informacije sta je potrebno za voznju skutera

informacije sta je potrebno za voznju skutera

Član
pa to, b1 nisu motocikli ili ti ga skuteri, dakle ne moze sa b skuter ;) imam taj pravilnik negdje, bas cu da skeniram ili uslikam ako nadjem...

to je glupost i sranje u zakonu, umjesto da se omoguci voznja motorcica po gradu sa b kategorijom, manje zagednje ekologija i ti fazoni, oni su to ovim novim onemogucili...

edit: evo ga.
http://img215.imageshack.us/f/novizakonki0.jpg/
 
Član
Stilo je napisao(la):
Druze ti mu plati kazne kad vec garantujes,ja sam imao polozenu B kategoriju kad sam vozao skuter i zaradio sam 1000KM u 4 mjeseca, a ta b1 kategorija ti je za motor sa pomocnim pogonom (pedalama):Dmozda tamo kad vas nisu toliko rigorozni po tom pitanju pa vam progledaju kroz prste ali ovdje su veoma strogi,nek momak ode u policijsku stanicu i dobije informaciju iz prve ruke ;)

dobro, vidjecu ovih dana da mu skeniram svoju vozacku i kazne, ili ti keco to uradi pa nek vidi, bzvz daje dezinformacije momku! vjerovatno ti drotovi ne poznaju zakon!
 
Član
ok ljudi vjerovatno ja nisam upravu zato sto svi govorite suprotno , vjerovatno ova nasa policija nezna zakon :D a na iskaznici mi pise "iskaznica vozaca bicikla sa motorom "

pozz
 
Član
Limpi je napisao(la):
pa to, b1 nisu motocikli ili ti ga skuteri, dakle ne moze sa b skuter ;) imam taj pravilnik negdje, bas cu da skeniram ili uslikam ako nadjem...

to je glupost i sranje u zakonu, umjesto da se omoguci voznja motorcica po gradu sa b kategorijom, manje zagednje ekologija i ti fazoni, oni su to ovim novim onemogucili...

edit: evo ga.
http://img215.imageshack.us/f/novizakonki0.jpg/

Ma velika glupst :icon_mad: ali sta ces sjedi,suti,trpi takva nam je sva drzava!!:icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
Član
vidi, kod nas su po novom zakonu mislim iz 2008 jos, stavili skutere do50kubika u a1, i to je to... sa b ili b1 ne mozes vozit skuter, vec plati nekih 350-tak km i polazi...

jasta je vec sranje, mislim da je u normalni drzavama da ako si polozio za b ili ti "auto" da mozes voziti skuter sa 49cm3 i koji ne moze ici iznad 50km/h.... ali eto kod nas je drugacije :lol:
 
Član
eh sad jel ja sa ovom iskaznicom mogu vozit do 125 ccm ???? ili samo 50 nekontam ja ovaj nas zakon ali nikako :icon_question:
 
Član
mene je policija peglala, ja imao b kategoriju, i htio pisati kaznu kaze ono b1 nije za skuter bla bla uglavnom upravu su ljudi, valja polagati za skuter :lol:

ermin_tz je napisao(la):
eh sad jel ja sa ovom iskaznicom mogu vozit do 125 ccm ???? ili samo 50 nekontam ja ovaj nas zakon ali nikako :icon_question:

ne mozes, moras polagati a1, ili ako imas 18 godina za a kategoriju...
 
Član
da ne bih otvarao novu temu, imam samp par podpitanja.
Kako ide polaganje za A1 kategoriju(koliko je vremena potrebno, ide li se na predavanja...) i koliko je odprilike para poterebno
 
Top