i po 100ti put problem sa farom :)

i po 100ti put problem sa farom :)

Član
onda ti nije kao u pola jer je u njrga od temperature velike u faru pobijelio far i ne moze se obrisati.
ptobaj ovako napuniti ga vodom punog i stavi sijalice i namontiraj na auto hahahahaha sala :) jesi li probao oprati sa staklosjajom onim za prati prozore jer je on taj koji neda da se staklo magli ko fol.
druga solucija da odlijepis staklo od kucista i da vidis dali ce tad zamagliti kad ga prebrises, ako ne zamagli onda ti je problem u kucistu, a ako ga prebtises i tada magli, vlaga se skuplja kao kad puhnes u ogledalo i op mozes da obrises tada ti je staklo povuklo u pore vlagu.
Ja mislim da je do kucista i da ima negdje vode koja ulazi pranjem auta ili od kise i zadrzava se negdje i kad isparava prvo sto magli je staklo. To ne mozes znati dok ne rastavis far i ne pregledas ovako kako sam ti rekao.
moze biti da je popustilo ljepilo nagdje koje drzi staklo za kuciste pa ulazi vlaga, tako je kod mene ali samo kad je kisa ili jaaaako vkazno vrijeme, pola zamagli fara ali se to brzo rijesi i odmagli samo ili upalim svijetla i za 20 mon nestane.
 
Član
bice da je najvjerovatnije do stakla, probao sam sve solucije napisane i ovdje i po dr forumima, jednostavno nesto je do stakla tj. plastike....hvala puno na pomoci svima... ;);)
 
Član
Evo slike....
119uufc.jpg

13zn7rp.jpg


Znaci ovo je iznutra i sve se sapere i bude kristalno cist, ali, cim se krene susiti to se vrati...probavao sam i sa komadicima spuzve nije uspjelo
 
Član
koliko ja vidim sa slike far je pun prasine, znaci da ti odnekle i voda ulazi

rjesenje je skinuti far, mozda cak i staklo odvojiti ali treba prvo pokusati ga dobro vodom isprat ( hladna voda i deterdzent ) a spoj stakla i ostatka fara preci silikonom, tako da sprijecis ulazak ovih bogalja u far
nije problem ovo rijesit, samo iznutra staklo ne diraj nicim,lako ces ga isparat
najbolje skinut i dugotrajno rijesit problem, moj je far bio i gori pa sam ga sredio ovako kako sam ti vec opisao;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
koliko ja vidim sa slike far je pun prasine, znaci da ti odnekle i voda ulazi

rjesenje je skinuti far, mozda cak i staklo odvojiti ali treba prvo pokusati ga dobro vodom isprat ( hladna voda i deterdzent ) a spoj stakla i ostatka fara preci silikonom, tako da sprijecis ulazak ovih bogalja u far
nije problem ovo rijesit, samo iznutra staklo ne diraj nicim,lako ces ga isparat
najbolje skinut i dugotrajno rijesit problem, moj je far bio i gori pa sam ga sredio ovako kako sam ti vec opisao;)

e vidi, ovo se cini da je pun prasine, far je bas ociscen, mislim da sam ga oprao jucer jedno 10 puta :) i cist je ko suza, samo problem nastaje kad se susi, inace kad susim drugi far fenom normala se osusi, dok ovaj magli...:icon_question:
mislim da mu rjesenja nemaa :)
hvala puno na prijedlogu ;)
 
Član
mora bit rjesenje, skini far, odvoji staklo i fino operi, onda kad ga sklopis stavi one zabice na far, i onda uzmi onaj providni silikon, i predji kompletan spoj izmedju stakla i plasticnog dijela fara, tako se to moze rijesit
ja sam drugu na audiju polirao i unutrasnji dio fara, doduse nisam ga vodobrusnim dirao ali sam ga pastama i malom spuzvicom i tako dodatno ocistio
moze se rijesit, daleko od toga da nema rjesenja:icon_smile:
 
Član
ArminM je napisao(la):
mora bit rjesenje, skini far, odvoji staklo i fino operi, onda kad ga sklopis stavi one zabice na far, i onda uzmi onaj providni silikon, i predji kompletan spoj izmedju stakla i plasticnog dijela fara, tako se to moze rijesit
ja sam drugu na audiju polirao i unutrasnji dio fara, doduse nisam ga vodobrusnim dirao ali sam ga pastama i malom spuzvicom i tako dodatno ocistio
moze se rijesit, daleko od toga da nema rjesenja:icon_smile:

hvala puno, vidjet cemo sta ce se odraditi :)
probat cu i to sa otvaranjem pa sta bude :icon_smile:
 
Top