izbio cep na bloku motora+zaledio motor

izbio cep na bloku motora+zaledio motor

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prekjucer iscurila mi sva tekucina iz motora, inace mi cesto izgubi vodu, ajd reko nasucu ciste vode, pa sutra, odnosno danas nasuti antifriz i onaj prasak sto ide u hladnjak i vozdra. Kuci dosao kasno, ispustio vodu... Danas krenuo da kupim antifriz, kad auto zaledilo, izgelda nisam sve ispustio, jbg mrak bio, i onaj cep na bloku izbio, znaci nema ga.... Sta da radim... Ajd ako neko zna nek pomogne, ko nezna nek nezajebava, nije mi do zajebancije....
 
Kupi cep (bude ih u auto dijelovima na prodaju) mada kazu kada jednom izbije da je kraj..To je inace cep koji je napravljen kako bi "prsnuo" u momentu kada je pritisak u motoru prevelik, i tuda ispusti vodu da ne bi doslo do jos zesce havarije..Neko ih zove i ledeni cep jer navodno kada voda u bloku smrzne, ti cepovi sacuvaju blok od pucanja..Mnogo je teorija i rasprava na tu temu sta i kako..
 
Član
Meni na starom autu (Fiat Uno) istruli cepovi na motoru tj. dva komada i kroz njih curila voda kao iz cesme. Covjek mi ih "zakitovo" sa nekom materijom ruzno izgledalo u pm ali nikada vise nije curilo, barem ne tu :)
 
Administrator
cep oko 2 KM za golfa... cisto informativno... skoro na fiesti istruho cep i koji moze, moze od golfa 2... cijena sitnica, a pravio probleme...
 
Član
rijesio moke sve, prvo poskidao crijeva, odledio ih, odledio motor, stavio cep... hvala bogu rijesio sve.... motorika udure... nema cadji smrti, a vec razmisljao o nekom gti-u, bio bi mi izgovor:D:D... momci hvala na pomoci...

apdejt, a sto se tice te materije, vjerovatno se radi o tecnom metalu, ja bas danas drugu zakitovao rezervoar od skutera...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top