napisao(la):
A za ram nezz ljudi neulaze mi se ni fening na ovu krntiju jer koristim ga samo za net i nista vise

Pa ako hoces da ubrzas rad kompjutera moras i uloziti nesto u njega :icon_biggrin:
 
Stavi 2GB rama razlika ce bit velika, i vidi podrzava li ti WIN7 drivere od graficke jer je WIN7 dosta brzi kako je kolega rekao
 
Top