kako dolazite do potrebnih tuning dijelova???

kako dolazite do potrebnih tuning dijelova???

Legend
pa kad ima u hr, zasto nebi bilo i u bih, to ce kad tad morat biti ili u caraudiju ili negdje peti desti..

ne zelim sada biti bas nesto pretjerano uporan u vezi ovog, ali svakako da covjek nije upoznat u situaciju, i pokusao sam mu to na neki nacin prikazat..

pa sad.. ako on ima kapital, i ako zeli ulagat u ovu svrhu, vjerovatno ce sagledat sve okolnosti, gdje,sta,kako,kuda,skim,scim pa tek onda uzeti, evenutalno poceti biznis..

svi se slazemo u tome, da je tuning kao sto sam vec rekao u tranziciji, i da je sve vise modifikovanih auta na cestama, sto je nesto pozitivno za nas koji volimo limene kutije..

drug, sta god da odlucis, sretno ti i ako bude trebalo sta pomoci, tu smo
;)
 
STA si se upalio brate (MRT i ersan_sa) pravo,pod 1: nemoj se ti sekirat za moj kapital to je moja stvari ne pucaj se ciframa ,2 stvar je ta da ja imam par momaka u njemackoj koji se gore bave tim stvarima i koji bi bili spremni pomoc meni u svim segmentim kompletnog stajlinga i farbanja automobila tuniranja mortora itd... ne vidim razloga da gazite nekog nogama ko zeli nesto postic.... samo sam trazio informacije ,vasa iskustva i zadovoljstvo vase a ne da se brinnete oko mojih para ... ostalim se zahvaljujem;)
 
Član
Sarajlija je napisao(la):
STA si se upalio brate (MRT i ersan_sa) pravo,pod 1: nemoj se ti sekirat za moj kapital to je moja stvari ne pucaj se ciframa ,2 stvar je ta da ja imam par momaka u njemackoj koji se gore bave tim stvarima i koji bi bili spremni pomoc meni u svim segmentim kompletnog stajlinga i farbanja automobila tuniranja mortora itd... ne vidim razloga da gazite nekog nogama ko zeli nesto postic.... samo sam trazio informacije ,vasa iskustva i zadovoljstvo vase a ne da se brinnete oko mojih para ... ostalim se zahvaljujem;)

Gaženje i pljuvanje uspješnih i ambicioznih je sport broj jedan u BiH,zar to nisi već skontao.Puno sreće brate kako god se odlučiš,i ne daj se sj*bavati od ovakvih...
 
yosma je napisao(la):
Sarajlija je napisao(la):
STA si se upalio brate (MRT i ersan_sa) pravo,pod 1: nemoj se ti sekirat za moj kapital to je moja stvari ne pucaj se ciframa ,2 stvar je ta da ja imam par momaka u njemackoj koji se gore bave tim stvarima i koji bi bili spremni pomoc meni u svim segmentim kompletnog stajlinga i farbanja automobila tuniranja mortora itd... ne vidim razloga da gazite nekog nogama ko zeli nesto postic.... samo sam trazio informacije ,vasa iskustva i zadovoljstvo vase a ne da se brinnete oko mojih para ... ostalim se zahvaljujem;)

Gaženje i pljuvanje uspješnih i ambicioznih je sport broj jedan u BiH,zar to nisi već skontao.Puno sreće brate kako god se odlučiš,i ne daj se sj*bavati od ovakvih...


opste poznato je to kod nas...samo sam htio par informcija a neki se vec poceli brinut oko finansija hahahha.... na kraju ce bit sve moja odluka,kome smeta nek seta;)
 

MTR

Član
@ sarajlija , nisam se brate upalio nego ti pokusavam dati jos par smjernica za rasmisljanje . Nije ti to ( opet ne znam kako si to zamisljao ) sjedit u kuci i gledat na Discoveryju kako oni rade vani .

Evo recimo , imas dobre karambolke gore i spojlere , farove , stopke .... i dodje ti frajer onako napucan pricom i kaze ja cu to sve uzet nista se ne sekiraj . I ti ljuljnes par milja , kontas dobar musterija , platis carine , pdv , transport itd , i nazoves frajera i on ti kaze eto ne bi ja sad imam drugih stvari .......

Ako mislis da je meni ili bilo kome krivo varas se , eto brate da bog da ti nama otvorio radnju na 5000 kvadrata sa svim i svacim , fino bi se upasali , ja s atima radim i da ne trazim dalje kupim kod tebe .

