Homologacija !? CARINJENJE ???

Homologacija !? CARINJENJE ???

Legend
Pozdrav
opet pitanje iz usluge :)
Golf V 2.5 rabbit, 2008 god presao cca 20 000 milja
uvezen prosle godine u junu (znaci juni 2010)
Pa me sada interesuje, je li homologacija obavezna samo za auta koja su uvezena od 2011 ili kako to ide ?

I da.. jos jedno pitanje, je li moguce da ce pravit problem jer su zadnje stopke komplet crvene, i zmigavac naravno svijetli crveno ?

uanprijed hvala ;);)
 
Član
RE: Homologacija !?

ja mislim da moras svjetlosna tijela zamijeniti. mada vidio sam dosta fordova americkih sa crvenim zmigavcima a nase table. sad ne znam. najbolje je provjeriti u mupu sta je trnutno po zakonu. ako ti oni kazu da to nema veze onda ti homologacija nece ni trebati.

ne znam da ima ogranicenje godina za homologaciju. ja mislim da godine ne igraju ulogu
 
Član
RE: Homologacija !?

auta koja su uveza od 1.1.11 moraju proci homologaciju,a uskoro ce svi ameri prolaziti certifikaciju pa ti vidi
 
Administrator
RE: Homologacija !?

a sta tebi treba sad, samo da ga registrujes ili?


koliko znam vise se ne mogu uvoziti auta iz amerike.... bilo je price o tome na forumu
 
Član
RE: Homologacija !?

Ako je već uvežen , tj. plaćena carina i PDV a nije nikako registrovan u BiH ,moraš ići na identifikaciju , ništa specijalno , nego što uzmu 150KM.
Ja sam tako morao uraditi na svom Picassu , uvezao sam ga ljetos , platio carinu i PDV ali sam ju vozio na IT tablama ,kad sam je u januaru htio registrovati , morao sam voziti na tu identifikaciju , bez obzira što je bila uvezena u avgustu.
 
Član
RE: Homologacija !?

Homologacija vazi samo za auta koja se uvoze od 2011 godine.Znaci da bi mogao drzavi da platis porez i carinu,treba ti potvrda da ti auto ispunjava uvjete oko homologacije.Kad tu potvrdu dobijes,sve ostalo ide bez problema...

Auta koja su uvezena nekad prije,tj. placena porez i carina nekad prije,ona ne spadaju pod homologaciju bez obzira da li su kad prije registrovana ili im je prva registracija u toku...

Međutim ja sam uspio da uradim homologaciju za vozilo proizvedeno 1996 godine...koje ni u snu ne ispunjava uvjete koji su propisani.BiH je zemlja korumpiranosti i protekcije,tako da....
 
RE: Homologacija !?

ako si carinio auto kad si ga uvezao u junu 2010 ne trebas raditi homolagicju... jer homologacija ide na uvoz od nove godine...
 
Legend
RE: Homologacija !?

sad imam par pitanja u vezi carinjenja..

dakle auto je dovezeno u bih prosle godine u junu, ima znaci dokaz da je tad i tad bio u plocama, sacuvani su papiri od osiguranja na brodu i sve ostalo..
medjutim auto nije carinjeno
eh sada hocemo da ga regamo na bih table, trebali bi naci negdje da se ocarini auto, pa da te pitam :
gdje bi najbolje bilo cariniti auto
je li se mora izaci iz drzave, da se auto na granici prijavi za carinjenje
je li treba homologacija (ako treba, je li se moraju mjenjati zmigavci i je li jos nesto treba zamjenit, auto je proizvedeno u mexicu, 2.5 rabbit)

koja je procedura ?
 
Član
I zaboravio sam ti jos reci da moras auto evidentirati na graničnom prelazu,pa makar ga odvukao na šlepi do granice...

Ako ti baš treba nekih detalja oko carnjenja,uvoza itd a da se završi ispod cijene,javi pa da te uputim kod lika,da ga nazoveš i dogovaraj se sa njim...
 
Legend
Lexillium je napisao(la):
I zaboravio sam ti jos reci da moras auto evidentirati na graničnom prelazu,pa makar ga odvukao na šlepi do granice...

Ako ti baš treba nekih detalja oko carnjenja,uvoza itd a da se završi ispod cijene,javi pa da te uputim kod lika,da ga nazoveš i dogovaraj se sa njim...

aj sibni mi te detalje na pm, pa da popricam sa covjekom
bitno mi je samo da se to uradi, pa marak i legalnim putem :D
 
Član
RE: Homologacija !?

.nOKe je napisao(la):
sad imam par pitanja u vezi carinjenja..

dakle auto je dovezeno u bih prosle godine u junu, ima znaci dokaz da je tad i tad bio u plocama, sacuvani su papiri od osiguranja na brodu i sve ostalo..
medjutim auto nije carinjeno
eh sada hocemo da ga regamo na bih table, trebali bi naci negdje da se ocarini auto, pa da te pitam :
gdje bi najbolje bilo cariniti auto
je li se mora izaci iz drzave, da se auto na granici prijavi za carinjenje
je li treba homologacija (ako treba, je li se moraju mjenjati zmigavci i je li jos nesto treba zamjenit, auto je proizvedeno u mexicu, 2.5 rabbit)

koja je procedura ?


evo da ti pojasnim sve moras promjenit od sata ako je u miljama , F u C ,, i jos na to da ti dodam da moras auto na homogalizaciju jer tada nije placena carnina i porez pa ce se racunat kao da je to vrijeme proveo u putu !!! A da bi prosao tesko jer bio sam kada su u BiHamk kada su covijeku vratili Q7 izmjenjao je sve bas sve
signalizaciju instrumnet tablu sve .............. totalno sve ali nije prosao homogalizaciju ( kao nema neki katalizator dodatni po tim euro normama ) 4,2 V8 FSI motor !!!!

a sada zna se kakva nam je drzava...... dobar covijek dva tri crvena sa fesom i proce golf 2 ....:icon_confused:
 
Legend
uh jbt
cuj sat im smeta
koja govna ebem ti :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:

pa ko ce to legalno ganjati, cuj molim te da sat mora biti u km/h uf.. :icon_mad:

ajd hvala ti na odgovoru ;)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
uh jbt
cuj sat im smeta
koja govna ebem ti :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:

pa ko ce to legalno ganjati, cuj molim te da sat mora biti u km/h uf.. :icon_mad:

ajd hvala ti na odgovoru ;)

Tako ti je sat klima isto nesmije biti u onim kurcima F.... svjetla svee bass sve eto pricam ti za tu Q7 pa tip dok je sat i sve to zamjenio pavalio 10000 sigurno i padne radi tog nekog glupog katalizatora!!! :icon_smile:
 
Legend
uf.. ne mogu da vjerujem da im to smeta..
ajd katalizator ok
pa i crveni zmigavci manje - vise..
ali sat da im smeta, ne mogu vjerovat :icon_mad::icon_mad:

hvala za info , oticu bas sutra dole na masinski da vidim sta i kako..
 
Jest tesko i sat izmijeniti, spoji se na laptop i promijeni vrijednosti. Nece niko od proizvodjaca praviti razlicite satove, nego samo u kompjuteru promjene kako ce se prikazivati ;)
 
Top