Honda CRX 1.6 vase misljenje

Honda CRX 1.6 vase misljenje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
EJ2 je napisao(la):
Čini li se meni ili ovaj dio haube između farova ide ukoso?

I meni tako djeluje da ide ukoso s lijeva na desno na slici :icon_rolleyes:
Eto ParasiteNSX sve fino objasnio, svaka čast :icon_smile:
Ovo za volan i sjedista sam i ja mislila al pošto nisam bila sigurna da ne lupam bezveze ako je možda u nekoj bilo tako ipak...sve u svemu čini se da je lupana malo :icon_confused: da pogledaš krakove recimo ako budeš išao uživo gledati auto i općenito pod haubom kakvo je stanje, jel šta farbano itd...
 
Član
djavolica je napisao(la):
Ma kakav Tipo pored Honde ;) pogledaj to auto ako valja sigurno se isplati, jedino što je čudno je što je tako malo para i ta oprema...ne znam da je CRX imala airbag, klimu i nekako moguće...al eto svašta je moguće, ako vidi temu koji vozač Honde vjerovatno će bolje znati šta ima a šta ne.CRX je svakako brz auto a sjesti u CRX i sjesti u Tipa je neuporediv osjećaj...Honda je jako fin auto unutra dok Tipo je nešto malo bolje od Golfa, unutrašnjost katastrofa i taj motor ne znam kakav je sa turbom al pogledaj vrijeme stock CRX-a 1.6 i sve će ti biti jasno o kakvom se motoru radi ;)
Kakav sad Uno? Joj i ti ne znaš šta pišeš :icon_rolleyes: ma kakav Fiat pored Honde pobogu...ccc

Ti se salis jelde :) De ba mani se toga fijat krs, honda cudo itd, pa uno 1.3T ti po fabrickim spec ide kao ta honda, a u stvarnom zivotu (citaj, ganja po semaforima i sl.) ce da pojede tu hondu zbog momenta....o novijem 1.4 T da i ne pricam.....sto se interijera tice, slazem se sasvim, extra table, uklopljena s tapacirunzima na vratima itd (nissan sunny tog godista me isto odusevio time), ali udobnost i sl. ne mozes ni mjeriti.....(da se razumijemo, govorim o Tipou, Golfu itd., Uno i CRX su svakako premalena auta za mene....)


btw, doticno auto je od mog druga, ko je iz TZ mozda ga zna - Šiki se zove, vazda se bavi ovim egzotikama, i motociklima primarno....zuljo ga je neki dan zvao za ovo, kaze da je regulara auto, i da je u OK stanju - a i vidjam ga pocesto na cesti - dakle voza se.....

p.s.....ljudi, u pitanju je jurilica stara 20 god.....ovo auto , i sl. njemu, GTIovi, Turbofijati i sl. niko nije uzimao da se voza lagano.....ako ocekujete nesto sto nikad nije bilo udareno, to cete debelo vise platiti od tipicnih cijena na trzistu....
 
Član
Bas htjedoh to napisati, jurilicu staru 5 godina je gotovo nemoguce naci da nije udarana, a ne nesto od 20 godina, sto je promjenilo X vozaca :icon_biggrin:
 
Član
Hvala na odgovorima otici cu da pogledam,treba mi jos nesto sitno love,sjbo sam se sto sam kupio i motor.

A za Una 1.4T sam cuo i vidio da leti i da je extra startan jer i jedan lik u mom kraju ima jednog.Mozda ga i znaju ovi iz tuzle (mala žuta brijalica sa dubokim 12'').
 
Član
Tog sam i vozao :) Bio Amirov prije, a kako trenutni vlasnik vozi trajat ce mu 300 godina :D .....p.s. 13" su :).... i ako se dobro sjecam, 1.3 je on.....
 
Član
e ovako da ti puno ne pisem, o ovom crx-u ja sam licno momka zvao i pricali smo u vezi auta samo moram da odem da pogledam znaci za te pare nece naci crx-a to budi siguran da je u bilo kakvom stanju ja sam ih do sada imao 4 komada mada ja znam cijelu proslost od tog crx-a bar tako mislim mada se tu moze dosta stvari iskombinovati ako imas opciju da ga kupis kupi ga ja mislim da je bio weberov karburator u tom autu ako neko nije nista dirao to bi trebalo da bude to mislim da cak momak ima jos jednu.I da PAMET U GLAVU sa tim autom izuzeto j*eno kada pretjeras sa njim evo ti neki podatci nije puno hhehehe:

Honda CR-X, u Japanu predstavljena kao Honda Ballade Sports CR-X, bila je kompaktni sportski automobil proizveden od strane Honde. Prva generacija CR-X-a je van Japana prodavana pod imenom Honda Civic CR-X. Honda Civic CR-X je proizvedena 1983 godine, predstavljena 1984. godine i bila je lagani sportski hatchback automobil. Na američkom tržištu, CR-X je reklamiran kao ekonomični sportski hatchback, sa mestom za dva putnika. Evropsko tržište je međutim dobilo snažniji ZC motor od 130 ks i 4 sedišta.

