Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

Član
Mjet je druga prica,ja govorim za jtd 8v,tdi nije los motor,ali znam sta stalno popravljam,injektori,turbine,zamajci malo cesce,zbog njihovog naglog oslobadjanja momenta itd.Dobar je to motor,ali ne kao JTD 8v,ko je mehanicar zna o cemu pricam ;) ,a fiata po bosni ko u prici ima,bar kod nas u ze do kantonu.A da ne pricamo od 2.0 tdi PD motoru,o tome se mogu stranice pisati koliko ne valja.Uostalom smijesno je da mi se bolje pokazao taj jtd 8v,nego cdi u mercu,ali et 4 god deranja i 0 kvarova na motoru ;).Uz kvalitetno odrzavanje.

Izvinjavam se što kvotiram post od prije par stranica, ali ne mogu se složiti sa tobom.
Kao prvo ne zamjeri, ja nisam toliko iskusan kao vi, nisam vozao nijedno drugo auto osim ovoga sad i on je očev. Gdje održavam auto rade dva brata, ne mogu biti različitiji.Jedan kuje JTD u zvijezde drugi TDI. Za raspravu nemam šta reći osim da se u mojoj okolini vozaju i JTD i TDI i niko se nije namirio kako treba jer svi rade uobičajene kvarove. Vozim 2.0TDIa 8v 103kw (BMP) sa DPFom (meni je 20god) i stvarno mi je dosta više i povraća mi se kad čujem crveno I - DI, 79kw, 96, 110. Kako ljudi pretiču Boga oca sa njima i kako su najjači na cesti, ali tako nam je stanje i moramo se pomiriti sa time ne mozemo vozati jake benzince i TBenzince.
Toliko o tome.
Što se tiče 2.0 PDa.Dvije godine je kod nas, priznajem rađena Turbina pa čak i hidro podizači.Naravno ja tu ništa ne plaćam, stari plaća al gledam barem koliko toliko kad ga već koristim da ga i čuvam.Ali u ostalom sam potpuno zadovoljan, kao što si rekao kvalitetno održavanje je sve.Svakih 15000km novo ulje i normalna vožnja i zagrijavanje motora kad je hladan čuda čine.Redovno ispratim regeneraciju filtera i - miran! Jedino kad buraz vozi onda me glava zaboli, drugu i stisni gas - ispaljuje kao što kažu ali neka, on to voli pogotov kad je hladan. Dotuzilo mi kad se blati 2.0 motor dosta sam čuo od ljudi koji su samo čuli priču o ovom motoru i onda meni govore a nisu se provozali u njemu.
Ne želim ni sa kim u raspravu samo govorim svoje mišljenje.
 
Joj sto pisete gluposti,MODERAN DIZEL ISTE SNAGE KAO ATMOSFERSKI BENZINAC JE BRZI I UVIJEK CE BITI,A OD NJEGA CE UVIJEK BITI BRZI TURBO BENZIN,ALI ATMOSFERAC NIKAD.TURBO JE TURBO!
Inace rs turbo daj ne lupaj gluposti ko pise ista o kockici dizel,pa taj motor nije nizasta sto se ubrzanja tice kao ni ostali iz njegovog doba.Probaj bmw common rail sa atmosfercom iste SNAGE,pa ces vidjeti ko kosi a ko vodu donosi.Inace da se razumijemo jedan cr motor vrijedi kao citava kockica 320i,upravo zbog svog napretka kroz tehnologiju.Tako da price o tvom brzom 320i ne piju vode,pa njega bi golf ajde reci cemo 4 tdi 130 ks raznio,a tek 150,iako je tezi 150-200kg.Kakav je to motor koji ide 10 sec do 100,a ima 130ks na 1150 kg i trosi 10l kombinovano (fabricki podaci).Pravo je brz!
 
