K-1: Dževad Poturak nokautiran u prvoj rundi

K-1: Dževad Poturak nokautiran u prvoj rundi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
rinaldo je napisao(la):
dajte ljudi nemoramo uvijek pokazivati svoj cinizam , Dževad je jedini iz BiH koji je nešto napravio u ovom sportu , nije mu ovo prvi put da je u japanu , borio se sa svjetskim borcima ; Alexejem Ignjaševim (nerješeno 3 runde i u extra rundi izgubio na poene) , 2x tuko marlina manhofa , tuko 2x Jirgena Kruta , sve ukupno oko 60-tak mečeva u K-1.
A komentare poput nekih gore mogu postaviti samo ljudi koji nisu u sportu jer ko se imalo razumije svjestan je da je to udarački sport u kojem su ovakvi porazi realnost a nikako sramota .

alisteru je ovo ja mislim tek treca borba u K1 ;)
a lik je zivotinja, i mnogo mnogo poznatiji borci mu nisu ni dorasli :cool:
svaka cast dzevadu sto je uspio doci na ovaj nivo :cool:
 
da ne bi lupali statistike...

Dvije i po minute izdržao je Dževad Poturak u ringu Arene u Jokohami protiv slavnog Alistera Overema (Alistair Overeem) u jednoj od borbi K-1 Gran pri turnira.
Naš borac ofanzivno se postavio protiv deset centimetara višeg i deset kilograma težeg holandskog diva (195 cm, 109 kg), koji je aktuelni šampion u verziji "Strikeforce" po MMA pravilima.
No, u uvodu borbe koja je trebala trajati pet rundi po tri minute nije uspio bokserskom tehnikom razbiti Overemov gard.

Holanđanin (32 pobjede i 11 poraza u MMA, te šest pobjeda i četiri poraza u K-1) je ubrzo preuzeo inicijativu i poslao Poturka u nokdaun.
Potom mu je zadao lijevi kroše, pa ga pogodio koljenom u bradu, nakon čega je sudija prekinuo meč i proglasio Overemovu pobjedu nokautom.
- Ovo je bila moja prva borba u Japanu. Izgubio sam, ali sam dao sve od sebe. Desilo se što se desilo. Alister me je dva puta iz klinča udario koljenom, kao što je uradio i protiv Tešeire (Texeira). To je faul. Nadam se da će promijeniti pravila - izjavio je Poturak nakon 13. poraza u 57 mečeva.

Dodao je da se nada ponovnom nastupu u Japanu.
- Borba je brzo završena i nisam imao priliku pokazati šta znam. Nadam se da ću idući put demonstrirati tehniku koju posjedujem. Ne plašim se boriti protiv bilo koga - rekao je naš borac kojem je nastup u Jokohami bio kruna karijere.
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
rinaldo je napisao(la):
dajte ljudi nemoramo uvijek pokazivati svoj cinizam , Dževad je jedini iz BiH koji je nešto napravio u ovom sportu , nije mu ovo prvi put da je u japanu , borio se sa svjetskim borcima ; Alexejem Ignjaševim (nerješeno 3 runde i u extra rundi izgubio na poene) , 2x tuko marlina manhofa , tuko 2x Jirgena Kruta , sve ukupno oko 60-tak mečeva u K-1.
A komentare poput nekih gore mogu postaviti samo ljudi koji nisu u sportu jer ko se imalo razumije svjestan je da je to udarački sport u kojem su ovakvi porazi realnost a nikako sramota .

u pravu si ti drug,ja sam 2 sedmice pratio vijesti vezane za ovaj mec i jedva sam cekao,da vidim kako ce se pokazat...ali treba biti i realan i reci da nas borac nije zadovoljio :icon_sad:

šta za tebe znači zadovoljio ? činjenica je da je Dževad izgubio od jačeg protivnika nokautom ali to u ovom sportu nije ništa što već nije viđeno jer se većina mečeva završava nokautom , Kad Overem nokautira u prvoj rundi dvostrukog finalistu u K1 Badr Haria ili Mirka Filipovića itd onda je to normalno a kad nokautira Dževada onda vi jedva dočekate da se naslađujete , treba da budete ponosni što imamo takvog sportistu koji nas predstavlja na najjačim turnirima u K1.
 
