Izbor motora - savjeti i iskustva

Izbor motora - savjeti i iskustva

Član
Trazim neko auto za sestru i sveo sam izbor na 2 modela. Peugeot 206 ili Corsa D.
E sad zanima me nekoliko stvari, jer nisam nikad ni vozio ni posjedovao nijedan od ovih modela.
Pozeljno je da ima dizel motor, klimu, servo i to su otprilike svi uslovi.

- Prije svega nisam odlucio koji motor da trazim.
Kod peugeot-a mi se svidja 2.0hdi, ali djeluje mi nekako previse dvije hiljade kubika. Ali sa druge strane 66kw nije uopste mnogo. Da li je bolji izbor u odnosu na 1.4hdi motor?
Kod corse nemam pojma koji traziti, DI, DTI ili CDTI. Koji su se najbolje pokazali? Znam da se dosta raje zalilo na 1.7 motore u astrama...

-Takodje, sta najvise gledati kod kupovine?
Kod peugeota pretpostavljam torziju, ali sta jos osim toga imaju kao manu?
Kod corse vjerovatno koroziju, osim toga nisam cuo da imaju nekih mana...?

-Kojem od ovih modela je jetinije odrzavanje (mislim na redovne servise)?

-Ako neko mozda zna, kolika je registracija za peugeot 206 2.0dhi, a kolika za corsu 1.7?
 
Član
Registracija ti je skuplja za nekih 30-tak KM za 2.0 HDI 66KW u odnosu na 1.7 55KW .
1.7 DTI imao je problema sa dihtungom glave , mada to je kod vecine sredjeno kao i elektronika na pumpi , jer svi su oni davno presli preko 200 000 km , a na tim kilometrazama desavali su se problemi .
 
Član
NIje corsa D nego Corsa C
Korsu C kupi fejslift 2003-2006 sa 1.3 cdti motorom ako ćeš dizela, ide fino a troši siću, 1.7di i 1.7dti su srednja žalost
Od benzinaca kod Korse 1.2-1.4-1.8, onaj sa tri cilindra 1.0 nemoj gledat
Za pezoa ne zna, hvale 1.6 benzin, a sa HDI kako te zakači, neko prezadovoljan, neko se nadavao love
 
Član
Oba auta imaju prednosti i mane. Imao oba tako da znam puno bas o njima, napisi na pm sta te konkretno zanima o autima i koji su prioriteti pa te uputim i napisem ti cijene djelova. Da ne pisem ovdje esej :)
 
Član
I ja sam tu ako te zanima 206 s 1.6 motorom,doduse benzin.Konkretno da biram između ta dva motora,prije bih izabrao hdia naspram 1.7 iz opela iako ti je vaznije na šta ćeš naletiti...

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
"edoze" ti je rekao sto se tice benzinaca , samo izbjegni 1.0 , ostali su ok. Ako budes gledao "manjeg" dizela bolji je izbor 1,4 hdi nego 1,3 cdti .

1,3 cdti uzmi u obzir samo ako mozes utvrdit stvarno stanje km i pod uslovom da nije "puno" presao . Bilo je puno slucajeva gdje su ti 1.3 motori na oko 250 000 km isli na generalku , narocito vozila od firmi .
 
Član
1.3CDTI ima plivajući i nije jeftin.
Ja sam malo dosadan, ali za 206 je ubjedljivo najbolji motor 1.6, 16v. Stvarno malo troši, a održavanje ravno nuli. 8 godina kod mene bez kvarova, 300k na satu, ide kao prvog dana kad sam ga uzeo. Najveći je problem sad naći auto tog ranga da je u dobrom stanju i dobro održavan jer su godine uzele svoj danak i većina vlasnika počinje to zapuštati totalno jer nema tržišnu vrijednost i ne žele ulagati. Za te godine starosti mislim da je mnogo bolja opcija benzinski motor zbog eventualne zapuštenosti auta jer je mnogo jeftinije benzinca vratiti u normalu od dizela jer su to ipak malo stariji i jednostavniji motori kad se uporede benzin i dizel.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
@edoze da da, moja greska. Mislio sam na corsu c.
@OggyBoy I ja sam vise za benzinca nego za dizela, ali zensko je i tek je polozila...ipak ce morati dizel.

Inace, 206- ice su u jako losem stanju, one sto sam gledao po cijeni cca.3500. Gledao sam jednu za 3700 na kojoj samo na limariji ima bar 300KM posla.
I tako posto sam vec probio pocetni budzet (ili bi se to desilo dok dovedem auto u normalu) kontam da se za 4-4.5 hilljada moze nesto zanimljivije naci. Npr. astra g...
Nekako mi se ne daje za pug 4-4.5 hilljada (i to sa 1.4 motorom).
Da li je astra g bolji izbor?
 
Član
Pa i u tu astru ces morat ulozit, sve je to zgazeno vec, sto od godina sto od kilometara...astru dizela samo 2.0, 1.7 nemoj a 2.2 ti je vjerovatno prejak... na 2.0 motoru se skoro nista ne kvari, lanac je pa nemas klasicnog velikog servisa, odradi se reparacija pumpa kad stane-do 400KM i gas dalje...
 
Član
A zna li neko ko u banjaluci ili okolini radi reparaciju pumpi?
I koji su simptomi kvara pumpe (u smislu da mogu razlikovati u odnosu na druge kvarove)?
Da, 2.2 mi je bas prejak. Mozda mi nije potreban ni 2.0 sto se tice jacine, jedino ne znam zbog cega ga ne preporucujes. Nece se prelaziti puno kilometara...
 
Član
Pa i u tu astru ces morat ulozit, sve je to zgazeno vec, sto od godina sto od kilometara...astru dizela samo 2.0, 1.7 nemoj a 2.2 ti je vjerovatno prejak... na 2.0 motoru se skoro nista ne kvari, lanac je pa nemas klasicnog velikog servisa, odradi se reparacija pumpa kad stane-do 400KM i gas dalje...
Pa i lanac se samo na vecoj kilometrazi mjenja, samo sto su djelovi skuplji i skuplje ruke bas prije par dana ga zamjenio preventivno na corsi
 
Član
Pa i napisao sam da nema klasicnog velikog servisa, lanac traje 200-300-400 hiljada dok su remenovi pretezno 60-80
 
Top