Iskustva sa Citroen C4 ; Peugeot 308 ; Peugeot 307 Face Lift

Iskustva sa Citroen C4 ; Peugeot 308 ; Peugeot 307 Face Lift

Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

Sve je to fino ako kupujes novo auto, pa onda znas kakvo je stanje od pocetka, kad je sta mijenjano, ili od nekog poznanika koji je to auto odrzavao kako treba.
Pogledacu ovo auto, vidjet u kakvom je stanju, ako bude imao FAP filter, vjerovatno otpada, pokusacu naci nekog bez FAP filtera, ako ne uspijem, vidjecemo sta dalje...

Hvala na odgovorima u svakom slucaju ;);)
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

bjezi od fap filtera. da uzimas novo auto pa znas sta je i kako, onda ok. al ovako bjezi, samo te glava moze zabolit. jel to pala odluka na C4?:D
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

TuLe je napisao(la):
bjezi od fap filtera. da uzimas novo auto pa znas sta je i kako, onda ok. al ovako bjezi, samo te glava moze zabolit. jel to pala odluka na C4?:D
Isto tako i ja mislim, haj ti znaj kako je to odrzavano kod nas...a nije jos nista sigurno, nego eto iznenada se neka prilika stvorila, pa vidjecu, pogledati. Malo sam citao, najbolje su se pokazali oni sa motorima 1.6 HDI 90KS, bez FAP filtera, pa ako ovaj bude takav, mislim da je 2008/09 GP, mozda nesto i bude od toga, uglavnom, prvo cu da pogledam sve pa onda cu vidjet sta dalje :D:D
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

Nesto nisam siguran da ima 1.6Hdi bez fapa, mislim da ima samo 1.4HDi i 2.0HDi 66kw bez fapa, mada nisam 100% siguran..
A veliki + mali servis je oko 550-600km
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

Grga je napisao(la):
Nesto nisam siguran da ima 1.6Hdi bez fapa, mislim da ima samo 1.4HDi i 2.0HDi 66kw bez fapa, mada nisam 100% siguran..
A veliki + mali servis je oko 550-600km

Ja mislim da je to ovaj

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=145401904&__lp=7&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=5900&makeModelVariant1.modelId=12&minPowerAsArray=66&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=73&maxPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine&lang=en&pageNumber=3
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

1.6 hdi sa 66w nema ni fap a mislim ni plivajuci, vidio si to i sam, tako da moja ti je preporuka za taj od 66kw, morat cu te povezati sa ovim mojim drugom koji ima taj auto, jest laik ali moze ti reci iskustva, i ono sta je mijenjao do sad na autu:cool::cool:
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

ArminM je napisao(la):
1.6 hdi sa 66w nema ni fap a mislim ni plivajuci, vidio si to i sam, tako da moja ti je preporuka za taj od 66kw, morat cu te povezati sa ovim mojim drugom koji ima taj auto, jest laik ali moze ti reci iskustva, i ono sta je mijenjao do sad na autu:cool::cool:
Dobro je, potvrdio si ono sto sam i ja procitao :cool::cool::cool::cool:

Ajd cucemo se za tog jarana, da malo i sa njim popricam oko auta ;)

Hvala na info ;););)
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

Grga je napisao(la):
Nesto nisam siguran da ima 1.6Hdi bez fapa, mislim da ima samo 1.4HDi i 2.0HDi 66kw bez fapa, mada nisam 100% siguran..
A veliki + mali servis je oko 550-600km

Ima 1.6 bez FAP-a , tip motora 9HYB i 9HZB su bez FAP filtera a 9HYC i 9HZC su sa filterom , po broju šasije možeš viditi imali ili nema FAP filter.
Npr. ovaj Peugeot sa ovim brojem šasije VF36E9HYB21395783 nema FAP filter , a tako je i kod Citroena , samo pratiš ovu šifru što je boldana.
Moja ti je preporuka verzija bez FAP-a ,jedna briga manje ,pogodovo ako je auto više vremena u gradskom režimu.
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4 i Peugeot 308

djordjep je napisao(la):
Grga je napisao(la):
Nesto nisam siguran da ima 1.6Hdi bez fapa, mislim da ima samo 1.4HDi i 2.0HDi 66kw bez fapa, mada nisam 100% siguran..
A veliki + mali servis je oko 550-600km

Ima 1.6 bez FAP-a , tip motora 9HYB i 9HZB su bez FAP filtera a 9HYC i 9HZC su sa filterom , po broju šasije možeš viditi imali ili nema FAP filter.
Npr. ovaj Peugeot sa ovim brojem šasije VF36E9HYB21395783 nema FAP filter , a tako je i kod Citroena , samo pratiš ovu šifru što je boldana.
Moja ti je preporuka verzija bez FAP-a ,jedna briga manje ,pogodovo ako je auto više vremena u gradskom režimu.
Jel se to odnosi na bilo koji motor, nebitno da li je 1.4 1.6 2.0 HDI ?

Eh, u igru je upao i Peugeot 308, pa ako neko zna nesto vise, bilo bi dobro da napise i o tom autu.
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

Te šifre su za 1.6 HDi , ostali imaju druge šifre.
Što se tiče 308-ice , gama dizela je ista kao i u 307-ice FL , tako da su mane i prednosti otprilike iste.
Moja preporuka za 307 je 2.0 HDi 66kw/90KS iz zadnje godine do FL 04.,05. godina ,provjereno dobar motor i relativno jednostavan (nema plivajući zamajac, nema FAP...) a jedina "mana" što nije preterano eksplozivan.
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4 i Peugeot 308

Meni i ne treba neka eksplozivnost, ne kupujem auto da ga "ispaljujem" , nego za normalnu voznju, tako da mislim da je 90 KS dovoljno za moje potrebe.

Ne znam sta da ti kazem, nije mi 307 nikako u planu, mislio sam prvenstveno C4, ali sam se zainteresovao i za 308, eh, da li sam ja dobro skontao da C4 i 308 imaju iste motore, odnosno da je ovaj 1.6 HDI iz C4 isti kao i ovaj u 308 1.6 HDI, oba imaju 90 KS?
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

Većina mehaničkih i elektroničkih sklopova su skoro identični u 307FL ,308 i C4 , to ti je nešto kao kod VAG grupe ,
Golf ,Octavia , A3 , Leon... ista platforma (motori , mjenjači ,trapovi ,elektronika..) ,samo drugačija karoserija
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4 i Peugeot 308

Hvala za info, znaci ako u broju sasije ima 9HYB i 9HZB to su 1.6 HDI motori bez FAP filtera, nezavisno koje je auto iz grupacije PSA (valjda sam tacno napisao)
 
Član
Kakva su iskustva sa 307 FL, djordjep mi je vec preporucio 307 zadnju seriju do FL, zanima me kakva je situacija sa 307 FL ?

Hvala
 
Top