jacina woofera ovisi o zadnjim zvucnicima i balansu

jacina woofera ovisi o zadnjim zvucnicima i balansu

BHT Ovisnik
nisam znao kako da stavim prigodan naslov....
uglavnom imam HU Alpine CDE 120 RR,sve super radi kada su prednji i zadnji zvucnici nastimani na 0 , te kada je balans na 0...ali problemi nastaju kada pojacam vise prednje zvucnike,tada mi slabi woofer,kada pojacam do kraja prednje zvucnike,odnosno smanjim zadnje woofer mi prestane raditi,kao i zadnji zvucnici,kada pojacam do kraja zadnje zvucnike,odnosno smanjim prednje onda mi woofer radi normalno svom snagom :icon_confused:
te također kada mi je balans na 0 sve radi,kada smanjim desnu stranu,woofer isto slabije radi,kada pojacam lijevu woofer jace radi:icon_confused:

sve je ured spojeno,sva 4 zvucnika u autu su alpine,samo woofer i pojacalo nisu,neznam koji mu je vrag,ovo nije nista novo,događalo mi se i u jetti i u volvu,samo tek otvaram temu,do cega to moze biti ?
 
Član
imaš samo jedan par činčeva a to je rear/sub i kad na balansu pojačavaš prednje zvučnike istovremeno smanjuješ zadnje i preoute za pojačalo...
 
BHT Ovisnik
znaci to je tako na svakom playeru koji ima jedan par cinceva,a problem se moze rijesiti kupovinom drugog playera ?
 
Član
ili ako hoćeš da ti prednji budu stalno pojačani na balansu zamjeni žice da ti prednji budu zadnji a zadnji prednji pa onda kako pojačavaš zvučnike pojačavaš i woofer...
 
BHT Ovisnik
marko_v je napisao(la):
ili ako hoćeš da ti prednji budu stalno pojačani na balansu zamjeni žice da ti prednji budu zadnji a zadnji prednji pa onda kako pojačavaš zvučnike pojačavaš i woofer...

ma ne,ne zelim to,nego nekada kada idem negdje,ako nekome smeta muzika ili sl. zelim da mi prednji budu glasniji u odnosu na zadnje,a da woofer isto radi,al izgleda nemoze...
 
Član
Imenjak se nece ljutiti ako ja ovdje napisem, muci me jedna stvar,sve je znaci uredno spojeno plus masa cincevi izlazi struja bla...bla.. i sad kada mi udara bass i udem u postavke woofera na playeru i iskljucim subwoofer on jace udara,a trebao bi skroz stati, do cega bi moglo biti ja nemogu bit pametan nikako
 
Član
koji HU tačno,tj koliko preouta za pojačala imaš? možda su ti činčevi od ampa za woofer na pogrešnom... :icon_rolleyes:
 
Član
marko_v je napisao(la):
koji HU tačno,tj koliko preouta za pojačala imaš? možda su ti činčevi od ampa za woofer na pogrešnom... :icon_rolleyes:
2 imam cincevi ok spojeni provjeravao 2 puta kad na dr preout spojim nemogu smanjivat jacinu bassa :S
 
Član
znači imaš front i rear/sub preoute...tj dva para...znači prednji sistemi su na front outima a sub je na ovim drugim...možda imaš opciju da drugi preout bude ili rear ili sub pa ti je podešen na rear i zato ti ne igra kad imaš uključen/isključen sub...a to što pojačavaš woofer je možda samo bass boost tj ekvilajzer HU-a i nema veze sa pojačanjem predizlaza...
 
Top