ima li itko iskustva

ima li itko iskustva

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Je li neko od vas ista kupovao preko interneta, moram prvo ja uplatit pare preko western uniona pa mi on salje paket. Nije mi to bas sigurno, pa mi predlozite sta cu
 

i30

Član
evo i ja se upravo dopisujem sa jednim, neznam treba probati nesto jeftino pa da vidis hoce li ti poslati.

Ja sam vise puta kupovao i placao karticom na net-u to je ok, ali ovo preko western uniona nisam bas siguran
 
bas mi je drago da je neko otvorio ovu temu posto i ja imam pitanje za ebay jel ko kupovao preko kako to sve ide kakva stvar dodje jel ko sa slike jel ispravna negdje pise shipping tolko i tolko pa jel to za svaku zemlju isto i eto generalno kako sve to ide ako je ko imao iskustva da napise...?
 

i30

Član
sto se tices shipinga to ti je ta cijena, bitno je da oberes internacionalnu posliljku. a ovdje imas na svaki paket carinu na 200$ sam imao otprilike od 8- 10km, a carina valjda ide na vece iznose.

jedina preporuka je da u nekoj banci izvadis visa elektron karticu koja nece imati nikakav iznos na racunu. nego kad hoces nesto da kupis odes do banke i prebacis ili uplatis na tu karticu para koliko ti je potrebno da to kupis. nije bas pametno davati brojeve kartice na kojoj imas odobren limit ili neki iznos para.
 
ja sam vidio nekih gluposti na ebayu sto mi se svidjaju e sad ne znam kolko je to sigurno recimo ima znak od gti-a i onaj zec 20$ kostaju haj s tim bi se jos i kockao ali recimo vidio sam originalni VW-ov HU 600 i nesto $ e sad s tim bas i nije se kockat mislim prvo je sumnja pare, ja imam visu elektron, hocel to meni doc,,,pa onda druga sumnja je radi li to itd..
 
Član
Deyo je napisao(la):
3. Nevjerujem da možeš registrovati karticu na PayPal


Kod nas moze, mi smo ipak napredni, ali u srbiji ne moze... Ja imam visa electron raiffeisen banke i imam registrovan PayPal. Kad nesto placam, PayPal mi skine odmah sa kartice odredjeni iznos i onda cekas da ti stigne...

Preko kartice sam uplacivao pare na razne online kladionice i kazina i nisam do sada imao problema.... Nisam jos kupovao na ebay, ali PayPal ima neku polisu sigurnosti (koliko ja znam) pa ako ne dobijes sto si platio, vracaju ti pare (ali to vrijedi do iznosa od 500 necega, mozda eura a mozda dolara...)

Sto se tice westera, hm...ja se ne bih igrao sa time... Prije davno sam nesto htio kupiti i isto je bila samo mogucnost wester, ali kao prvo tu su ogromne provizije (nisam siguran, ail mislim da je na 200 eura provizija 40), a kao drugo, to je nesigurno.... Neces ti ici za 600$ traziti nekog u US da ga pitas sto ti nije poslao sto ti je obecao... Zato ti je bolje da trazis nesto sto mozes platiti PayPal-om, pa si koliko toliko sigurniji.... Inace ima firmi koje samo kupe pare, a robu nikad ne vidite, ali ima i onih koji uredno posluju.... Ja sam sebi skoro narucio neki dvogled sa kamerom i stigao mi, sad cekam mp4 sat, sve placeno preko paypal-a, ali ipak sam narucivao jedno po jedno...:D
 
Član
ako kupujete preko ebay obavezno gledajte ocjene tog koji prodaje,najbolje kupovati od onog koji ima ebay shop on se nece bas zezati,placanje najbolje paypal i najsigurnije,paypal ima zastitu korisnika.upravo sam jednog lika prijavio cekam pare nazad :) nije mi poslo 2x
 
joj to je i meni jebada ako mi ne posalje, meni se nebi dalo tuzit to a sto se tice reganja kartice na paypal iz bosne moze sigurno i ja imam rajfajzen elektron i regao sam je na paypal
 
Član
e oko ove kupovine cuvaj te se svaki dan mi dodje po 15-20 ljudi reklamacije pisu plate nesto kako kazu 20$ a skone im sa kartice mnogo vise a ima onih koji moraju ugasit karticu zbog toga sto im je neko pokupio podatke o kartici pin br kartice i to pa ljudi u minus ulete da neznaju zna se desiti svasta najbolje probajte kupovat u tim shopovima neko je o tome vec pisao bolje ucite na tudjim greskam il po meni najbolja opcija otvorite racun i hocete nes kupit pa uplatite bar 10 km vise al nemojte se zalijetat pa kupovat stvari od 300-500 km i vise danas je to puno a kod nas kupci su stvarno zasticeni pa vjerovatnoca da vam stigne roba je mala. bolje to kupit preko nekog od rodbine i poznanika koji su vani pa i vise platit nego se peglat po bankama i pokusavat vratit taj novac
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top