info? taxi?

info? taxi?

Član
interesuje me sljedece, toga najvise ima i sto se nebi probalo kad se vec ima auto za to a i uslovi.. sta e sve potrebno da se bude jedan taxista? kakvi papiri? sta trebas imati? sta treba platiti? koliko bi izaslo? ideju na ovo mi je dalo sto sam neki dan sjedio u fast foodu i pridje mi stariji covjek, vidio me kad sam izlazio iz auta da ga odbacim do kuce cca 2km od tog fast fooda i rece mi da ce i platiti, nazvao taxi i cekao pola sata i nije dosao, i haj ja ljubazno odvucem covjek vadi da mi plati reko hvala netreba nista nije mi problem bio,, i kad sam navecer legao spavati kroz glavu mi se vrtila ideja za taksiranje.. googla-o sam ali nisam nista nasao, ili nisam dobro trazio.. ima li neko ko malo bolje zna nesto o tome..
 
Član
za privatni Taxi ti treba drzavni ispit, a za drzavni kao kod nas Sarajevo taxi ti treba licenca koju bukvalno ne mozes dobit jedino da ti neko u familiji taxirao i odrice se tog posla
 
Član
Pored ovoliko taksista ti mislis da su pare u tom? Ma daj.... Ali hajd... ti bi to volio... ali druze nema sanse da dodjes do licence....
 
Član
travnik je cudo :D:D:D:D drzavni mi nije problem platio bi,zavrsio bi, :Dvaljalo bi probati ha ya, interesuje me to volio bi to, interesuje me samo kako hoda.. da nelutam od ovog do onog reko da se prvo raspitam na forumu da nezna ko god.. ;);)
 
Član
Treba ti drzavni, 2 godine iskustva na slicnom poslu (bar je do sad trebalo), ljekarski i najbitnije licenca koju nemozes dobit u Sarajevu da imas neznam koga za stelu. Privatni ovo gore navedeno samo ti netreba licenca, nego radis za nekoga, sto je samo po sebi patnja svoje vrste. E sto se tice Travnika znam da su raja odavde iz Sa isla u Travnik, prijavljivali mjesto boravka, dobijali licencu pa dolazili u Sa da rade, ali to je nelegalno. Mada tebi i netreba za Sarajevo, a tamo se relativno lahko dobije ;)
 
Član
druze ako ti je to zelja oprobaj samo trud i uspjet ces ;) Ja sam tako nesto htjeo pa odustao..
 
Top