Član
Joj sto pisete gluposti,MODERAN DIZEL ISTE SNAGE KAO ATMOSFERSKI BENZINAC JE BRZI I UVIJEK CE BITI,A OD NJEGA CE UVIJEK BITI BRZI TURBO BENZIN,ALI ATMOSFERAC NIKAD.TURBO JE TURBO!
Inace rs turbo daj ne lupaj gluposti ko pise ista o kockici dizel,pa taj motor nije nizasta sto se ubrzanja tice kao ni ostali iz njegovog doba.Probaj bmw common rail sa atmosfercom iste SNAGE,pa ces vidjeti ko kosi a ko vodu donosi.Inace da se razumijemo jedan cr motor vrijedi kao citava kockica 320i,upravo zbog svog napretka kroz tehnologiju.Tako da price o tvom brzom 320i ne piju vode,pa njega bi golf ajde reci cemo 4 tdi 130 ks raznio,a tek 150,iako je tezi 150-200kg.Kakav je to motor koji ide 10 sec do 100,a ima 130ks na 1150 kg i trosi 10l kombinovano (fabricki podaci).Pravo je brz!
Druze moj dragi prije nekoliko sam bas isao sa golfom TDI DI-crveno 130 konja i na tvoju zalost ja sam njega raznio... Pricas gluposti, cuj atmosferac nema sanse sa turbo dizelom, po cemu zakljuci to? Da se mi razumijemo :D moj bmw ide za nesto sitno ispod 9 sekundi ;) gdje ti nadje 10 sekundi :D lupas okolo a nemas pojma o mom autu ;) Pusti ti te fabricke podatke, pustite vise te papire i sta je neko napisao na papiru, jedno je papir a drugo je realnost, isti klinac i lupaju za potrosnje itd. Za moje auto pise kao fabricki podatak tezine na jednoj stranici 1084 kile na drugoj 1250 kila na trecoj 1120 kila, a u saobracajnoj mi stoji 1150kila, a ja na vagu kad sam ga stavio imao 1255 kila sa pola rezervuara goriva i bez vozaca. Ako ne vjerujes za koliko moj ide do 100, dodji pa se uvjeri, a i dok bude malo finog vremena sminicu ti jedan video kratki pa da vidis za koliko ide :) U buduce nemoj lupetati za tudja auta kad nikad nisi sjedio u njima a tamo nesto tvrdis :) Ako se ne razumijes, bar nemoj lupati i provaljivati to za atmosferce, ne mogu ici golfov 1.4 benzin sa 70 konja ali moze ici BMW-ov 2.5 sa 200 konja, 3.0 sa 230 konja, Saxo 1.6 sa 120 konja, pug 1.6 sa 120 konja, ford RS2000 koji je takodje atmosferac, honda civic 1.6 16V sa 160 konja, honda 2.0 16V sa 200konja i ostala auta koja imaju prave atmosferce, a ne neke tamo igracke sto poredite... Poredi prava auta...
A sto se tice atmosferca vs turbodizel
BMW e46 330d vs BMW e46 330i
 
Poslednja izmena:
Nemoj da se ljutis ;) ja sam rekao za fabrickog bmwa,sad to sto si ti nasarafo to je tvoje umijece.Isti ga djavo cipas dizela i eto te ides za 7 sec(dobro cipan tdi 130).Ne znam zasto uporedjujes isto kubika a ne isto ks,al eto uzmes 335d i 330i,oba 3.0 :D al ga dizel raznese,zbog biturba.I moj fiat ide oko 8 sec do 100,a fabricki 12,ali ja ga ne racunam u to jer nije ni blizu fabrike ni po cemu.Benzinac je superiorniji dosta od turbo dizela,ali samo ako je turbo,ostalo nista,naravno na isto kg.Kao sto sam postao vec 320d 150 ks i 1500kg ide 8.9 do 100, a isti sestak 2.0 iz istog modela ide 9.9.Turbina cini cuda.
 
Član
Nemoj da se ljutis ;) ja sam rekao za fabrickog bmwa,sad to sto si ti nasarafo to je tvoje umijece.Isti ga djavo cipas dizela i eto te ides za 7 sec(dobro cipan tdi 130).Ne znam zasto uporedjujes isto kubika a ne isto ks,al eto uzmes 335d i 330i,oba 3.0 :D al ga dizel raznese,zbog biturba.I moj fiat ide oko 8 sec do 100,a fabricki 12,ali ja ga ne racunam u to jer nije ni blizu fabrike ni po cemu.Benzinac je superiorniji dosta od turbo dizela,ali samo ako je turbo,ostalo nista,naravno na isto kg.Kao sto sam postao vec 320d 150 ks i 1500kg ide 8.9 do 100, a isti sestak 2.0 iz istog modela ide 9.9.Turbina cini cuda.
U mene je fabricki motor, i sve je fabricko u njemu, nista ja serafao nisam niti dodavao :) gdje imas 335d e46 biturbo? Opet kazem pusti papire i sta je ko napisao, papir je jedno a realnost je drugo. Pa mene bi trebao onda Audi a6 2.5 TDI raznijeti, 500 kubika jaci, i 30 konja jaci, i jos ima turbo, i sta mislis ko koga ovdje sasije ;)
 
E onda svaka mu cast ako ide ispod 9 sec po gpsu,a ne po satu do 100,dosta je brzi od ostalih koje 320i koje sam vidio i vozio se u njima.Bas me zanima koliko je isao 325i 190ks kojeg sam vozio prije,vjerovatno je daleko brzi od e30,mada mislim da je isao oko 7.5 8,brze sigurno nije isao.
 
