Izolacija zvuka

Izolacija zvuka

sklopio sam auto vec sve
nisam slikao jbg
a nije neka mudrolija
skines sve do golog lima i stavljas :)
jednostvano
moram jos staviti na vrata od vozaca i suvozaca i to je to
 
Član
Lazo naso neke ovcije vune i dampiro forda :D

Mirza solidna je cijena moze se sa tih par ploca dosta odraditi, a i to je neki bitumen nije nis specijalno ali eto povoljno sa STP ne dobijes ni kvadrat za te pare xd
 
Član
@Adi - a evo nasao sam i ovu Wuerthovu http://www.ebay.de/itm/Wurth-Schallschutz-Verkleidung-1000x500x11-mm-selbstklebend-2-Stuck-/140837346499?pt=Subwoofer_Boxen_Zubeh%C3%B6r&hash=item20ca8f5cc3#ht_1753wt_1139

Kvadrat dodje 25 eura...da li ce biti dovoljno 2 kvadrata da se uradi solidna izolacija??:icon_question:
 
Član
E to kolko moze biti je diskutabilno :icon_rolleyes: nego uzmi ta dva kvadrata pa isjeci na komade i pomalo staviti na svaka vrata, jer ni onak ne ide po citavim vratima, kaosto pojedinci stavljaju kvadrat izjedna nalijepe na vrata :D nema potrebe za tim, bezvezno rasipanje materijala i para, nego samo gdje je gol lim i nema nikakvih pojacanja tu i pregrada najpodloznij je onda na takvim mjestima deformisanju i pravljenju neugodnog zvuka
 
Član
Pa na podu ima solidna izolacija,jedino na vratima i oko gepeka...
Tako cu i uraditi, uzeti dva kvadrata pa krenuti pomalo...Hvala Adi na savjetu :cool:
A gledam onaj STP u caraudio-u debljina 11mm kosta skoro 50 maraka pola kvadrata..ccc
 
Član
STP je od brendiranih proizvodjaca opet povoljnij , dok je recimo dynamat jos skuplji :icon_rolleyes::icon_eek:
 
Član
Samo treba obratiti paznju:

DOOOBRO ocistiti Lim, prije lijepljenja. Najbolje Cistim Alkoholom, ili lagano razrjeđivačem.

Meni se par puta ljetos desilo u Lupu da kad spustim staklo, i dignem ga opet, ona traka se zaljepi za staklo i povuce ga van... jeba ziva...
 
Član
Zeran je napisao(la):
Samo treba obratiti paznju:

DOOOBRO ocistiti Lim, prije lijepljenja. Najbolje Cistim Alkoholom, ili lagano razrjeđivačem.

Meni se par puta ljetos desilo u Lupu da kad spustim staklo, i dignem ga opet, ona traka se zaljepi za staklo i povuce ga van... jeba ziva...
zato ne teba koristiti to tvoje sranje :lol: Uradio ovo što je Koki reko.. ipak ide na takmičenje ;)
 
Top