kako dovuci vece dijelove iz Hr u BiH?

kako dovuci vece dijelove iz Hr u BiH?

Član
ernadhusic je napisao(la):
Shelby nego otidji na autobusku u Zenici nadji firmu Kantić oni svaki dan po dvije relacije imaju za Zagreb a prolaze na granici veoma lahko svaki dan su na granici i sve znaju pitaj njih dali mogu ti to dovuci i to je to
cisto sumnjam da ce te izaci nesto skupo
jer šoferi samo kazu to je moje i wozdra
pogledaj sta te kosta raspitaj se

hvala druze na toj info,bas cu otici da vidim,valjda bi oni trebali da znaju 100%...
cim saznam,napisati cu ovdje,pa da se zna... hvala svima na prijedlozima ;)
 
Moze 99%, em stalno voze, em vjerujem da ce biti mjesta za branik dole u onom prtljagu, svaki ce to sofer uzeti, njemu je dobro zaraditi 20-30 maraka nizasta ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
moj drug prije jedno mjesec dana kupio u svicarskoj mercedesa A klase, imao colke table, i krenuo za BiH, puno auto bilo stvari, torbi, nekih kesa sa cokoladama, ono bas bas svega. U gepek mu nagurali neku lepenku, i 4 celicne fele s gumama, koje je vozio rodjaku za golfa IV, granicu presao normalno
sad pricam s njim, kaze bitno je samo da stvari nisu nove, i nema problema

sad ako je on meni slagao i ja sam vama, ali on stalno ide relacija BiH svicarska, presao je do sada granicu milion puta, vecinom kombijem natovarenim do vrha

Nebih se slozio s tobom u vezi barem tih guma s felnama jer je moj amidza prije 2 mjeseca iz Njemacke dovukao svoj set zimskih guma za njegovo vozilo s felgama naravno polovno i na granici mu uzeli 200KM carine
a ipak zna se potrefit neki seronja sto radi na granici i ne gleda u mito sto mu dajes nego ti samo kaze ja sam sebi kucu i auto kupio i napravio sada samo radim svoj posao
pozzz ;)

ma kakvih 200km za gume, nidje veze
 

MTR

Član
roki_actros je napisao(la):
Hmm 200 KM ? Cisto sumnjam prosto ne vjerujem..Zna se kolika je carinska stopa..Te gume mora da su 2000 KM pa carine 200 KM :icon_question:

a inace po zakonu je nemoguce uvest polovne gume osim ako imas fabriku za protektiranje , ne znam kako je to vama uspjelo :icon_rolleyes:
 
Član
Ja sam neke glomazne stvari dovuko preko kamiona, našao šofera koji ide tu relaciju objasnio mu šta hoću, on mi rekao cijenu, nakon toga par puta još poslovali, nit sam se jebavo sa carinom nit sam išao a cijena sitnica ;) pa razmisli o toj kombinaciji.
 
Član
nosio karambolke u autu,obje nove,20 eur i red bul i idemo dalje ;)
samo sam ih dobro zamotao da se ne vidi da su nove i to je to
 
Član
Svaka roba koja nije BH roba se mora prijaviti na granici i platiti porez i carina na nju, bila ona nova ili polovna. Budici da je kod tebe roba manje vrijednosti, ne ide redovan postupak carinjenjena, nego tkz. CPD blok, tj Carinska Putnicka Deklaracija, gdje ti je carina 10% a PDV 17%, na osnovicu i plaća se na licu mjesta. Osnovca ti je fakturna vrijednost, ako je roba nova tj, ako imas fakturu, odnosno procjena carinika, ukoliko istu nemas.
Nadam se da sam pomogao
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
moj drug prije jedno mjesec dana kupio u svicarskoj mercedesa A klase, imao colke table, i krenuo za BiH, puno auto bilo stvari, torbi, nekih kesa sa cokoladama, ono bas bas svega. U gepek mu nagurali neku lepenku, i 4 celicne fele s gumama, koje je vozio rodjaku za golfa IV, granicu presao normalno
sad pricam s njim, kaze bitno je samo da stvari nisu nove, i nema problema

sad ako je on meni slagao i ja sam vama, ali on stalno ide relacija BiH svicarska, presao je do sada granicu milion puta, vecinom kombijem natovarenim do vrha

Nebih se slozio s tobom u vezi barem tih guma s felnama jer je moj amidza prije 2 mjeseca iz Njemacke dovukao svoj set zimskih guma za njegovo vozilo s felgama naravno polovno i na granici mu uzeli 200KM carine
a ipak zna se potrefit neki seronja sto radi na granici i ne gleda u mito sto mu dajes nego ti samo kaze ja sam sebi kucu i auto kupio i napravio sada samo radim svoj posao
pozzz ;)
recimo da su ga oderali vjerovatno stariji covjek napravi sebi one plasticne sto rade cuneri i onda ih tamo samo bacis;)
 
Početnik
u mene stari svakih 15 dana putuje BiH Slo i svaki put ima krcato auto stvarima,tipa LCD tv,gume,felge,feroper je sad dovezao,prije dovozio panel ploce limene dok nam je trebalo itd itd..znaci uvjek vozi nesto vrijednije od 200-300km i pritom polovno i nikad mu nista nisu,svaki drugi treci put da 5e ili sok tako nesto i to je to..I tebi je najbolje upalis auto naspes goriva i sam si odes po to,nemolis se i nezajebajes..Nezz gdje ti je ta roba ali sa 100km mos proc
 
Top