Član
E onda svaka mu cast ako ide ispod 9 sec po gpsu,a ne po satu do 100,dosta je brzi od ostalih koje 320i koje sam vidio i vozio se u njima.Bas me zanima koliko je isao 325i 190ks kojeg sam vozio prije,vjerovatno je daleko brzi od e30,mada mislim da je isao oko 7.5 8,brze sigurno nije isao.
Kad je auto brze za jednu sekundu od tebe, to je ogromna razlika, to je mozda cak duzina ako ne i dvije da ode ispred tebe. A kad kazes moj ide za 9 a tvoj za 8, to je ogromna razlika mada kad kazes jedna sekunda cini se kao nista... 90% m20 motora u kockama sto se voza je neispravno i rastelano i treba mu godina da dodje do 100...
 
Ma vjerujem,vidim da volis auta,posebno bmw,ali realno fabricki podaci ne lazu,mada nije prvi put da vidim da je auto brze nego sto je bilo novo,vjerovatno ovisi od razrade itd,ali vecina ide kao sto fabrika navodi.Znam da je sekunda velika,imamo mi jedan fin pravac pa se cesto oprobamo.Ajde nekad kad krenem na more naletim kod tebe sa e270 cdi,koji ide isto 9 do 100,pa cemo vidjeti ishod :D ,pa na pice ;)
 
Član
Gluposti? Procitaj bolje to nije moje licno misljenje vec onih koji su imali pezo i mehanicara koji ih popravljaju. Ako mehanicari lazu lazem i ja. Tako da moze se ispravit lijepo a ne napadati. A i ti vala lupas sa tim da je VW duplo skuplji od pezoa hahaha. -.-

Traži onda bolje ta mišljenja. Sve cijene što si pobrojao su uglavnom i kod ostalih auta, tipa zamajac, dizne. Peugeot 307 i to noviji, redizajn - Disk pločice ja platio 45km neki dan, to ne smatram skupim. Nekada davno sam promjenio krajnicu, 15km, i sponu volana, čini mi se 40km. Ni to nisu neke cijene. Mali servis, ulje, filter ulja, zraka i klime (ugljeni, skuplji), sve 110km. Ne znam šta ti očekuješ, sve za cenera?
 
Član
kakvi crni net podaci,pa za saxa mog pise 8 sec a negdje cak i 8 i po,a ja sa startom od zajebancije slozim 7 i nes sitno.kako god i za tog e 46 2.0 150 konja nisi upravu,stavi dva prava vozaca,realne uslove pa ces vidjeti rezultate i rs ti je naveo masu masu primjera pravih atmosveraca tako da bez uvrede,tvoja tvrdnja ne pije vodu...poz
 
Probaj 320d 110 kw pa pricaj ;) ja ga cesto vozim,mjerili smo 8sec sa 2 vozaca,ali auto nema katalizator ni klapnice.Tu sekundu ili 2 taj 320i nikada nece moci nadoknaditi,ako je dobar sofer u 320i sjede u 320d pa opet dizel brzi.Nema bez turbine nista,kako na dizelu tako ni na benzincu.
 
Član
Nemoj pricati gluposti :D pa golf TDI sa 150 konja i 320Nm ce poderati Hondu S2000 sa 2.0 16V atmosfercem i 240 konja i samo smijesnih 208Nm :D ipak Nm igra ulogu a ne oni neki tamo cudni obrtaji od 8-9000 :D :D :D

Nije bitno tdi ali me stvarno sad zabrinjava ne znanje. Kakve imaju veze obrtaji sa snagom kad se to rijesava pomocu prenosa. Zasto su atmosferski motori mrtvi pri nizim obrtajima ? Sto drukciju krivu snage imaju turbo motori naspram atmosferski?

http://www.zeperfs.com/en/duel563-387.htm

Evo objasni mi kako je tdi brzi od atmosferskog motora iste snage koji se vrti za vise od 2000 obrtaja ?

Snaga motora, bitna je da bismo znali da li ce neki automobil ici brzo. Moment nam je potreban da bi znali kada ce taj automobil ici brzo. Pojednostavnjeno govoreci, što je viši maksimalni moment koji neki motor razvija (pri odredenom broju obrtaja) to ce automobil bolje "vuci" pri nižem broju obrtaja jer ce ujedno njegov motor moci ostvariti vecu snagu pri nižim obrtajima.
 
Član
Gluposti? Procitaj bolje to nije moje licno misljenje vec onih koji su imali pezo i mehanicara koji ih popravljaju. Ako mehanicari lazu lazem i ja. Tako da moze se ispravit lijepo a ne napadati. A i ti vala lupas sa tim da je VW duplo skuplji od pezoa hahaha. -.-

Zato sto ti mehanicari ne vide dalje od vw i to jedino samo znaju raditi. Imam oba auta tako da znam cijene djelova pezo-a 206 su malo skuplje od cijena golfa 2 :D
 
Top