IN MEMORIAM

IN MEMORIAM

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
IN MEMORIAM

25.05.1995 - 25.05.2008

Tacno prije 13 godina, na danasnji dan 25.05.1995 godine dogodio se nezapamceni zlocin u Tuzli. Srpsko.crnogorski agresor, Karadzicevi fasisti, Mladicevi chetnici nazovimo ih kako god sem ljudi, su na Tuzlu u 20:55 minuta sa lokaliteta Ozrena ispalili granatu na tuzlansko korzo tacnije na sastajaliste mladih poznatije pod imenom Kapija. Cetnicka granata ubila je 71 gradjanina Tuzle a preko 150 ranila. Prosjek godina poginulih je bio 3-30 godina. Ni tako mrtvima, chetnici nisu dali mira da se sahrane dostojanstveno. Dzenaze i sahrane ubijene mladosti obavljene su u ranu zoru jer zvijeri sa brda nisu dopustile da se ljudski sahrani ono sto je ne ljudski ubijeno.

Dan 25.5 1995 dan koji smo decenijama slavili i pamtili kao Dan mladosti bice pamcen kao dan zalosti.

Danas u Tuzli i suza postaje rijec, jer jedino se njome moze iskazati bol za mladim nasilno oduzetim zivotima nasi bliznjih, sinova i kceri, brace i sestara. Jedino ta iskrena suza danas moze govoriti o smrti u nasim srcima, o teskoj spoznaji da cemo sutrasnji, prekosutrasnji i svaki drugi dan buditi se i biti-usamljeni za komad duse, dio srca, za jednu mladost i ljepse sutra. Djeci podarimo zivot, sate, dane, mjesece i godine roditeljske paznje i ljubavi. Bdijemo nad njima, cuvamo ih kao zjenicu oka, kao svjetlost bez koje zivot nema smisla..Zar uopste moze da se pojavi neko i da uz dupustenje tzv. Covjecansta unisti tu svjetlost jednog mladog zivota.? Zar je ikome dopusteno, zar iko smije i moze da uzima pravo na zivot?

Moze, i to je ono sto ovaj narod nikada nece zaboraviti i oprostiti. A ova bol ce stici svakog ko to pred Bogom zasluzuje

da se ne zaboravi....


(sarajevo-x)
 
vracam se sa ceremonije odrzane u cast izginuloj omladini.. nisam mogao da vjerujem kad sam vidjeo da nitko nije dosao to da proprati..
u glavnom, evo nekoliko slika sa liica mjesta..







 
Član
neradni dan - za vecinu dan bez obaveza a tako malo raje na godisnjici. Mislim da to dovoljno pokazuje da nam nikad nece biti bolje u ovoj drzavi dok mi sami ne budemo bolji.

"Allah dz.s. nece promijeniti stanje jednog naroda dok taj narod ne promijeni sebe"

ajet-Kur'an
 
Član
Ja se sjecam toga dana jer sam izgubio jednog prijatelja s kojim sam igrao stoni tenis....
Uvijek ce mi ostati u sjecanju pogotov sto sam ga vidio preko tv-a gore ne gradini kad su ih skupljali...
Svake godine u njegovo ime se organizuje turnir u stonom tenisu...
Svaki 25.5.2008 je tuzan dan za mene....
Al zivot ide dalje....
Obisao sam licno juce sve mezare na banji gore, nisam se pomolio jer to neznam al sam im dao pocast svima...
Nek im je laka zemlja....
 
nek im Allah podari lijepi dzennet
a mi da ne dozvolimo da se ovakvo zvjerstvo ponovi opet
nek i nasa djeca znaju ko su CETNICI
 
Član
KoKUz je napisao(la):
Davor_ je napisao(la):
daki je napisao(la):
Neka im je rahmet dusi, da se nikad ne zaboravi i ne oprosti.

To se ne slazem koliko ja znam ljudski je prastati a zaboraviti ne

pasha moj budu li se ovakve stvari oprashtale ponovit ce se opet za 20 - 30 godina

ja sam srbin i ponosim se time i ucen sam da prastam a ne zaboravljam,ali to je tvoje misljenje a neka je tim ljudima laka crna zemlja i neka im je mir dusi
 
Legend
Deyo je napisao(la):
Samo da znate da ta granata nije birala kome će uzeti život, ni naciju ni da li je muško ili žensko ili dijete...A mislim da onome što je ispalio može samo Bog oprostiti..

Izabrala je ona tacno ono sto je trebala da izabere. Tu noc nigjde drugo nije pala niti jedna granata, a inace na podrucje kapije prije toga nisu padale granate. Nista nije slucajno..

k104qn6.jpg


k129cr2.jpg


k123kg5.jpg


k218rt4.jpg


tuzlanskakapijaey1.jpg


kapija1py6.jpg


kapija4uo6.jpg
 
Član
Nek je vjecni rahmet dusama onih koji su poginuli taj dan na Kapiji....

I da se napokon postigne nesto po pitanju kaznjavanja onih odgovornih za to....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top