kako dovuci vece dijelove iz Hr u BiH?

kako dovuci vece dijelove iz Hr u BiH?

Član
pozdrav drustvo...
trazio sam po forumu al' nisam nasao nijednu slicnu temu,bar ne konkretan odgovor na ovo pitanje...naime,nasao sam branike za svoju astru u Hrvatskoj,eh,interesuje me kako bih to mogao dovuci u BiH...prvenstveno me interesuje da li ima za*ebancije na granici,carina i to...kako da predje granicu...
rijec je o polovnim branicima,i usput,ima li neko ideju kako to uopste dovuci u BiH,busem ili kako vec,posto je rijec o malo vecem dijelu...
da cujem vasa misljenja...
 

IGY

Član
odes sa svojim autom, namontiras, svoje ostavis tamo i zdrao :)

ili platis carinu na dijelove i nemas problema
 
Član
heh,to bi bilo izvedivo Igy al' kad ne bih htio ostaviti svoje branike da imam...
nasao sam cak i prevoz,kombi bi otisao po branike,samo mi treba provjerena info da li se placa carina na polovne dijelove :D
 
e ovo sam se i ja nedavno pitao kad sam sebi nasao druge.. padalo mi je na pamet skinut, al nije to golf 1, pola auta naprijed fali kad nema branika.. tako da mislim da nebi mogao do tamo tako doc.. :icon_question:
 
Član
moj drug prije jedno mjesec dana kupio u svicarskoj mercedesa A klase, imao colke table, i krenuo za BiH, puno auto bilo stvari, torbi, nekih kesa sa cokoladama, ono bas bas svega. U gepek mu nagurali neku lepenku, i 4 celicne fele s gumama, koje je vozio rodjaku za golfa IV, granicu presao normalno
sad pricam s njim, kaze bitno je samo da stvari nisu nove, i nema problema

sad ako je on meni slagao i ja sam vama, ali on stalno ide relacija BiH svicarska, presao je do sada granicu milion puta, vecinom kombijem natovarenim do vrha
 
Član
Bola skini svoje branike, na otpadu kupi neki slomljeni prednji za cvaju ( bez prednjeg nemozes preci, bez zadnjeg mozes) one natakari i vozdra ;)
 
ArminM je napisao(la):
moj drug prije jedno mjesec dana kupio u svicarskoj mercedesa A klase, imao colke table, i krenuo za BiH, puno auto bilo stvari, torbi, nekih kesa sa cokoladama, ono bas bas svega. U gepek mu nagurali neku lepenku, i 4 celicne fele s gumama, koje je vozio rodjaku za golfa IV, granicu presao normalno
sad pricam s njim, kaze bitno je samo da stvari nisu nove, i nema problema

sad ako je on meni slagao i ja sam vama, ali on stalno ide relacija BiH svicarska, presao je do sada granicu milion puta, vecinom kombijem natovarenim do vrha

Nebih se slozio s tobom u vezi barem tih guma s felnama jer je moj amidza prije 2 mjeseca iz Njemacke dovukao svoj set zimskih guma za njegovo vozilo s felgama naravno polovno i na granici mu uzeli 200KM carine
a ipak zna se potrefit neki seronja sto radi na granici i ne gleda u mito sto mu dajes nego ti samo kaze ja sam sebi kucu i auto kupio i napravio sada samo radim svoj posao
pozzz ;)
 
Hmm 200 KM ? Cisto sumnjam prosto ne vjerujem..Zna se kolika je carinska stopa..Te gume mora da su 2000 KM pa carine 200 KM :icon_question:
 
komsija je do sad iz austrije prevukao dosta stvari, npr masinu za pranje auta, aparat za varenje, sitnog alata itd, sve je polovno i nije placao carinu...ako on laze, lazem i ja....isto tako moj otac je iz srbije prevukao dosta stvari sve polovne i nije placao carinu..
 
Shelby nego otidji na autobusku u Zenici nadji firmu Kantić oni svaki dan po dvije relacije imaju za Zagreb a prolaze na granici veoma lahko svaki dan su na granici i sve znaju pitaj njih dali mogu ti to dovuci i to je to
cisto sumnjam da ce te izaci nesto skupo
jer šoferi samo kazu to je moje i wozdra
pogledaj sta te kosta raspitaj se
 
Top