ima li neko da pravi poklopce za alu felge, postavljene slike poklopca

ima li neko da pravi poklopce za alu felge, postavljene slike poklopca

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
drug ima 15" sa 6 krakova i spao mu jedan poklopac sa felge pa me interesuje moze li se isti takav poklopac kako napraviti ja mislim da bi to neki dobar plasticar mogao uraditi, nemam sliku poklopca kako izgleda, ali mogu sutra slikati pa postaviti;)
 
Član
RE: ima li neko da pravi poklopce za alu felge

stefan je napisao(la):
drug ima 15" sa 6 krakova i spao mu jedan poklopac sa felge pa me interesuje moze li se isti takav poklopac kako napraviti ja mislim da bi to neki dobar plasticar mogao uraditi, nemam sliku poklopca kako izgleda, ali mogu sutra slikati pa postaviti;)

stavi slike ja ti mogu manje primjerke da uradim
 
Legend
RE: ima li neko da pravi poklopce za alu felge

Esmir_crx je napisao(la):
stefan je napisao(la):
drug ima 15" sa 6 krakova i spao mu jedan poklopac sa felge pa me interesuje moze li se isti takav poklopac kako napraviti ja mislim da bi to neki dobar plasticar mogao uraditi, nemam sliku poklopca kako izgleda, ali mogu sutra slikati pa postaviti;)

stavi slike ja ti mogu manje primjerke da uradim

evo nasao sam jednu sliku dok su bile na golfu od clana green devil, postavicu sutra bolje;)
 
Član
RE: ima li neko da pravi poklopce za alu felge

mozes uradit poklopac od aluminijuma kod bilo kojeg tokara.
 
Član
RE: ima li neko da pravi poklopce za alu felge

da ali kolko vidim kod njega su uvijeni poklopci koji prate krakove na felgi.. to se nemoze uraditi bez ljevanja novog
naprviti kalup od jednog poklopca koji imaas i iziti novi
e sad tko to radi teze pitanje
 
RE: ima li neko da pravi poklopce za alu felge

imam isti problem,jedino rjesenje koje sam skontao je izliti kalup od gipsa, a onda naliti plastiku u taj kalup i napraviti cep, onda ga prefarbati i srediti.....
Cuo sam da ima jedan plasticar u hrasnici da radi,ali se nikad nisam nakanio otici niti napraviti svoj....
Takodje cini mi se i u hadzicima da ima neko...
 
Član
RE: ima li neko da pravi poklopce za alu felge

kalup i je najlakse napraviti od gipsa premazes poklopac koji zelis kopirati voskom za parket ili slicnom masnocom i onda na njega nalijes gips ili ako ti se da peglati od fibera ga uradis
i opet od dobivenog kalupa napravis sebi poklopac.. par sati posla i cca 10 km materijala mozda i manje
 
Legend
RE: ima li neko da pravi poklopce za alu felge

aldine hvala za brojeve, a poklopac jeste na krajevima savijen i prati krakove zato se mora praviti kalup od jednog cepa, pa sam zato mislio kod nekog plasticara posto oni imaju iskustva sa tim ;) hvala jos jednom svima :)
 
Član
RE: ima li neko da pravi poklopce za alu felge

otidji brate kod solidnog limara ponesi jedan originalan cep i nemu tu nekih problema. pravili smo ja i drug za neke ronal felne takav model cepove i nije bio problem limaru da napravi
 
Legend
RE: ima li neko da pravi poklopce za alu felge

prvo cemo obici ove plasticare sto je aldin naveo i ako saznamo za jos nekog plasticara blizu SA ;)
 
RE: ima li neko da pravi poklopce za alu felge

taj iz hrasnice khm khm zna pravit djelove za cunerske golfove ja mu otisao da mi napravi kutiju od plastike znaci bukvalno obicnu kutiju, odgovor "ne znam ja to"... tako da ne gubi vrijeme na njemu ako ti treba karambolki kakvih opasnih za golfa keca ili 2icu idi njemu hahaha moron...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top