Homologacija

Homologacija

Član
Evo dogovaram uvoz motora iz USA,i brine me ta homologacija!Moze li mi neko reci nesto vise o tome,sta treba motor da ima!I cuo sam da ce mi smanjit ks sa 46 na 20?Zasto to?
Svaka pomoc dobro dosla!
Pozdrav
 
Administrator
ja ne znam da li se moze sada uvoziti sa americkog trzista... tako je bila prica, sad da li se i to primjenjuje ne znam...
 

MTR

Član
jubix je napisao(la):
Evo dogovaram uvoz motora iz USA,i brine me ta homologacija!Moze li mi neko reci nesto vise o tome,sta treba motor da ima!I cuo sam da ce mi smanjit ks sa 46 na 20?Zasto to?
Svaka pomoc dobro dosla!
Pozdrav

no homologation for USA standards ( suspenzion , lights .... )
 
Član
jubix je napisao(la):
Znaci nista od uvoza?

jbg kako je ovaj moj komsija prije par mjeseci uvezao onu novu jettu,vratio se on iz amerike i dovezao je sa sobom,evo je sad na nasim tablama,mislim da je cak i na prodaju. Ako ga gdje vidim pitat cu ga kako je to rijesio, nije davno bilo. MAda bilo je nesto rijeci da se vise nece moci uvozit sa americkog trzista
 
Administrator
ArminM je napisao(la):
jubix je napisao(la):
Znaci nista od uvoza?

jbg kako je ovaj moj komsija prije par mjeseci uvezao onu novu jettu,vratio se on iz amerike i dovezao je sa sobom,evo je sad na nasim tablama,mislim da je cak i na prodaju. Ako ga gdje vidim pitat cu ga kako je to rijesio, nije davno bilo. MAda bilo je nesto rijeci da se vise nece moci uvozit sa americkog trzista

mozda je uvezao prije nove godine i ocarinio... jer uvoz po novom je krenuo prije 14 dana ;)
 
Član
Hajde vidi to ako mozes sto prije pa mi javi!Trrebam uplatit pare na racun covjeku,pa da ne bi bilo vracanja s carine nazad i nekih drugih komplikacija!


Btw unaprijed hvala! :D
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
jubix je napisao(la):
Znaci nista od uvoza?

jbg kako je ovaj moj komsija prije par mjeseci uvezao onu novu jettu,vratio se on iz amerike i dovezao je sa sobom,evo je sad na nasim tablama,mislim da je cak i na prodaju. Ako ga gdje vidim pitat cu ga kako je to rijesio, nije davno bilo. MAda bilo je nesto rijeci da se vise nece moci uvozit sa americkog trzista

mozda je uvezao prije nove godine i ocarinio... jer uvoz po novom je krenuo prije 14 dana ;)

to je tacno,uvezao je prije nove godine,vec sam jednom spominjao njegovo auto,jos je jednom bilo rijeci o slicnoj temi. Najbolje zvati carinu pa pitat,ili se raspitat u mup-u il tako nesto
 
Član
koliko znam za auto i motor nije isto.. bivsi badjo imao suzukija k7 ja ga redovno vozao i isti motor u detalju kao i evropljanin.. malo se bolje raspitaj negdje gdje su provjerene informacije.. tesko ce ti ovdje neko reci TACNO.. sve su nagadjanja
 
Član
Pa mislio sam da je neko uvozio auto,pa ima reko informacije iz prve ruke!
Neko mi rece da od 10. januara vise se ne moze uvoziti auta iz USA zbog ovog sto je uveden ovaj zakon za EURO3 a ta auta iz Amerike(i motori) nisu valjda ispunili te neke norme i ne mogu proci homologaciju!Sad koliko je to tacno,neznam!
Ako neko ima jos informacija,dobro bi mi doslo,da ne uplacujem djaba covjeku pare!
Hvala!
 
Član
americka auta nemogu proci radi svjetala, radi onih sa strane "pozicija" i imaju jos neke stvari tu.. a motori su ISTI bas ISTI.. znaci kad sam vozio tog suzukija 2007-mo godiste imao sam priliku uporedit ga s evropljaninom koji se voza po gradu tako da su motori ISTI.. 99% sam siguran da motor mozes uvesti..
 
Član
Ako auto kuca uvozi nije nuzno odmah placati carinu porez pa i tu homologaciju. Tako su meni barem rekli. Ali istina jeste da procesu homologacije ne mozes pristupiti ukoliko nisi izmjenio nekih 5-6 stavki na autu, kako bi uskladio proizvod (auto) sa evropskim trzistem. Pa nismo drugi planet to sto smo u evropi. U pravu je neko bio.... nazovi speditera nekog ili kucu koja vrsi homologaciju pa pitaj, nemoj da bude... reko meni itd.
 
Član
Bolje se ne upuštati u to , ta homologacija je takva jebada da je to strašno.Sa evropskim autima ima problema , sve se živo gleda ,na autu sve mora biti orginalno ,tj. ako je šta mjenjano sve mora biti orginalni dio. Ako auto ima oštećenja mora biti sanirano u roku 10 dana i to na ovlaštenom servisu ,sa potvrdom šta je mjenjano na istom.
 
Član
Ma evo Elmir kaze da su motori potpuno isti!Sad sam u dilemi!
Vjerovatno cu sutra zvat carinu pa cu vidjet sa njima sta i kako!
Hvala na pomoci!
 
Top