Ibiza

Ibiza

Član
Poz svima
Evo ja se tek predstavio, a vec imam pitanja :)

Danas sam gledao neku Ibizu 1.4MPI 44kW 2001g.
E sad interesuje me uopste kako se auto pokazalo i kakve su cijene dijelova ???

Da li je moguce da ispod motora nema nikakve zastite, da li serijski ima neku plastiku ili lim pa je neko skinuo ili ???
Znaci kada podignem haubu osim motora, naravno, vidim i pod :) Da li je to normalno ???

Znam da su Vam pitanja glupa ali ja sam tek pocetnik i veze nemam. Ako nista barem cete se fino nasmijati.

Molim da sto prije odgovorite, jer bi trebao sutra kupiti auto

Thanks
 

IGY

Član
Sta reci osim da je to odlican auto, lagan za odrzavanje... dijelovi nisu skupi, dosta toga pase od golfa 2 golfa 3 pola...
vezano za zastitu ispod motora imaju samo jaci motori i jaci paketi opreme, mada nek te ne brine to ako bas hoces to da uzmes na otpadu nije vise od 100 km
 
Član
IGY je napisao(la):
Sta reci osim da je to odlican auto, lagan za odrzavanje... dijelovi nisu skupi, dosta toga pase od golfa 2 golfa 3 pola...
vezano za zastitu ispod motora imaju samo jaci motori i jaci paketi opreme, mada nek te ne brine to ako bas hoces to da uzmes na otpadu nije vise od 100 km

slazem se sa igyem odlican auto ja imam 1.4 2001g i jedina mu je mana 44 kw :icon_smile:
 
Član
To je auto fino i lako za odrzavati jer nije neki extra jak i velik motor pa su i jeftini dijelovi. Sto se tice plastika odole ja mislim samo da dodje jedna mala plastika tj. zastita na pocetku (nisam siguran). To je je za nase uvijete dobar auto i da se dobro srediti.:icon_smile:
 
Član
Danas je ipak pala odluka na Ibizu, 44kW, al eto dosta za pocetak :)

Hvala Vam na odgovorima ....

Evo ako neko zna

Koje su dimenzije originalnih guma na navedenoj Ibizi, a koje dimenzije felgi i guma bi mi preporucili da stavim. Nezelim nista pretjerano, niti niskoprofilne gume. Naravno nebi ni da mi se potrosnja puno poveca.
Sada su na autu VW 13 ke i bas ruzno izgledaju. Dvoumim se izmedju 14ki i 15ki, mada mislim da bi 15ke sa standardnim gumama bile prevelike.

Cekam prijedloge i savjete .....
 
Član
Mogu li dobiti josh koje misljenje ???

pashu li na ovog seat-a el podizaci od golfa 3 ??? Naravno, rucke i prekidace bi nabavio original od seata...
 
Početnik
185/60 R14 gume, nije ti nizak profil da bude neudobno, a nije ni previse visok kao na trinaeskama, pa ne izgleda ruzno uopce...ako oces da jos ljepse izgleda, onda 15", 195/50, al onda gubis na vec losoj udobnosti...
 
Top