Redizajniran 1988. godine, proizvodio se do 1991. godine, CR-X je bio veoma popularan zbog svojih performansi (u Americi naročito Si model), agilnosti, i skromne potrošnje goriva – model HF za američko tržište postizao je preko 50 milja po galonu goriva, više od decenije pre pojave benzisko-električnih hibrida.

Jedna od najređih opcija za CR-X je “Cyber Glass” krov, koji se pružao od vrha vetrobrana do gepeka, tako opremljeni modeli su ekstremno retki.
Japanski Si i Evropski 16v modeli imali su 1.6l DOHC motore koji su postizali 128 bhp. Si motor je imao oznaku ZC, a 16v oznaku D16A9. Honda je osvežila izgled CRX-a na tim tržištima kada je 1990 godine ugradnjom B16A VTEC motora u 150 bhp (u Velikoj Britaniji i Evropi ) i 160 bhp SiR modelima (u Japanu).

CR-X je 1992. godine zamenjen CR-X del Sol modelom, targa-top dvosedom zasnovanim na Civic-u. Proizvodnja del Sol-a je za amerčko tržište prekinuta 1997. godine i 1998. godine za ostala tržišta.
CRX je postao kultni automobil u tuning krugovima.
Modeli:

Mk I (predstavljen 7/1983)

CR-X HF (US tržište)
• Težina - 777 kg (1713 lb)
• Motor - EV2 (1984), EW2 (1985), D15A2 (1986-87), SOHC 8-ventila
• Snaga - 58 hp SAE (42 kW)

CR-X Si (US tržište)
• Težina - 897 kg (1977 lb)
• Motor - EW3 (1984-85), D15A3 (1986-87), SOHC 12- ventila
• Snaga - 91 hp (66 kW) @ 5500 rpm / 93 ft•lbf @ 4500 rpm

CR-X (bez oznaka, DX model) (US tržište)
• Težina - 878 kg (1936 lb)
• Motor - EW1, SOHC 12-valve (3-grli karburator)
• Snaga - 76 hp (58 kW) / 85 ft•lbf

CR-X (UK tržište)
• Težina - 878 kg (1936 lb)
• Motor - D16A8, ZC DOHC 16-valve (ubrizgavanje goriva)
• Snaga - 123 hp (58 kW)

Mk II (predstavljen 9/1987)

US tržište

CRX Si 1.6 16v (1988-1991)

• Težina - 915 kg (2,017 lb) - (1988), 988 kg (2,174 lb) - (1989-91)
• Motor - Honda D16A6 SOHC 16-valve I-4, 1595cc
• Snaga - 108 hp @ 6000 rpm / 100 ft•lbf @ 5000 rpm

CRX (bez oznaka, DX model) 1.5 16v (1988-1991)

• Težina - 872 kg (1,922 lb) - (1988), 954 kg (2,103 lb) - (1989-91) + 33 lb za AM
• Motor - Honda D15B2 SOHC 16-ventila I-4, 1493cc sa dual-point ubrizgavanjem
• Snaga - 92 hp @ 6000 rpm / 89 ft•lbf @ 4500 rpm
• Opcija automatskog menjača

CRX HF 1.5 8V (1988-1991)

• Težina - 857 kg (1,819 lb) - (1988), 892 kg (1,967 lb) - (1989-91)
• Motor - Honda D15B6 SOHC 8-ventila I-4, 1493 cc
• Snaga - 62 hp @ 4500 rpm / 90 ft•lbf @ 2000 rpm

Evropsko tržište (EDM)

CR-X 1.6i-16 (ED9)

• Težina - 899 kg (1982 lb)
• Motor - D16A9, DOHC , ZC
• Snaga - 132 hp (95 kW)130 PS
• Obrtni momenat - 106 ft•lbf @ 5700 rpm
• 0-100 km/h - 7.5 sec.

