Honda Accord Type S

Honda Accord Type S

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
honda%20accord%20type%20s%201.jpg

Honda je na evropskom tržištu lansirala Accord Type S, koji pokreće 2,4 litarski motor sa 201KS, uparen sa šestostepenim manuelnim menjačem ili opcionom petostepenom automatskom transmisijom (uz doplatu od 1.900 evra).
honda%20accord%20type%20s%2011.jpg

Ovaj Accord je takođe dobio i aerodinamički kit (spojleri, pragovi), alu točkove od 18 inča, xenon prednja svetla, aluminijusmke pedale, kožna sedišta, kožni vrh ručice menjača, premium sound system sa 10 zvučnika, Bluetooth...

Cene za Accord Type S u Nemačkoj počinju od 32.000 evra, a serija je limitirana na 900 primeraka.
 
Član
za mene bar promasaj,tako mi bezlican ovaj akord,u sustini nije on los al prosli je bar meni za klasu bio nekako ljepsi i mocniji,evo ovo kao type s al qurac jedva se razlikuje od serijskog dok prosli type s si bas mogao da razaznas od obicne verzije
 

MTR

Član
passat kosta toliko a obicno je smece , ova honda je mrak , da se to jos malo sredit:123:
 
Član
vladica85 je napisao(la):
za mene bar promasaj,tako mi bezlican ovaj akord,u sustini nije on los al prosli je bar meni za klasu bio nekako ljepsi i mocniji,evo ovo kao type s al qurac jedva se razlikuje od serijskog dok prosli type s si bas mogao da razaznas od obicne verzije

ja suprotno mislim meni je prošla verzija izgledala dosta manja od ove
dok je ova nekako robusna a i u prošle serije je typ s bio isti skoro ko i
obična serija,meni dizajn ne leži ni od jednog ona šesta genracija mi je najbolja vidio sam svaku uživo ona mi je najbolja široka je i niska :cool:
 
Član
Trozic je napisao(la):
vladica85 je napisao(la):
za mene bar promasaj,tako mi bezlican ovaj akord,u sustini nije on los al prosli je bar meni za klasu bio nekako ljepsi i mocniji,evo ovo kao type s al qurac jedva se razlikuje od serijskog dok prosli type s si bas mogao da razaznas od obicne verzije

ja suprotno mislim meni je prošla verzija izgledala dosta manja od ove
dok je ova nekako robusna a i u prošle serije je typ s bio isti skoro ko i
obična serija,meni dizajn ne leži ni od jednog ona šesta genracija mi je najbolja vidio sam svaku uživo ona mi je najbolja široka je i niska :cool:

meni se bas to ne svidja sto je robusna,podsjeca na one Acure(sto i jeste isti ovakav za americko trziste) i na one toyote camry,prosli mi je akord bio dosta kompaktniji i sportskiji
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top