Japanac za Japanca

Japanac za Japanca

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Hvala vam :) jos samo koji dan nedjelja, mjesec

800pxnissangtrtestmules.jpg


hoce li ga ovako dovesti? :lol:
 
Član
RCat je napisao(la):
Hvala vam :) jos samo koji dan nedjelja, mjesec

800pxnissangtrtestmules.jpg


hoce li ga ovako dovesti? :lol:

Gdje je onaj smajli sto se klanja??!??!?
Nema??:icon_confused:

Nema veze, zamisli ga! :)

Cestitke! Svaka cast! Respect!!! Cura u GTR-u! WOW! ;)
 
Član
Meni samo zao tog tvog jadnicka kad se bude upoznavao s bosanskim cestama, ovaj rupama :)

Imas li kakav aerodrom da isprobas famozni launch control ? ;)

Ma naravno, ja bih i busom u Tuzlu dosao , ako treba, da ga vidim live ;)

Je li prave nove i sa volanom na lijevoj strani? Do sad ih nije bilo.
 
Član
NekoIme je napisao(la):
Meni samo zao tog tvog jadnicka kad se bude upoznavao s bosanskim cestama, ovaj rupama :)

Imas li kakav aerodrom da isprobas famozni launch control ? ;)

Ma naravno, ja bih i busom u Tuzlu dosao , ako treba, da ga vidim live ;)

Je li prave nove i sa volanom na lijevoj strani? Do sad ih nije bilo.

isjecak pisma nissana:

[...] Bitte lassen Sie uns vorab anmerken, daß der NISSAN GT-R nicht über eine sog. Launch Control verfügt. Uns ist bekannt, Daß derzeit gegenteilige Aussagen vor allem im Internet zu finden sind. [...]

po ovome, nema te launch control (svasta citam po netu)

[...] Es ist richtig, daß der NISSAN GT -R mit einem Fahrzeugstatus - Datenrekorder (VSDR) ausgestattet ist. Dieser zeichnet jedochj ausschließlich fahrzeugbezogene Daten auf. Eine Aufzeichnung personenbezogener Daten findet nicht statt. Der VSDR zeichnet zum Beispiel keine Gespräche, Geraüsche, Bilder oder gar Informationen über den Aufenthaltsort auf. [...]

ugradjena je black box, koja navodno tjedan dana snjima i brise se. snjimaju se podaci o autu, navodno - ne - o nacinu voznje. no uklanjanje black boxa vodi do gubitka garancije.

od aprila ove godine izasao je evropski model, sa volanom na lijevoj strani..

uz par hrvatskih kuna u kaffeekasu ima lijep put zagreb - slavonski brod :lol:
inace nema gasanja bosanskim putevima.
 
Član
"There are many videos floating all over the internet with a gentlemen named John Weiner (Director of product planning from NNA) and he clearly states "We offer a launch control that will give you perfect launches everytime" and he goes on to demonstrate how this feature works, and actually preforms a launch. (this was aired on national tv)."
Gledao sam oficijelne promocije u kojima Nissanovi inzinjeri demonstriraju kako to launch cudo radi, ali sad kazu da se koristenjem istog gubi garancija :/

Ma nema veze, nisi ti ni mislila biti profesionalni drag racer :)
 
Član
da da.. a svabe kazu da je pak nikako nema.. ima razlika u americkom/jap i njemackom modelu..
tako je i u rx-8 bilo. usa imao od uvijek bijelu u ponudi i automatik, njemci je nikad nisu takvu dobili a bijelu kao spezial edition i to samo nekih par komada.. ccc
 
Član
RCat je napisao(la):
da da.. a svabe kazu da je pak nikako nema.. ima razlika u americkom/jap i njemackom modelu..
tako je i u rx-8 bilo. usa imao od uvijek bijelu u ponudi i automatik, njemci je nikad nisu takvu dobili a bijelu kao spezial edition i to samo nekih par komada.. ccc
Ja sam se dva mjeseca premisljao izmedju Z-a i RX8, ona ima manju snagu, ali zato vise sjedista. Na kraju je prevagnulo to sto ovdje niko od mehanicara nikad cuo za Wankel motor nije, a kamoli da bi ga znao popraviti.
 
Član
NekoIme je napisao(la):
RCat je napisao(la):
da da.. a svabe kazu da je pak nikako nema.. ima razlika u americkom/jap i njemackom modelu..
tako je i u rx-8 bilo. usa imao od uvijek bijelu u ponudi i automatik, njemci je nikad nisu takvu dobili a bijelu kao spezial edition i to samo nekih par komada.. ccc
Ja sam se dva mjeseca premisljao izmedju Z-a i RX8, ona ima manju snagu, ali zato vise sjedista. Na kraju je prevagnulo to sto ovdje niko od mehanicara nikad cuo za Wankel motor nije, a kamoli da bi ga znao popraviti.

tako i kod mene bi. :) posto sam u njemackoj manje me strah wankela i servisa bilo. iz tuzle sam uvijek za slav. brod isla. a za GT-Ra vjerovatno do zagreba.
 
Član
Tom black boxu sto snima su se mnogi protivili pa usutili posle, navodno snima podatke samo radi nesreca, ali su neki likovi skontali da snima mnogo vise i da ce da snimi i nacin voznje i vrijeme i svasta nesto al dobro ne bi to ni bilo lose kad bi nam dali da mi citamo sta snima, videli bi greske pa mogli jos brze i bolje da vozimo ovako se ljudi muce sa telemetrijom i kopcanjem laptopa i mjerenjem vremena i .....

Nemoj onako da ti ga dovezu kod nas ima rupa ima da pospadaju oba s onog kamioncica :)

A probat ga mozes evo za koji dan u mostaru :)
 
Član
RCat je napisao(la):
tako i kod mene bi. :) posto sam u njemackoj manje me strah wankela i servisa bilo. iz tuzle sam uvijek za slav. brod isla. a za GT-Ra vjerovatno do zagreba.

GT-Ra vozi ti u Njemacku na servis, gdje su vec radili neke GT-Rove i ak ti nesto zajebu, da ti to garancija pokrije. To ima DSG mjenjac, koji je jako osjetljiv. Ima jedan lik na HR forumu Audija TT 3.2 V6 Quattro sa DSG mjenjacem, pa su mu nasuli malo vise ulja nego sto treba u DSG i mjenjac je radio katastrofa. Osjetljiva je to tehnika da bi balkanci na njoj trenirali "zanat". Sta rade po BiH ovlastenim servisima, nebi me cudilo ni da ti u ZG kad vide GT-R uzmu da ga provozaju koji krug. U Njemackoj 90% ti se tako nesto nece desiti...
 
Član
pa et.. ja bi xD
imam sta vozati dok dodje.. nisam pjehe

ps: rijetko koje (ja ne znam nijedno) auto koje novo izlazi, se moze odmah izvesti iz garaze (sa 0km). ako hoces audia novog isto se nacekas, ok ne toliko dugo, ali audi nemora preko okeana :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top