CR-X 1.6i-VT (EE8)

• Težina - 1010 kg (2227 lb)
• Motor - B16A1, DOHC 16-valve, VTEC
• Snaga - 150 bhp @ 7600 rpm
• Obrtni momenat - 112 ft•lbf t@ 7100 rpm
• 0-100 km/h - 7.1 sec.

Standardna oprema:

• Aluminijumske felne (14")
• Full kožna sedišta sa "CR-X VTEC" crvenim vezom)
• Electrični šiber
• Electrični prozori
• Electrični retrovizori

Opciona oprema:

• Gumena presvlaka instrument table (retkost)
• Air conditioning (retkost, +20 kg/44 lb)
• CR-X patosnice + zavesice
 
trizex je napisao(la):
djavolica je napisao(la):
Ma kakav Tipo pored Honde ;) pogledaj to auto ako valja sigurno se isplati, jedino što je čudno je što je tako malo para i ta oprema...ne znam da je CRX imala airbag, klimu i nekako moguće...al eto svašta je moguće, ako vidi temu koji vozač Honde vjerovatno će bolje znati šta ima a šta ne.CRX je svakako brz auto a sjesti u CRX i sjesti u Tipa je neuporediv osjećaj...Honda je jako fin auto unutra dok Tipo je nešto malo bolje od Golfa, unutrašnjost katastrofa i taj motor ne znam kakav je sa turbom al pogledaj vrijeme stock CRX-a 1.6 i sve će ti biti jasno o kakvom se motoru radi ;)
Kakav sad Uno? Joj i ti ne znaš šta pišeš :icon_rolleyes: ma kakav Fiat pored Honde pobogu...ccc

Ti se salis jelde :) De ba mani se toga fijat krs, honda cudo itd, pa uno 1.3T ti po fabrickim spec ide kao ta honda, a u stvarnom zivotu (citaj, ganja po semaforima i sl.) ce da pojede tu hondu zbog momenta....o novijem 1.4 T da i ne pricam.....sto se interijera tice, slazem se sasvim, extra table, uklopljena s tapacirunzima na vratima itd (nissan sunny tog godista me isto odusevio time), ali udobnost i sl. ne mozes ni mjeriti.....(da se razumijemo, govorim o Tipou, Golfu itd., Uno i CRX su svakako premalena auta za mene....)

Ne, ne šalim se ni najmanje, iz razloga što su po pitanju brzine tu negdje, zavisi sve na kakav auto naiđeš, imaš i CRX-a koji jako slabo idu s tim motorom a imaš i one koje su iznad prosjeka bez nekih dorada.Govorim to znači isključivo što se tiče izgleda auta u poređenju ta dva Honda neuporedivo bolje izgleda.Nemam ja ništa protiv Fiata al stariji modeli su stvarno ružni a kaem isto iz razloga jer je jednom baš bila ta situacija kad sam prvi put sjela s drugaricom u Tipa, izašla iz svog auta i sjela u to...pa ne znam kako bi to opisala :icon_rolleyes: sve sama plastika, neusklađen interijer totalno, još mu je i falila srednja konzola...da ne komentarišem puno, Audi space shutle naspram njega bio unutra a Tipo je još bio mlađi 2 godine ;)
Što se tiče izbora između ovo dvoje kažem samo da je veliki + za CRX jer za performanse su približni a izgledom Honda puno ispred ;)
 
Član
Da ne lazem, meni je CRX drama po izgledu, bas je mala jurilica....a taj Tipo u kojem si se vozala, ako nije imao ni srednju konzolu to je bio onaj sa sepet opremom :D i nije cudo sto ti se nije svidio kad su u njemu i oni vulgaris tapacirunzi, tabla bez obrtaja itd......

I da moram birati izmedju Una Turbo i CRXa (sto ne bih nikad, jer kao sto rekoh, premalena auta za mene :D) bio bi u jakoj dilemi, jer opet je uno za dijelova mila majka u odnosu na crx.....al' opet volim lijep interijer....:)...... ne znam :D

tzman je napisao(la):
hvala za ovu informaciju.

trizex jel amirova i ona mazda i jel je stvarno prodaje za 600KM

Znam na koju mislis, narandzastu....ne znam cija je, honda je Šikijeva, a za mazdu nemam pojma....
 
