JTD Motori

JTD Motori

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Death_beat je napisao(la):
bravof je napisao(la):
italiano je napisao(la):
JTD provjereno najpozuzdaniji italijanski motor. Hitar po nekima puno bolji od TDI a iako je i TDI fiatov proizvod prodat Boschu od kojeg ga je kasnije kupio VW (govorim o patentu motora ) prva ga je imala FIAT CROMA 1988godine. Znaci JTD je neka vrsta evolucije TDI motora



sad ce te vw-ovci pojest....:icon_biggrin:

te se cinjenice ne smiju iznosit javno...:icon_biggrin:

pa covjece u svakoj temi ti moras vw spomenuti, spominjes neka prepucavanja..smaras sa tim vw-om u svakoj temi. kako ti vise ne dosadi??

preskocis moje postove i zivis sretno do kraja zivota....:icon_smile:

ili da pocnes citat postove i od drugih clanova pa ti mozda i bude nesto jasno....:icon_rolleyes:
 
Član
jtd jtd jtd:cool::cool::cool: ev gazim ga 2 godine,samo u fiatu i od 105ks.i to ga koljem bas al nikad hv bogu nista, samo redovan servis, gledaj da nije puno presla alfica, i ja sam razmisljao o zamjeni za alfu ali financijski problemi..
 
Član
bravof je napisao(la):
Death_beat je napisao(la):
bravof je napisao(la):
italiano je napisao(la):
JTD provjereno najpozuzdaniji italijanski motor. Hitar po nekima puno bolji od TDI a iako je i TDI fiatov proizvod prodat Boschu od kojeg ga je kasnije kupio VW (govorim o patentu motora ) prva ga je imala FIAT CROMA 1988godine. Znaci JTD je neka vrsta evolucije TDI motora



sad ce te vw-ovci pojest....:icon_biggrin:

te se cinjenice ne smiju iznosit javno...:icon_biggrin:

pa covjece u svakoj temi ti moras vw spomenuti, spominjes neka prepucavanja..smaras sa tim vw-om u svakoj temi. kako ti vise ne dosadi??

preskocis moje postove i zivis sretno do kraja zivota....:icon_smile:

ili da pocnes citat postove i od drugih clanova pa ti mozda i bude nesto jasno....:icon_rolleyes:
Evo poceo i po mojoj temi spamat, a spodobe fuj, pa nadji zivot u tim zavidovicima, sta si opsjednut VW-om ebo te on.

Ne pisi mi po temi gluposti pitao sam normalne ljude, ukratko od**baus dosado bozija.
------------------
:icon_exclaim: Hvala svima, svakako cu uzeti u obzir sve sto ste rekli, pa vidjet cemo, nigdje ne zurim...
 
Član
Meni je dobar evo vec vise od godine bez kvarova i sa super prihvatljivom potrosnjom :icon_smile::cool:
 
Početnik
vwfan je napisao(la):
bravof je napisao(la):
Death_beat je napisao(la):
bravof je napisao(la):
italiano je napisao(la):
JTD provjereno najpozuzdaniji italijanski motor. Hitar po nekima puno bolji od TDI a iako je i TDI fiatov proizvod prodat Boschu od kojeg ga je kasnije kupio VW (govorim o patentu motora ) prva ga je imala FIAT CROMA 1988godine. Znaci JTD je neka vrsta evolucije TDI motora



sad ce te vw-ovci pojest....:icon_biggrin:

te se cinjenice ne smiju iznosit javno...:icon_biggrin:

pa covjece u svakoj temi ti moras vw spomenuti, spominjes neka prepucavanja..smaras sa tim vw-om u svakoj temi. kako ti vise ne dosadi??

preskocis moje postove i zivis sretno do kraja zivota....:icon_smile:

ili da pocnes citat postove i od drugih clanova pa ti mozda i bude nesto jasno....:icon_rolleyes:
Evo poceo i po mojoj temi spamat, a spodobe fuj, pa nadji zivot u tim zavidovicima, sta si opsjednut VW-om ebo te on.

Ne pisi mi po temi gluposti pitao sam normalne ljude, ukratko od**baus dosado bozija.
------------------
:icon_exclaim: Hvala svima, svakako cu uzeti u obzir sve sto ste rekli, pa vidjet cemo, nigdje ne zurim...

da mi neces ti slucajno zabraninit,spodobo....

nadji sebi onda negdje forum gdje ces odredjivat ko ce gdje sta pisat...sto ce tebi odgovarat....a do tada odj*i...
 
Član
vwfan je napisao(la):
Razmisljam o kupovini Alfe 147 1.9 JTD, pa me interesuju misljenja o ovom motoru, vasa iskustva:

- da li su skupi za odrzavati ?
- da li se cesto kvari
- koja je razlika izmedju JTD i TDI ?

DRUG JA SAM IMAO TU ALFU,AUTO JE BETON,NADI DOBRO OCUVAN PROMJERAK I NECES SE POKAJATI,DOBRO JE PREGLEDAJ DA NIJE PUNO PREGAZENA I DA NIJE UDARANA,OTIDI KOD HOTE ON CE TI SVE RECI STA JE AUTU.

djogi86 je napisao(la):
Drugaciji sistem, fiat je proizveo motor sa commonrail tehnologijom, VW je sve do nedavno proizvodio motor sa sistemom pumpduse ili pumpa dizna ali je i on presao na sistem common rail.
Dovoljna ti je cinjenica da su inzinjeri fiata i alfe prvi napravili ovaj sistem comonrail i da su jedni od najboljih u proizvodnji ove vrste motora, a svi znamo da su novi dizeli naj bolji motori....
Druga stvar, sto se tice motora nemas sta da brines, ako uzmes JTD neces imati problema, ja sa svojim gazim 330 hiljada i jos je dio auta na kojem nista nisam popravljao, smo pazi da nije presao 300 400 hiljada.... ipak trebas ga i ti voziti 100 200 hiljada...
Gledaj da uzmes onaj malo stariji JTD sa 116 konja jer ovaj novi M-Jet sa 120 i 140 KS su ti malo skuplji za odrzavanje (Ne skuplji od konkurencije nego skuplji od starijeg motora), ali je isto toliko i napredniji....
Jedina stvar koja mi se ne svidja na toj alfi jesu duple Lafete naprijed koje su stvarno preskupe, mislim da su oko 180KM ali zato je beton na cesti.
Isto tako ako stavis jednom originalne lafete neces ih vise mijenjati.
Ostalo je sve super i definitivo odlican auto za pare koje dajes, mislim da neces bolji naci u cijenovnom rangu, meni mozda licno bolji Stilo sa dvoja vrata ali o ukusima se ne raspravlja, zasto mi je bolji stilo, zato sto ima novu sasiju koja je 30% cvrsca i kvalitetnija, vise prostora po sirini, jeftiniji je za odrzavanje jer nema te duple lafete...
Ako ces sa cetvora vrata onda mi je bolja alfa.
Eto,
DRUG DONJE LAFETE SU 230 KM ORIGINAL PRVA UGRADNJA I IMAJU NEKE GORNJE KOJIMA NE ZNAM CIJENU
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top