izrada blatobrana

izrada blatobrana

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pozz!!!

zanima me dali neko ima neki dobar tutorial za izradu sirih blatobrana ono s pur pjenom i stakloplastikom,ili kako vec?
mogu i iskustva..
malo sam si razmisljo..sada cu na ljeto imati slobodnog vrmena na pretek pa reko mozda ako nadem dobre tutoriale i dobro proucim to mozda bi se ja i frend bacili na izradu takvog necega..pa zato ak moze pomoc

znam da ce vas pola reci da se ne isplati zaeb s time,al meni je to gust ajmo reci to modeliranje,a slobodnog vremena cu imati na pretek a koliko sam skuzio potrebna je velika praksa i celicni zivci;)

evo da dodam i sliku
[attachment=17108]
 
Član
Mislis da je tako lako uraditi blatobran, prvo trebas uraditi odljevak svog postojeceg blatobrana radi hvatanja oblika pocetka i kraja blatobrana, kopce, dizajnerske crte blatobrana da ne odstupa, zakrivljenje...ojjjj...vidio sam kad je alen basic radio sebi rposirene blatobrane za forda, ima da se slomijes samo dok odljevak uradis...i onda isto to za blatobran sa druge strane pa nazad isto u 2 primjerka...ja se ne bi usudio s time igrati... ;)
 
Član
gle realno nemas kaj izgubiti osim vremena kojeg imam na pretek i gubim ga ljeti ljencareci imat cu slobodno 2 mjeseca ili 3 i svaki dan po malo da radim,nogo bi ens i napraviti..jedino sto moze se desiti nakon silnog turda to sve propadne..materijal isto razmisljam da uzmem sve free prek starog s posla..i sjednem i lagano radim pa nek i probadne..zato mi sam treba neko da da neki tutorijal ili objasni kak se to radi
 
Član
....i onda ces da budes plastik- fantastik... Mislim da to nije rjesenje, ali ako te bas zanima probaj, ne mozes puno izgubiti...
 
Član
Prije godinu dana jedan mi je lik reko da je on to ovako radio:
1. kupio felge i gume te distance i time odredio koliko ce blatobrani biti siroki
2. stavio je karton ispod blatobrana iznad gume,pricvrstio
3. onda je uzo pur pjenu i lagano nanio po cijelom blatobranu,pustio da se dobro osusi
4. oblikovao je tu suhu pur pjenu u oblik tog blatobrana kak je on zelio,i popunio one rupice od pur pjene(kao moze se oblikovati brusnim papirom ili jednostavno izrezivati)
5. to sve je oblozio fiber glasom
6. sve prekito,pogotovo dobro onaj spoj lima i fiber glasa
7. pobrusio
8. ofarbo i to je to

eh sada jel se to tak moze ili ne nebi znao:icon_question::icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
Moze, kako da ne...ali jedan im afazon...fiber je krut i mrzi vibracije, uvijanja i bilo kakve promjene oblika, odmah puca...blatobrani se inace rade od topljenje plastike jer je elasticniji, manje krut, bolje podnosi vibracije i dosta laksi ;)

Moze biti da grijesim, ali to je moje misljenje i neko moje skromno znanje...ako neko zna vise, nek napise ;)
 
Član
moguce ja sam doslovno napiso kaj je meni reko lik koji se bavi time,ko zna mozda nije u pravu,bas se i ja toga bojim da ne popuca pa zato bas i pitam
 
Član
Posalji poruku Spici007, koliko znam on se zasad jedini bavi plastikama, pa njega pitaj...to najsigurnije, inace od nas ostataka ekipe ovo su samo amaterska naklapanja i misljenja, iskreno da ti kazem...;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top