Član
djavolica je napisao(la):

Ne, ne šalim se ni najmanje, iz razloga što su po pitanju brzine tu negdje, zavisi sve na kakav auto naiđeš, imaš i CRX-a koji jako slabo idu s tim motorom a imaš i one koje su iznad prosjeka bez nekih dorada.Govorim to znači isključivo što se tiče izgleda auta u poređenju ta dva Honda neuporedivo bolje izgleda.Nemam ja ništa protiv Fiata al stariji modeli su stvarno ružni a kaem isto iz razloga jer je jednom baš bila ta situacija kad sam prvi put sjela s drugaricom u Tipa, izašla iz svog auta i sjela u to...pa ne znam kako bi to opisala :icon_rolleyes: sve sama plastika, neusklađen interijer totalno, još mu je i falila srednja konzola...da ne komentarišem puno, Audi space shutle naspram njega bio unutra a Tipo je još bio mlađi 2 godine ;)
Što se tiče izbora između ovo dvoje kažem samo da je veliki + za CRX jer za performanse su približni a izgledom Honda puno ispred ;)

[quote='djavolica
To da crx-ovi ne idu nije tacno ja sam ih imo svakavih moze da bude da ih zapuste kao sto vecina uradi CAST IZUZETCIMA znaci ljudi zaj*u vakume vecinom zatim sto se cesto desi stave mjenjac od 1,3 ili 1,5 i onda mu uveliko smanje prenos i auto gubi performanse i to je to i jos jednom kazem crx-a nema da ne ide moze biti samo da nesto nije ustimano
 
Esmir_crx je napisao(la):
djavolica je napisao(la):

Ne, ne šalim se ni najmanje, iz razloga što su po pitanju brzine tu negdje, zavisi sve na kakav auto naiđeš, imaš i CRX-a koji jako slabo idu s tim motorom a imaš i one koje su iznad prosjeka bez nekih dorada.Govorim to znači isključivo što se tiče izgleda auta u poređenju ta dva Honda neuporedivo bolje izgleda.Nemam ja ništa protiv Fiata al stariji modeli su stvarno ružni a kaem isto iz razloga jer je jednom baš bila ta situacija kad sam prvi put sjela s drugaricom u Tipa, izašla iz svog auta i sjela u to...pa ne znam kako bi to opisala :icon_rolleyes: sve sama plastika, neusklađen interijer totalno, još mu je i falila srednja konzola...da ne komentarišem puno, Audi space shutle naspram njega bio unutra a Tipo je još bio mlađi 2 godine ;)
Što se tiče izbora između ovo dvoje kažem samo da je veliki + za CRX jer za performanse su približni a izgledom Honda puno ispred ;)

Da ne lazem, meni je CRX drama po izgledu, bas je mala jurilica....a taj Tipo u kojem si se vozala, ako nije imao ni srednju konzolu to je bio onaj sa sepet opremom :D i nije cudo sto ti se nije svidio kad su u njemu i oni vulgaris tapacirunzi, tabla bez obrtaja itd......

I da moram birati izmedju Una Turbo i CRXa (sto ne bih nikad, jer kao sto rekoh, premalena auta za mene :D) bio bi u jakoj dilemi, jer opet je uno za dijelova mila majka u odnosu na crx.....al' opet volim lijep interijer....:)...... ne znam :D

tzman je napisao(la):
hvala za ovu informaciju.

trizex jel amirova i ona mazda i jel je stvarno prodaje za 600KM

Znam na koju mislis, narandzastu....ne znam cija je, honda je Šikijeva, a za mazdu nemam pojma....



a ne znam jel izvađena il šta već al et ružan auto unutra skroz...meni auto čim nema privlačnu unutrašnjost pada u očima :D nekako to je ono što gledaš jer tu sjediš kad voziš pa najviše primjećuješ detalje a i sve ostalo je lakše zamijeniti ako ti ne odgovara.Tipo je imao neki fin motorić isto, malo rjeđi kako rekoše, 1.8 neki, ne razumijem se baš po čemu poseban al et bio je :D
 
honda crx je je pravi mali zvrk vozio sam onu 125 ps ide bas ostra je na gasu ja inace vozim bmw e36 sa 2.5 litra motor sa amercickog trzista sto je radjen 237 ps a pre 3 dana sam kupio hondu crx sa V-tek motorom 91 godiste 150 ps auto je ludo do 100 ide 4 stotinke brze nego bmw.nikaki fiat ni nista honda je je bolja bar 3 puta.IZGLED....SNAGA...LEZANJE NA PUTU....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top