Jedno pravno pitanje

Jedno pravno pitanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Jebga ljudi moji, mozemo mi do sutra ovako o nasoj pravnoj situaciji, al cinjenica ostaje da za vecinu stvari, ako si pristojan/fair play, cvaja rjesava sve dileme....
 
Član
da.. pristojnost moze dosta pomoci...
ja recimo uvijek izadjem iz auta kad me zaustave.. ono da ne bude ja lijepo u autu a oni na hladnom/kisi/suncu..sta li vec...
i moram se pohvaliti da jos nikad nisam morao dati ni cvaju :)
 
Član
Jedini put kad sam morao je kad sam na ulazu u Sa, silazim s avtoputa od Ze, i ogranicenje pada na 50tak, ja ulijecem sa 120tak.....i kocim...al dzabe, vidim lolu kako mashe dole, vec uhvatio dvojicu prije mene....nije ni zamarao se previse s radarom, znamo obojica da sam kriv, on spominje nekih 90tak na radaru, ja maximalno fin, i on takodje, dogovorimo se za lovu, jos me upozori da 200 metara dalje stoji jos jedna patrola i hvata one koji ljuti nastave dalje :) Hvala puno, prijatno :)
 
Član
ja sam nedavno zaradio kaznu na ulazu u ilidzu, samo sam dva puta prekoracio ogranicenje a nanisanili me pravo, iako sam bio fin sa njima nije bilo pomoci. sad kad sam htio registrovati auto ponovo, moram prvo platiti da bih dobio saobracajnu.
 
Član
dobro sve je ovo ostalo relativno ... ne prekoracuj ogranicenja i nema sankcija... ali meni je vokre za ovu ... iznad 11 ne mozes vozit..( nikad se ovog ne pridrzavam dodushe) ... ali jbg... mogu krivicno odgovarati ako nekoga kill ili sta vec...a vamo mi ne da da vozim svoje licno vozilo :S mislim da se to moze jedino primjeniti u zemljama gdje se punoljetnost stice u 21 godini ... ovako mi je smjesno iskreno :(... kazu manje udesa ce biti ... pa logicno je ...kad si iskljucio raju u rasponu od 3 godine ... iskljuci tako ljude od 21 do 25 godina takodjer ce biti manje udesa :S ... da ne duljim pamet u glavu ... posle jebanja nema kajanja :) vazda bilo ...

i jos nesto imam i ja temu neku u offu... kad su mi napakovali crveno :S...
 
Član
Ma upravo tako...ne ***** to njihovo poslije 11 ni pola posto...ionako imam prirodnu averziju od policije :) , pa kad se i vozim, cesto se vozikam tako da izbjegavam mjesta gdje oni stoje, naprosto ne volim ni da me zaustavi kad je sve oke, da me handri, kamoli kad nisam legala, a od prvog dana vozam poslije 11, jednom mi samo spomenuli voznju poslije 11, ali se izvukao na pricu, a drugi put mi nije ni pogledao (U Olovu) u 3 ujutro, samo pregledao i vozi dalje sretno
 
Član
Tepsija, de nam ti stavi negdje slike tog tvog Puntasa, vidio sam na jednom forumu da je u pitanju HGT. Pa daj da ga malo vidimo iz blizes ugla! Pozz
 
JD. je napisao(la):
mijo_16v je napisao(la):
kad dodjes da izvadis neki dokument, npr. pasos, vozacku, saobracajnu ili licnu nece ti dati taj dokument ili ga produziti dok ne isplatis svoju kaznu plus kamate

ma jasta, neces moci ni zrak udahnuti ako ne platis kaznu.

jest bas ce tako svakog provjeravati. inace su nam opstine jako uvezane, u jednoj mozes biti registrovani serijski ubica dok u drugoj mozes imati status neosudjivanog lica :icon_rolleyes:

sto to prije nije funkcionisalo kad je to tako lako ? pa znam ja ljudi sto imaju po 2-3 hiljade KM neplacenih kazni pa ih niko nista ne provjerava. sto je najtuznije i kad ih murija zaustavi i ono provjeri podakte tamo im nista ne nadju :lol::lol:

opštine nam nisu uvezane, ali sada dokumente radi CIPS i oni su uvezani. na njihovu mrezu koja treba da proradi za par mjeseci ce takodjer biti povezani svi sudovi, sve policijske stanice i sad ce se nekim mozda i smijati ali i svako policijsko auto

tako da ce policajac u svako doba moci te provjeriti

to govorim zato sto sam ja u jednom projektu koji je direktno vezan za to
 

JD.

Član
pa da, to su sve najave do cije realizacije obicno prodje dosta dosta vremena

isto ko za nove saobracajne, ima 3 godine da se to zakazuje i otkazuje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top