jbg obatalio sam je :P

jbg obatalio sam je :P

Član
pre nekih 2-3 dana sam se zajebav`o sa ortacim ganjali se i tak ... na jedno 140km/h poce da mi se pali lampica od ulja ... stao sa strane ugasim i odma ga upalim nisht sve normalno i isho opet jedno 120 opet sve normalno i danas vracam se iz grada i jedno 3 metra pred kucom opet se poce palit lampica od ulja a nisam isho brzo mozda jedno 60 lagano je vozo nisam je cijepo . ulja ima u motoru dovoljno , nez koji joj je ***** :icon_confused: u pitanju je jetta 2 1.6 TD
 
Član
u mene je tako bio na vw polu,draufnula benzinska pumpa,i valjda benzin ulje razrijedio,palila se lampica
da se tebi nije isto desilo s naftom
ja zamijenio ulje i sve ok
vidi jel masno ulje,ono kako inace bude...kad se meni pomijesalo,bilo isto isuseno
 
Član
mozda ti je onaj senzor na motoru,desi se da stopica spadne.Kod mene na golfu kad je spala gorila mi je lampica kao da nema ulja,provjeri,mozda je isti uzrok;)
 
Početnik
moguce da su ti lezajevi na vratilu otisli, ili mozda leteci lezajevi..

ArminM je napisao(la):
mozda ti je onaj senzor na motoru,desi se da stopica spadne.Kod mene na golfu kad je spala gorila mi je lampica kao da nema ulja,provjeri,mozda je isti uzrok;)

onda bi lampica stalno bila upaljena ;)
 
Član
Oggy je napisao(la):
moguce da su ti lezajevi na vratilu otisli, ili mozda leteci lezajevi..

ArminM je napisao(la):
mozda ti je onaj senzor na motoru,desi se da stopica spadne.Kod mene na golfu kad je spala gorila mi je lampica kao da nema ulja,provjeri,mozda je isti uzrok;)

onda bi lampica stalno bila upaljena ;)



ajd znaj jbg,buraz kad nesto poludi nema pravila,,desava se i ono za sta mislis da nikad nece. Nek se stopica nasloni na masu i nece vise svjetlit;)
 
Početnik
a znam, zna biti problem i u satu, instalaciji, senzoru...
al poslije gasanja, velike su sanse da je problem u motoru...
moguci belaji: vakum pumpa, uljna pumpa, leteci lezajevi, lezajevi na vratilu, vratilo...ulja vjerovatno ne fali u motoru...
 
Član
sad kad armin spomenu ovaj kabal bahs sam isho da vidim i primjetio ogromu fleku ulja na betonu o,O (vidis jbt nikad negledam u beton :p ) al opet nefali ulja ... a nevjerujem da je instalacija posto pocne i da pisti

e da dobro sam se sjetio prije nego shto sam dobio vozacku matori je spominjo da je falilo 2l ulja o,O ali je dosu ... i posle toga je ishla mehanicaru nez shta je radio samo je reko da nema nikakvi problema moze se vozit nece nisht biti ... 2-3 dana prije nego shto je stari gledo i vidio da fali 2l ulja ja gledo nije falilo bilo dovoljno ....i to smo rekli mehanicaru ...on opet tvrdi da je sve u redu sa mashinom :icon_confused:
 
Član
meni se cini da ti i ne gledas ulje kako treba... jel gledas ulje na ravnom i kad je hladan motor? pa nemoguce da nekad ima nekad nema ulja :D a mozda si probio karter pa curi jbg jedino da ti neko od nas razbaci grah da vidi gdje curi ulje, operi motor i vidi sam gdje curi ako imas fleku ispod
 
Početnik
ako je falilo 2 litra, znaci da je u motoru bilo 1.5 litara ulja, i tako je vjerovatno vozeno neko vrijeme, ostetili se lezajevi na vratilu ili lezeci, 99%...sad moguce da ti se bude palila lampica na nizim obrtajima, dok radi u leru, kad das gasa ugasice se...
 
Član
ja mislim da je to ona kruskica..meni se desavalo kad idem uzbrdo tad se upali ..kad pritisnem kvacilo i dodam gasa se ugasi.. i tako stalno...jel su nekvalitetne kruskice pa odu,a i nemaju oznaka pa se lako zamjene jedna s drugom prilikom ugradnje..ali meni nije curilo ulje..nadam se da sam pomogao.pozzz
 
Početnik
adohera je napisao(la):
meni se cini da ti i ne gledas ulje kako treba... jel gledas ulje na ravnom i kad je hladan motor? pa nemoguce da nekad ima nekad nema ulja :D a mozda si probio karter pa curi jbg jedino da ti neko od nas razbaci grah da vidi gdje curi ulje, operi motor i vidi sam gdje curi ako imas fleku ispod

bas tako, ako je falilo 2 litra ulja, to znaci da ulje nije niko pogledao bar 20-30 dana...
ali eto, ako mu je majstor rekao da nije do motora, nema sta da brine :D
 
Član
mirise to na generalku motora, kod mene se tak isto palila na manji obrtajima i trosio ulje nenormalno kad sam uradio generalku vise se nepali nit ulje trosi:D
 
Član
Oggy je napisao(la):
adohera je napisao(la):
meni se cini da ti i ne gledas ulje kako treba... jel gledas ulje na ravnom i kad je hladan motor? pa nemoguce da nekad ima nekad nema ulja :D a mozda si probio karter pa curi jbg jedino da ti neko od nas razbaci grah da vidi gdje curi ulje, operi motor i vidi sam gdje curi ako imas fleku ispod

bas tako, ako je falilo 2 litra ulja, to znaci da ulje nije niko pogledao bar 20-30 dana...
ali eto, ako mu je majstor rekao da nije do motora, nema sta da brine :D

a ba uilje gledo 2 dana prije neg shto je matori vidio da flai 2l i bilo dovoljno kad sam gledo nisam lud jbt !
 
Top