ip adresa

ip adresa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ej ljudi sta ovo znaci i moze li se ikako popraviti...

There is an IP address conflict with another system on the network


Sta je to i moze li se popraviti .... znal ko kako:icon_question::icon_question::icon_question::icon_rolleyes::icon_question::icon_rolleyes::icon_confused:
 
Član
To se meni stalno dogadja ali koliko sam primjetila nema nikakvih smetnji pa me i ne brine...
A imam more virusa pa stalno dobijem neka upozorenja,vise i ne obracam paznju na to
 
Član
GTI 16V je napisao(la):
To se meni stalno dogadja ali koliko sam primjetila nema nikakvih smetnji pa me i ne brine...
A imam more virusa pa stalno dobijem neka upozorenja,vise i ne obracam paznju na to

ma pojavi se onaj trokut sa uzvicnikom ...svaki mi 5 min. izbaci to

aa neznam napraviti:icon_question:
 
Član
e kod mene nije bas svako 5 min ali se pojavi nekad cesce a nekad rjedje....ugl ne znam do cega je a i ne tangira me pretjerano. u svakom slucaju ako saznas sta je javi!!!!
 

Eko

Član
badboy je napisao(la):
ej ljudi sta ovo znaci i moze li se ikako popraviti...

There is an IP address conflict with another system on the network


Sta je to i moze li se popraviti .... znal ko kako:icon_question::icon_question::icon_question::icon_rolleyes::icon_question::icon_rolleyes::icon_confused:

ako ti je uredu konekcija.. onda samo odi na network connections i iskljuci da ti prikazuje konekcije, tako ti nece onda ni izbacivati
 
Član
Prevedi sebi i skontaces:)
ako ti se to pojavljuje trebalo bi da bude da ima vise racunara spojenih u mrezu, a kako je vjerovatno podeseno po defaultu da automatski konfigurira ip adresu da dva racunara imaju istu iP adresu i on ti izbaci tu poruku.

Ako nemas vise racunara onda ti se neko konektuje na tvoj adsl racun, prijavis ga u posti, policiji nadju ga i plati ti racun, a ti pokusas nac ko je to pa mu u mraku noge polomis:)
 
Član
razlog: dvije masina sa istom ip adresom, umrezen si sa nekim ili to neznas?
fix: promjeni ip adresu.
 
Član
I meni se isto desava,u posljednje vrijeme,ali najcudnije kako mi se to desava sve veci i veci racuni za net mi dolaze :icon_question:
 
Član
vidim da se radi o wireles vezi i 99,9% ti je problem sto ti netko lovi signal i spaja se na tvoju mrezu. Moze biti da i nije namjerno jer mrezna kartica na laptopu ako je upaljena sama trazi vezu da se ukopca. Odi u postavke routera i stavi kljuc za konekciju, prvi put ce ti veza traziti da uneses kljuc i kasnije se automatski kopca.

Problem ce biti rijesen... ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top