N

nenad

Niko ne umanjuje njegov uspijeh, njemu svaka cast na postignutom, ali popustite sa tim glupostima, 10cm nizi, 10kg laksi, ovo mu samo pokazuje gdje se nalazi u svjetskom K1, tj. na samom dnu. Nespreman je fizicki, sto se da vidjeti i po njegovom izgledu i po drzanju, kretanju i svemu ostalom.... ovdje kilaza i visina nisu odigrale nikakvu ulogu nego snaga + tehnika + fizicka spremnost ;)
 
Član
Svaka mu cast, dobro se drzao pa vidi koliki je ovaj grmalj, a Dzevad ga se ni sekunde nije prepao.Vratit ce se BH masinerija :cool::cool:
 
ljudi moji,kad se udje u ring,nema tu statistike...svaki borac ima svoje prednosti i mane...nije zadovoljio znaci da se apsolutno nista nije uradio u ovom mecu,mislim da je samo jedan udarac prosao,ostalo sve u gard,a udarac nogom necu komentarisat...pogledajte ponovo snimak i pogledajte razliku u tim udarcima izmedju njih dvojice :icon_confused:

i naravno da sam ponosan na naseg borca i da ce iz ovog izvuci ono najbolje :cool:
 

MTR

Član
pa pogledajte mu samo direkta , ko u moje babe , sta ces covjek je nespreman za ove zivotinje
 
Član
Prvo sam pročitao vaše komentare pa sam pogledao video.Po komentarima sam očekivao da je Đevad klečao na podu i molio Alistera:"Nemoj me brate mlatit više",no nije uopće bilo tako loše.Kada su teškaši u pitanju,možeš biti i lošiji borac ali ti uvjek može proći devastirajući udarac,te možeš pobjediti boljeg borca.Ne kažem da je naš borac bio bolji,ali nije ni alister nešto posebno pokazao_Očigledna je razlika u fizičkoj spremi.Ne moraš biti najbolji tehničar,ne moraš imati sve tehnike borbe u malom prstu,ali MORAŠ BITI NA MAKSIMALNOJ FIZIČKOJ SPREMI.Izgledao je kao da se bori poslje nedjeljnog ručka
 
Član
nenad je napisao(la):
Niko ne umanjuje njegov uspijeh, njemu svaka cast na postignutom, ali popustite sa tim glupostima, 10cm nizi, 10kg laksi, ovo mu samo pokazuje gdje se nalazi u svjetskom K1, tj. na samom dnu. Nespreman je fizicki, sto se da vidjeti i po njegovom izgledu i po drzanju, kretanju i svemu ostalom.... ovdje kilaza i visina nisu odigrale nikakvu ulogu nego snaga + tehnika + fizicka spremnost ;)

Izvini Sensei nisam te prepoznao , na osnovu čega si ti to kompetentan da kažeš za Dževada da je na dnu , da nisi neki analitičar pa si pogledao sve njegove mečeve , evo slijedeće sedmice se u Bihaću održava internacionalni kup u kickboxingu pa te ja pozivam da nam budeš gost i da održiš jedan seminar pošto vidim da dobro vladaš materijom ...

P.s Badr Hari je takođe izgubio nokautom od overema , jel i on na dnu sa Dževadom ?
 
daj da organizujemo turnir ovih nasih "boraca" s foruma pa da posaljemo najboljeg u Japan,kad ima boljih od Dzevada..
 

MTR

Član
aj sto volim teme :lol::lol::lol:

opet kazem , Djevdo je dobar , ali nedovoljno za ove zivotinje , gore sam vec napisao al evo ponovo , sta mislite kakav bi debakl bio da udje Djevdo sa Ray Sefom , pa ti ljudi su 24/7 na pripremi nema nista drugo
 
Član
Upravo ovo sto mtr govori, njie dzevad los, ali jednostavno nije bio fizicki spreman, nekako "umoran" izgledao.
 
Član
ma ovo su dvije razlicite klase boraca. pod razlicite klase mislim na kvalitet boraca. daleko od toga da je dzevad los, ali alistar je jedan od najjacih k1 boraca trenutno. a i razlika u godinama je ogromna, sto uveliko utice na njihove fizicke sposobnosti...

dzevad je jedini nas borac koji je uspio doci do japana. ne mora biti svjetski broj jedan da bi se reklo da je uspio... ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top