Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
evo u nipexu cijene


Trenutna ponuda zimskih guma 195/65R15 91T na našem lageru je sljedećea:

Sava Eskimo S3 Mpc. 115,80KM
Goodyear UG8 Mpc. 145,10KM
Michelin Alpin A4 Mpc. 154,50KM
Dunlop Winter Sport 4D Mpc. 156,05K
 
Zna li neko nesto o Sava Eskimo SUV gumama, valjaju li? Nasao sam relativno povoljno za dimenziju 215/70 R16.


sava-eskimo-suv.jpg
 
Član
DDaarriioo je napisao(la):
Da se prijavim... prosle zime sam kupio Savu S3 bilo OK,
danas sam za promjenu uzeo Debicu FRIGO... pa cemo vidjet kakve ce biti..:icon_smile:

Da ti odma odgovorim kakve ce biti :icon_smile: , ja sam imao i jedne i druge , situacija je da su u cisto zimskim uslovima (snijeg , led) 99 % iste , dok na mokrom prednost dajem Savi (cini mi se drze malo bolje u krivinama) , a na suhom mi je bolja Debica (ni najmanje ne skripe , dok sa Savom cim malo brze negdje skrenes odma zacvile) .
 
ja Debicu FRIGO koristim evo vec drugu sezonu tj. samo zimi a imam brda do kuce 3 kilometra i sluze me pravo jos nam i zimska sluzba ima slabu volju za ciscenjem itak
ja sam s ovom gumom prezadovoljan sto se tice zimskih uslova a za ljeto nije preporucljiva kud se brzo trosi kud ogutave do bola kao i Sava
 
dugo vremena sam sam vozio na sava s2 pa onda poslije na sava s3...mogu reci da su zadovoljavale moje potrebe...onako subjektivno misljenje je da mi je nesto bolja bila s2 od s3..ali kazem to je subjektivno misljenje...uglavnom ove gume se ne smiju tjerati ljeti.rjesenje dva kompleta felgi i onda nije porblem... npr. sa s3 na ovaj nacin prezimio 4 zime bez problema..danas sam kupio 4 nove gume debica frigo u dimenziji 195/55r15 po cijeni od 93KM sa balanisiranjem i ugradnjom... kakva ce biti ne znam...ovo sto sam vidio na forumima..mogl bi dati ruke sto se kaze za ove pare...
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
ja Debicu FRIGO koristim evo vec drugu sezonu tj. samo zimi a imam brda do kuce 3 kilometra i sluze me pravo jos nam i zimska sluzba ima slabu volju za ciscenjem itak
ja sam s ovom gumom prezadovoljan sto se tice zimskih uslova a za ljeto nije preporucljiva kud se brzo trosi kud ogutave do bola kao i Sava

DEBICA FRIGO guma za svake pohvale!!!;):cool::123:
 
sava s3 se dobro pokazala, bar meni kad se mijenjaju gume, ljetne i zimske,,
a komad 205 55 16 je od 155 do 165 km,, bas da su jeftine i nisu al eto.
 
Član
Lexillium je napisao(la):
ernadhusic je napisao(la):
ja Debicu FRIGO koristim evo vec drugu sezonu tj. samo zimi a imam brda do kuce 3 kilometra i sluze me pravo jos nam i zimska sluzba ima slabu volju za ciscenjem itak
ja sam s ovom gumom prezadovoljan sto se tice zimskih uslova a za ljeto nije preporucljiva kud se brzo trosi kud ogutave do bola kao i Sava

DEBICA FRIGO guma za svake pohvale!!!;):cool::123:

;)
i ja sam vozio ljetos na debici, i primjetio sam da se dobro trosi, ali ako mognem uzecu je opet da vidim kakva je zimi :)
 
Član
Jucer pricam sa covjekom koji vozi na dunlop winter respose, kaze da su tako dobre da ce se vratit na savu, e sad kaze da su one super za kisu, bljuzgavicu i sl, al da su sto se tice snijega dosta losije nego sava, al et nemora da znaci, samo prenosim heh..
Ja se sad dvoumim izmedju Fulde kristal montero 3 i UG 7+ pa ako ima gdje kakva akcija ili ako je neko vozio na ovima koja mu je bolja nek javne ;)
 
Član
Continental ContiWinterContact TS 830 P iznimno zadovoljan... Ne bi čovjek vjerovao kako drže u zimskim uvijetim... Sve preporuke +++++++++
 
Član
Ja sam nabacio prije dvije godine Fulda Montero 3, ljudi ne mozete da vjerujete kako su dobre gume za snijega, bljuzge i kise, ja prezadovoljan !!!
 
Član
Ja sam trazio i Conti sto spominjes al nemaju, zvao robni promet koji su imali prosle god, sad nemaa..
Vise sam cuo dobrih komentara za fuldu neko za UG 7:icon_question:
 
Član
Grga je napisao(la):
Ja sam trazio i Conti sto spominjes al nemaju, zvao robni promet koji su imali prosle god, sad nemaa..
Vise sam cuo dobrih komentara za fuldu neko za UG 7:icon_question:

Ma nemam sta lagat ja sam dosta svoje raje uspio nagovoriti da ih kupi, stvarno su drama, ja imam set ljetnih set zimskih vjeruj mi i poslije dvije godine ko nove, ja sam bas gledo juce ili prekuce u Mkbelu tamo kog Žice da je komad 140KM a ja sam ih platio 169KM kom jbg ali ne zalim feninga vjeruj mi !!!
 
Top