Isplati li se kupiti?

Isplati li se kupiti?

Član
pitanje za forumase, posebno poznavaoce BMW-a...
planiram mijenjati auto, a za par dana idem u inostranstvo..

e sad, isplati li se uzeti nesto ovakvom, posebno mislim na kilometrazu, koja je boljka kod bmw-a koji su presli preko 200000 km, na šta trebam obratiti pozornost itd itd??

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4447512&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4456707&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4381558&show=1

Svaki savjet dobro dosao...

nije bitno jesu li ovi sa slike ili ne, ali uzeo bih BMW-a oko 4-6k €...
 
Član
RE: molim za savjet...

Po meni preskup, 2000 god, 2.3 motor, koji nije bas za pohvaliti, rjetki su, mislim da je blok kod njih 2.5 sa mislim drugim usisom, glavom itd.(mozda grijesim) kako god preskup, kad bih ja kupovao trazio bi ///M optic facelift naravno "D". Mislim da ti se neisplati
moj prijatelj prodaje 99 god sivog 1.8 istekla reg, auto u solidnom stanju za 8500 KM
 
Početnik
RE: molim za savjet...

moj savjet bi ti bio trazi dizela bmw-a jer rodjak mi ima 320d i stvarno je super auto,ima extra opremu,godiste je 2002,ide super a ne trosi puno kao sto bi ove benzinare gore,,heheh,,jos u njega je steptroonic mjenjac,uglavnom moj izbor bi bio dizel,,,
 
Član
RE: molim za savjet...

nisam rekao da cu kupovati ove gore...

samo pitam na sta obratiti paznju kod ovog godista, nije bitno jel benzin ili dizel...
ja iskreno ne volim dizela, i mislim da ga necu ni uzimati...

potrosnja nije bitna :icon_smile: ima se para

znaci 2000-2003 godiste, na sta obraitti paznju
 
Član
RE: molim za savjet...

pregledaš vizuelno ( na dizalicu obavezno) , odvedeš ga na dijgnostiku , provozaš , nema tu puno romantike ...
 
Član
RE: molim za savjet...

TaBa je napisao(la):
Po meni preskup, 2000 god, 2.3 motor, koji nije bas za pohvaliti, rjetki su, mislim da je blok kod njih 2.5 sa mislim drugim usisom, glavom itd.(mozda grijesim) kako god preskup, kad bih ja kupovao trazio bi ///M optic facelift naravno "D". Mislim da ti se neisplati
moj prijatelj prodaje 99 god sivog 1.8 istekla reg, auto u solidnom stanju za 8500 KM
Na šta to liči za 8500? :icon_question:
Dobra 36-ica je to para.
 
Član
dakiju sam nedavno pisao, pa evo kopiram.

Od poznatih boljki na E46-icama, tu su problemi sa upravljackom letvom na prvim modelima, termostat motora na benzincima, senzor bregaste, bobina te pumpa goriva. Kao i kod E36, kod zesce voznje zna se odvajati straznji ovjes od karoserije, problemi sa nosacima diferencijala - kuckanja razna, straznje opruge na E46 su kazu jako lose, mozes naci po forumima neki su u 7-8 godina 3 puta mjenjali straznje opruge. Znaju imati i problema sa slabim hvatanjem rucne kocnice, znaju zezati senzori airbegova u sjedistima pa pale lampicu, problemi sa kontaktima stopki i jedan od najcescih problema je kazu, zezanje prekidaca ventilacije. Kod nas imas i problem jer su serviseri i u ovlastenom dosta nestrucni, pa ak zeza sta kompliciranije, nemaju bas rjesenja. Ovo se odnosi na benzince...
 
I ja sam razmisljao o ovom modelu...(u dogledno vrijeme) dok se malo love skupi!Ali ja bi isao na diesela...ali brate,koje probleme nabrija,natjerao si me da malo bolje razmislim o kupovini ovog modela!:-D
 
Član
Za ove koji kupuju dizele, 2.0 stari motor od 136 ks je imao slabu turbinu. Na novijem 150 ks motoru je sve sređeno. Bar što se motora tiče.
 
Član
Je, u pocetku su imali problema sa turbinom, neka tvornicka greska. Nesto oko podmazivanja i loseg hladjenja, ako se dobro sjecam. Znam davno jos kad sam pratio HR news grupu o autima, tamo su likovi o tome cesto pisali, BMW je besplatno mjenjao turbine svako malo, ono sto bi rekli "uz zamjenu ulja". Cini mi se da su to rijesili tek sa redizajniranim modelima i onim "TU" motorima. A Zela potrazi malo na google "BMW swirl flaps", da vidis koliko je ljudi popusilo motore zbog toga. Te klapnice na usisu su jako lose kvalitete i onda kad se zaprljaju popuste i ulete u motor i naprave kataklizmu unutra. Desavalo se to likovima i na autima sa manje od 20.000 km. Oni sa skoro novim autom a tek "izaslim" iz garancije, nije bilo nikako zgodno - jer BMW nije htio priznati gresku. Totalna glupost, ali jako opasna...

Ev imas i ovdje detaljno o tome, sreca postoji "zakrpa" (ne tvornicka) :icon_biggrin:

http://www.bmwland.co.uk/swirl_flaps_bmw/swirl_flaps.pdf
 
Top