Nemoj se ljutit al trenutno ( mislim ne znam covjeka licno ) koliko vidim Muha iz Sarajeva ima svega i znanje i kvalitet i proizvod , i ako bi sta kupio za auto isao bi kod njega . ;)
Isto tako prosvrljaj po forumima okolnih drzava pa ces vidjet sta kazu i za Srdjana , SM ChipTuning ....

I nemoj mislit da samo ti imas neke momke po Njemackoj tamo vamo , imas na forumu dosta raje koja se bavi automobilima , dijelovima , felgama , spojlerima , motorima , svak ce ti pomoc , nije Njemacka svijet izmislila , sto Noke kaze , mozda ce veca konkurencija smanjit cijenu dijelova i opreme .........
 
MTR je napisao(la):
@ sarajlija , nisam se brate upalio nego ti pokusavam dati jos par smjernica za rasmisljanje . Nije ti to ( opet ne znam kako si to zamisljao ) sjedit u kuci i gledat na Discoveryju kako oni rade vani .

Evo recimo , imas dobre karambolke gore i spojlere , farove , stopke .... i dodje ti frajer onako napucan pricom i kaze ja cu to sve uzet nista se ne sekiraj . I ti ljuljnes par milja , kontas dobar musterija , platis carine , pdv , transport itd , i nazoves frajera i on ti kaze eto ne bi ja sad imam drugih stvari .......

Ako mislis da je meni ili bilo kome krivo varas se , eto brate da bog da ti nama otvorio radnju na 5000 kvadrata sa svim i svacim , fino bi se upasali , ja s atima radim i da ne trazim dalje kupim kod tebe .

Nemoj se ljutit al trenutno ( mislim ne znam covjeka licno ) koliko vidim Muha iz Sarajeva ima svega i znanje i kvalitet i proizvod , i ako bi sta kupio za auto isao bi kod njega . ;)
Isto tako prosvrljaj po forumima okolnih drzava pa ces vidjet sta kazu i za Srdjana , SM ChipTuning ....

I nemoj mislit da samo ti imas neke momke po Njemackoj tamo vamo , imas na forumu dosta raje koja se bavi automobilima , dijelovima , felgama , spojlerima , motorima , svak ce ti pomoc , nije Njemacka svijet izmislila , sto Noke kaze , mozda ce veca konkurencija smanjit cijenu dijelova i opreme .........

ja i nemam nista protiv tiih momaka ,fala bogu da ih imamo i da ih jos bude takvih samo sam zelio znati vase iskustvo u tome ,da li se puno mucite ,lutate trazite dijelove itd.. a ne da se prepiremo bez razloga .... nista vise;) glupo mi je da neko govri nekom am nema nista od toga i te stvari..to je moja stvar samo sam htio par informacija .
 
Član
nisam nikad nista u bih kupio od tuning dodataka za auto.
dobro bi bilo da ima jedna radnja u kojoj mozes sve naci pogledati i naruciti,jako bitan faktor je rok isporuke.
prvi ja necu kupiti nesto kod tebe ako ce mi doci za mjesec dana,a mogu kod drugog to isto dobiti za 10 dana,i nek je 10-20% skuplje uzet cu gdje cu prije dobiti

nisam nista kupovao kod nas,ali pretpostavljam da sve ima finu cijenu,dakle dok dodje,dok on sebe zaracuna i sve to,tako da sto vise radnji se otvori veca konkurencija.
sad mozemo mi svi jedni druge pljuvati,ali mi kao kranji korisnici usluga smo tu na dobitku a to sto ce 5 radnji dijeliti isto trziste,tj zaradu to je njihov problem,kako ce ko koga privuci.

ovo sto mtr kaze,doci ce ti neko naruciti i ti ces dobiti robu a covjeka nema,pa nema nigdje narudzbi takvih...
ako ko radi tako nesto,nece dugo sigurno.
svugdje ako ces naruciti,platis i rahat si :)ili platis 20-30% pologa i cekas robu.

trebas znati i da kod nas nema puno ljudi koji kupuju kvalitetne stvari,stvari koje kostaju para kao neka auta registrovana,dakle treba u radnji imati i pijaca tuning dijelova.

zelim ti svu srecu u otvaranju radnje i poslu,nadam se da ces uspjeti pored svih nas koji drugima zele zlo a sebi dobro...
radujem se jos nekoj radnji da se nekad moze nesto kupiti :)
 
Top