Honda Civic ED7 - Komentari projekta

Honda Civic ED7 - Komentari projekta

erol_brcak je napisao(la):
Kod Tepsija to vjerovatno ima funkcionalnu ulogu da poboljsa upravljivost, dok je kod mene cisto sminke radi, jer hocu na proljece kad ujedno i gewinde kontam uzimat da furam negativan nagib, ono hellaflush fazoni :D

Inace, nema mana, prednosti su ocite, imas mogucnost podesavanja nagiba zadnji tockova i u ovom slucaju, posto se radi o D2 proizvodima nesto kvalitetnije selene nego sto dolaze oem, nisam siguran sasvim, al mislim da se radi o poliuretan selenima.

kad vec pisem, evo i jedan mali apdjet, zavrsio sam i drugi stok i dio zadnjih stranica, ispalo je DSS- da se sjebes :D zaista bukvalno bez greske, inace sam samokritican i uvijek smatram da moze bolje, al ovo ne moze, erotika :D

http://www.bhtuning.com/honda-civic-ed7-t-43684-7.html

ok tnx,a mislim da bi ipak malo gume morale trpit,zbog neravnomjernog trosenja,al vidjet cemo kad stavis :D
 
naravno da ce trpit, zato cu stavit nazad neke super tvrde i stare bar 10 godina gume i kruzat lagano, sa takvim nagibom ni ne kontam gasat, pa mi je svejedno za gume :D

@Enes: Hvala prijatelju ;)
 
Član
to se trazi, samo udri, ja sam kod sebe jos ljetos posao to da radim, poskidao plastike, vozao se bez njih mjesec dana i na kraju ih vratio nazad, mrsko mi :cool:

p.s. prijateljski savjet, ne radi dijelove koji su direkt izlozeni suncu, ta crna strasno brzo izblijedi....
 
aiiih, vec su me neki isprepadali da ce brzo da izblijedi, a jedan dio kontam radit koji je bas izlozen suncu, prednjio dio table, ne mogu da ne uradim jer taj dio prati tapacire vrata, ono bas su u liniji, eh sad jedino sto kontam da svaki put kad ostavim auto prekrijem tablu necim, nema mi druge.

Inace, hvala ;)
 
Član
Od tebe smo navikli na ekstravaganciju, jos plus uglavnom u nekoj low budget ili diy varijanti, a to ne moze svako! Svaka cast, ogroman respect za tvoje sredjivanje auta:cool:
 
Član
Jbg, meni je prvo bilo mrsko da se nakanim da radim, onda sam kod druga vidio sta se desilo u roku od par sedmica i ohladim se od te varijante, od tad ne mogu da se odlucim cime bi drugim radio jer se i meni dopala pravo bila ideja.....prava mi je poskupa za to sto hocu, jer sam htio presvuci sve plastike stokova, sivi dio instr. table, konzolu....puno povrsine, i puno viskova materijala jbg....al' sam vidio kod prijatelja nedavno volan kako je ispao s pravom, i sve mislim da cu na kraju prezaliti lovu za to :)))
 
a koja je skuplja varijanta, mislim dzabe mi je sad govorit, vec sam poceo i kupio 6 metara ovog, cisto informativno, pa jednog dana...

@Dellas, hvala brate na lijepim rijecim ;)
 
Član
prava brusena koza, ne mogu se sad sjetiti tacne cifre al' cini mi se da je oko 60 km kvadrat ova sto je drug uzeo da sjedista presvlaci....
 
aaa da, i ja sam volan njome presvuko, ostalo mi je jos za jedan, inace u Tz sam je kupovo, mene je kvadrat izasao 45 km, s tim da ni ona nije najbolja za eto npr, volana i rucice mjenjaca i sl, nakon 2-3 mjeseca vozanja volan mi se vec poprilicno izlizao, nema vise onog mocnog efekta da prelazis prstima, a ono mijenja teksturu :)
 
Član
Meni je prava alcantara drama, tako dobar materijal, samo kazu nije dobar za volana ko drifta, valjda hoce oprzit ruke bez rukavica kad brzo "propustis" volan kroz ruke. Al to vas ne brine sa FWDom :icon_biggrin: Al fakat cool materijal, ono nekako bas toplo djeluje a opet mocan i na dodir i izgled. Meni se najvise svidio u Ferrariju 430 Scuderia, komplet tabla je u tome uradjena i premocno izgleda. To cudo od materijala gotovo svakom autu dobro stoji, samo ak boju pogodis.
 
Fazon je sto pravu alkanataru ne mozes ni kupit kod nas, Tahir (autopresvlake) je jednom pricao o tome, navodno nije previse ni skupa, oko 30ak km, al je nemoguce naci kod nas, nema. I to kaze da je prava alkanatara kruta, nije nimalo rastezljiva, a ova sto se rasteze je opet neka druga vrsta u kojoj de dodaje elastina il cega vec
 
Top