KAKO ORGANIZOVAT SR

KAKO ORGANIZOVAT SR

Član
Postovani ljubitelja street race-a


Sanski Most dobio klub, pa sad nas zanima kako organizovati jedan sr, takodjer da li imaju neke mjere kolika mora biti staza , koliki je kocioni ili zaustavni put ...

koliko staza mora biti siroka ... i tako te osnovne stvari ..


ako ko ima raspolozen da se javi da objasni malo
 
Član
heh..hvala , samo da dobijem prave informacije ...


nego jos jedno pitanje , koji su uslovi da auto moze voziti utrku , znaci i 402 ili brdske trke
 
Član
Najjednostavnije odeš sad 15-og do Mostara ili dođeš do mene u Banja Luku 03-04.07 i vidiš uživo!!!;)
 
Član
Octane je napisao(la):
Najjednostavnije odeš sad 15-og do Mostara ili dođeš do mene u Banja Luku 03-04.07 i vidiš uživo!!!;)

3-4 juli BIHAC .... kako se tako poklopilo :icon_cry:


A info mi treba ubrzo jer da se pocne sa radovima
 
Član
Što se tiče poklapanja nemam neki odgovor izuzev da sam datume postavio 22.02.2010 kako i spada u normalnom okruženju. I kod nas je 402m tako da.....


Btw : što se tiče opštih uslova bez 8m širine i dužine bar 800m pravca (predstart , trkački dio i zasustavni dio sa parkingom) i ne razmišljaj o ozbiljnom eventu (pod tim mislim na aute koji idu 12 i ispod na 402m). Dalje je do tebe , para , spretnosti i spremnosti:icon_biggrin:
 
Član
Octane je napisao(la):
Što se tiče poklapanja nemam neki odgovor izuzev da sam datume postavio 22.02.2010 kako i spada u normalnom okruženju. I kod nas je 402m tako da.....


Btw : što se tiče opštih uslova bez 8m širine i dužine bar 800m pravca (predstart , trkački dio i zasustavni dio sa parkingom) i ne razmišljaj o ozbiljnom eventu (pod tim mislim na aute koji idu 12 i ispod na 402m). Dalje je do tebe , para , spretnosti i spremnosti:icon_biggrin:

octane ,de mi svoj fb ak imas da popricamo malo ozbiljine




ps misilo sam da ce biti komentara na ovu temu al slabo , et naseg foruma
 
BHT Ovisnik
najbolje je da malo prelistas ove street race-ove na forumu sto su bili i sto ce biti pa ces lako vidjeti tko su organizatori i sl. da ti sad ne predlazem pojedinačno,fino se preko PM-a obratiš njima ako mogu da pogledaju temu i da ti daju savjete,netko od njih ce sigurno izdvojiti malo vremena pa ti pojasniti;)
 
skoro se niko ne javlja posto je pitanje jednostavno i kratko a za odgovor na to pitanje trebalo bi napisati barem 2 stranice i da i dalje dosta stvari ostane nedoreceno ...

u kratkim crtama,
- najbolje ti je da proucis zakone o javnim okupljanjima kantona u kojem zivis kako bi stekao uvid sta zakon propisuje kao obavezno
- procitaj pravilnik o odrzavanju utrke ubrzanja kako bi shvatio sta se desava na stazi i pod kojim uslovima se sve odrzava (pravilnika ima raznih a mozes ih naci na bilo kojoj stranici organizatora utrka.. ak hercegovina, drag masters, 402 street race, 1/4 mile drag race itd..)
- napravi predracun troskova za sve stavke koje su neophodne i provjeri da li uopste finansijski mozes ili mozete to podnijeti (pravi event nije nimalo jeftin !)

kada ove osnovne tacke proucis i slozis finansijsku konstrukciju, onda mozes poceti traziti ljude da to sve odradis ..

pretpostavka terena je ravna povrsina bez prepreka, rupa, ulegnuca bilo koje vrste po sljdecim specifikacijama
-park vozaca koji je u stanju primiti barem 80-100 auta (3x5 m po autu)
-predstartni prostor duzine 30-50 m
-takmicarski dio duzine 402m , minimalne sirine 8m (mada je i to usko, idealno je 12 ili vise metara tj. 6m po traci)
-zaustavni prostor minimalne duzine 250m (mada je i ovdje preporucena duzina barem 350-400m)
-gornji park vozaca duzine barem 50m i sa mogucnoscu parkiranja auta pored staze ukoliko je uska ili ukoliko je zaustavni prostor kratak (250-300m)

ima tu jos mnogo mnogo toga, ali eto nadam se da si sada dobio okvirnu sliku

pozz i sretno !
 
Član
fino se obratis neko iz amk hercegovina i ljudi ce ti objasnit,osim ako nisu prezauzeti s organizacijom jer nije to nimalo mala stvar...lako je doci na gotovo,svaka im cast na tome ;)
 
Član
2silvestar ...hvala ti kralju ...


vidjet cemo , nesto ce se organizovati , ili 402m ili auto show Sanski Most , gdje ce biti vise bitno druzenje i upoznavanje sa nasim klubom , i neka spretna voznja izmedju cunjeva tako nest ... uglavnom javit cu vam
 
Top