Hyundai Veloster popravak

Hyundai Veloster popravak

Član
Pozdrav svima,

Pridruzio sam se forumu prije 3-4 godine kada sam radio restauraciju bmw kockice. Kad stignem dodjem na forum da vidim sta se prica i radi. Prvo pozdrav veliki svima i svaka vam cast svakome na autima i trudu ulozenom u njih a posebno ljudima koji svoje iskustvo i znanje dijele sa nama "amaterima" :) Nazalost, nemam vremena posjecivati tuning evente od posla ali se trudim ostati u toku koliko mogu.

Naime, kupio sam Hyundai Veloster nedavno i ima nekih popravki koje treba uraditi. Auto je 1.6 gdi, bijela boja, automatik i sva ostala oprema koja se mogla u njega ugraditi (nema stavke iz kataloga koje on nema).

Ono sto trebam pod hitno na njemu raditi je slijedece:
1. Pjeskarenje, kitovanje i lakiranje sve 4 felge;
2. Farbanje komplet prednjeg branika (mnoge ogrebotine i kamencici)
3. "Izvlacenje" prednjeg desnog dijela limarije (kod tockova), ne znam kako se tacno zove taj dio ali uglavnom auto udareno u tocak i neki klinac od konstrukcije limarije ili cega vec se savio pa se zbog njega ne moze branik i blatobran lijepo uklopiti.
4. Peglanje branika s druge strane (cca 10cm2) i farbanje istog tog dijela (udaren tj udubljen pa vrata zapinju prilikom otvaranja u branik)
5. Zamjena lijeve maglenke tj nosaca koji iskljucivo se mogu naruciti samo uz maglednku (naruceno vec)
6. Kuglicni lezaj u desno prednjem tocku (to ce servis - auto pod garancijom)

To je sto se tice radova na njemu tj popravki a u isto vrijeme planiram uraditi:
1. Ugradnja xenon kita (H7) i zamjena maglo sijalica 881 u "bright white"
2. Dijelove unutrašnjosti presvuci u karbon foliju crnu ili bijelu (jos nisam odlucio)
3. Karbon foliju sa strana auta (u dnu vrata)
4. Unutrasnje LED osvjetljenje u bijeloj boji, ne "seljo plavoj" (izvinjenje akos e neko nasao uvrijedjenim) - znaci sve sijalice (dome light, map light, u gepeku) i led traka kod nogu vozaca i suvozaca
5. skriveni zmigavci u retrovizoru (ne vide se a svijetle u ogledalu kad se upali zmigavac) - vec naruceno treba da stigne za cca 20dana

Po nekim informacijama koje sam dobio sa par strana ovaj popravak limarije i felgi me nebi trebao izaci preko 1.000 KM. Uglavnom dosao sam ovdje da ako neko ima neke savjete/sugestije/primjedbe da mi kaze a pogotovo ako ima nekog majstora ko moze to da sredi te preporuci nekoga za ovaj drugi dio tj "uljepsavanje". Auto je na firmu tako da nebi bilo lose da ti majstori iz preporuke imaju isto tako firmu radi fakture (odbitni PDV).

Hvala svima na pomoci unaprijed.
 
da sam na tvom mjestu,ja bih odvukao auto kod clana ovog foruma "slaje" i on je iz Sarajeva kao i ti,imas i njegovu temu na forumu pa vidi kako covjek radi ;)

Jedina zamjerka za planove koje imas je carbon folija na vanjskom dijelu vrata,ne znam kako si zamislio,ali mislim da to nece bas biti lijepo :icon_rolleyes: zavisi sta si zamislio,ja bih uradio neki natpis npr."veloster",nesto ali piano black folijom ;)

predstavi auto u garazi,postavi koju sliku,pa ti moze neko odradit u photoshopu..
 
Član
Folija s vanjske strane ide samo u donji dio auta (nadji sliku na google) gdje ima "udubljenje u vratima" to je nekih 10 cm izvijiguano u duzini od 1.5m. Jel ima neko broj od slaje ?

Hvala na odgovoru :)

slomih se da nadjem tu temu od slaje ali ja je ne vidim...

EDIT: Nasao
 
Top