jbg obatalio sam je :P

jbg obatalio sam je :P

Početnik
SeJo je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
adohera je napisao(la):
meni se cini da ti i ne gledas ulje kako treba... jel gledas ulje na ravnom i kad je hladan motor? pa nemoguce da nekad ima nekad nema ulja :D a mozda si probio karter pa curi jbg jedino da ti neko od nas razbaci grah da vidi gdje curi ulje, operi motor i vidi sam gdje curi ako imas fleku ispod

bas tako, ako je falilo 2 litra ulja, to znaci da ulje nije niko pogledao bar 20-30 dana...
ali eto, ako mu je majstor rekao da nije do motora, nema sta da brine :D

a ba uilje gledo 2 dana prije neg shto je matori vidio da flai 2l i bilo dovoljno kad sam gledo nisam lud jbt !

al kolko dugo prije nego ti je matori dosuo 2 litra nisi provjeravao nivo ulja?
 
Član
Oggy je napisao(la):
SeJo je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
adohera je napisao(la):
meni se cini da ti i ne gledas ulje kako treba... jel gledas ulje na ravnom i kad je hladan motor? pa nemoguce da nekad ima nekad nema ulja :D a mozda si probio karter pa curi jbg jedino da ti neko od nas razbaci grah da vidi gdje curi ulje, operi motor i vidi sam gdje curi ako imas fleku ispod

bas tako, ako je falilo 2 litra ulja, to znaci da ulje nije niko pogledao bar 20-30 dana...
ali eto, ako mu je majstor rekao da nije do motora, nema sta da brine :D

a ba uilje gledo 2 dana prije neg shto je matori vidio da flai 2l i bilo dovoljno kad sam gledo nisam lud jbt !

al kolko dugo prije nego ti je matori dosuo 2 litra nisi provjeravao nivo ulja?
ma ulje se gleda savi 7-10 dana

ZELA GTI je napisao(la):
Od vrha do dna šipke staje litar ulja, a tebi falilo 2 litra

nije mogo mjerac da uhvati ulja kolko je falilo ... :icon_sad:
 
Početnik
ispade da ti je za 7-10 dana potrosio/prosuo 2 litra ulja? Takav kvar se ne moze sakrit, a tebi taj tvoj majstor kaze da je sa masinom sve u redu?
 
Član
Oggy je napisao(la):
ispade da ti je za 7-10 dana potrosio/prosuo 2 litra ulja? Takav kvar se ne moze sakrit, a tebi taj tvoj majstor kaze da je sa masinom sve u redu?
ma ja bo lud coek jebo majku ... a tek sad se pokazalo da clje izbacuje kod filtera odma sam je odvuko majstoru (drugom) trebala bi sutra bit gotova
 
Član
SeJo je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
ispade da ti je za 7-10 dana potrosio/prosuo 2 litra ulja? Takav kvar se ne moze sakrit, a tebi taj tvoj majstor kaze da je sa masinom sve u redu?
ma ja bo lud coek jebo majku ... a tek sad se pokazalo da clje izbacuje kod filtera odma sam je odvuko majstoru (drugom) trebala bi sutra bit gotova

Druze moguca je vise razloga za paljenje lampice od ulja,meni se desava kad stisnem golfa da se upali,i odma se ugasi,malo zazuji i ugasi se,ali to se meni desava jer uljna pumpa pri velikim obrtajima nemoze da zahvati dovoljno ulja,i da postigne toliki broj obrtaja,i nedovoljan pritisak postigne.Doduse tvoja i moja brzine su neuporedive,ali kazem svoj primjer vjerovatno je kod tebe i drugacija pumpa,pa je njen radni kapacitet drugaciji.
 
Član
sad je jetta bila kod majstora 2-3 dana drko nesht i opet nisht nije uradi opet isti problem ... kad sam je uzeo ishla jedno 3 dana normalno i kasnije opet kad je natjeram u vece obrtaja pocne se palit nekad i pocela pushtat ulje na onoj ampuli (davac od ulja shta je vec ... ) i kad opet stisnem jachi gas(u leru) ugasi se o,O :icon_confused::icon_question:
 
Član
SeJo je napisao(la):
sad je jetta bila kod majstora 2-3 dana drko nesht i opet nisht nije uradi opet isti problem ... kad sam je uzeo ishla jedno 3 dana normalno i kasnije opet kad je natjeram u vece obrtaja pocne se palit nekad i pocela pushtat ulje na onoj ampuli (davac od ulja shta je vec ... ) i kad opet stisnem jachi gas(u leru) ugasi se o,O :icon_confused::icon_question:


Imam isti problem pa sam morao iskljuciti onu zujalicu probi mi glavu.Ako saznas sta je javi a ja cu tebi ako saznam prije jer ja idem sljedece sedmice majstoru
 
Član
Hulio je napisao(la):
SeJo je napisao(la):
sad je jetta bila kod majstora 2-3 dana drko nesht i opet nisht nije uradi opet isti problem ... kad sam je uzeo ishla jedno 3 dana normalno i kasnije opet kad je natjeram u vece obrtaja pocne se palit nekad i pocela pushtat ulje na onoj ampuli (davac od ulja shta je vec ... ) i kad opet stisnem jachi gas(u leru) ugasi se o,O :icon_confused::icon_question:


Imam isti problem pa sam morao iskljuciti onu zujalicu probi mi glavu.Ako saznas sta je javi a ja cu tebi ako saznam prije jer ja idem sljedece sedmice majstoru

Vazi:icon_smile: :123:
 
Top