Home wlan - prijedlog

Home wlan - prijedlog

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ako neko već koristi... ne LAN, hoću WLAN da napravim, konkretnije desktop pc imam adsl, i taj pc se samo gasi kad struje nestane, već nekih 4 godine ako ne i više... :D hoću laptop da na njega kačim wlanom... pa mi treba neko ko ima iskustva... naravno netreba mi objašnjenje kako i šta, treba mi konkretno koji uređaj ili ti ga oprema :D naravno najjeftinija solucija.

pozz.
 
Član
mislim da ti je d-link wrt54gl najjeftinija solucija,ako vec taj uredjaj koji prima net od providera nema wlan opciju
 
Član
ja imam w-lan u kuci i radi savrseno,kupio sam u comtrade router cisco od linksis-a i cijena je bila nesto manje od 100 km i taj router samo spojis sa svojim modemom od adsl-a i to je to
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
mislis linksys od cisco-a :)

ne misli, već je tako :D

Nisam prije se ovim bavio, samo kablo :D pa zato nisam imao pojma koliko se kreću cijene... konto sam da su oni puno više para... ništa, potražim u narednim danima... ja sam konto da imaju neki oni manju uređaji usb, ali izgleda ništa od toga... ? :D
 
Član
gogy je napisao(la):
ja imam w-lan u kuci i radi savrseno,kupio sam u comtrade router cisco od linksis-a i cijena je bila nesto manje od 100 km i taj router samo spojis sa svojim modemom od adsl-a i to je to

i ja isto :D
 
Član
antrax je napisao(la):
lov2xlr8 je napisao(la):
mislis linksys od cisco-a :)

ne misli, već je tako :D

Nisam prije se ovim bavio, samo kablo :D pa zato nisam imao pojma koliko se kreću cijene... konto sam da su oni puno više para... ništa, potražim u narednim danima... ja sam konto da imaju neki oni manju uređaji usb, ali izgleda ništa od toga... ? :D

Imas i to, USB Wirelles stick, prodavao ja vise puta, imam tri komada, mozes ih podesiti i da rade kao AP :D
 
Član
ja imam Dlink zasad je sve ok,samo sto mi u sarajevu na cable konekciji iphone se ne moze spojiti na njega,lap normalno...
 
Član
Pa ako struje nestane kakve veze ima jel LAN ili WLAN, po meni ti bi trebao agregat kupiti a ne cisco wlan router

agregat0_m.jpg
 
Član
m50b25 je napisao(la):
Pa ako struje nestane kakve veze ima jel LAN ili WLAN, po meni ti bi trebao agregat kupiti a ne cisco wlan router

agregat0_m.jpg

hahah, ono sa strujom je bilo navedeno samo da covjek kaze kako mu taj komp stalno radi. pitanje je za bezicno uvezivanje, a ne za struju. i zasigurno nebi kupovo agregat nego ups :lol:
 
Član
Salio sam se malo naravno :)

Ne znam kako ide u Jablanici ali ja sam od svog providera uzeo WLAN router koji je smojen preko kablovskog modema, placam ga 7KM mjesecno i nakon 1 godine je moj... D-link sa ugradjenom 5 portnim switchom..
 
Član
m50b25 je napisao(la):
Pa ako struje nestane kakve veze ima jel LAN ili WLAN, po meni ti bi trebao agregat kupiti a ne cisco wlan router

agregat0_m.jpg

:cool::cool::cool::cool::cool:

hahahahahaha ovaj je dosad najbolji!!! ;)

:icon_exclaim: u svakom slucaju, svi ovi savjeti gore su ok.. sva oprema (samo za te potrebe) te ne smije kostati vise od 60-85KM.. sve preko je cisto deranje.. a samo postavljanje i setup nije komplikovan..
 
Član
Naravno... nije ni agregat na odmet... eno jedan nov u podrumu, samo je namjenjen za vikendice, nije za home... ko bi s komčijama na kraj hahaha

SamiRX-8 je napisao(la):
antrax je napisao(la):
lov2xlr8 je napisao(la):
mislis linksys od cisco-a :)

ne misli, već je tako :D

Nisam prije se ovim bavio, samo kablo :D pa zato nisam imao pojma koliko se kreću cijene... konto sam da su oni puno više para... ništa, potražim u narednim danima... ja sam konto da imaju neki oni manju uređaji usb, ali izgleda ništa od toga... ? :D

Imas i to, USB Wirelles stick, prodavao ja vise puta, imam tri komada, mozes ih podesiti i da rade kao AP :D

ma treba mi klasični wlan... na prodaju ? para ? :)

Što se podečavanja i instalacija tiče ne sekirajte se... mene interesuje koji mi je uređaj najjeftiniji, ne najlakči za podesiti... mnogo toga sam ja odradio do sada, samo nisam kupovao tu opremu do sada, tako da neznam cijene :)
 
Ja imam wireless net kod kuce, preko kabla mi ide na stolni PC, mada sam skoro i na laptop spojio bezicno da ima net, sve sto je trebalo samo wireless karticu ubaciti u uredjaj koji je spojen na antenu od neta koji ce slati signal na laptop, nije trebala karta u laptop jer je fabricki ugradjena i ovi su rekli da je dobra kartica u njemu, ako vec mislis na laptop ugraditi ganjaj bez ikakvih kablova i zajebancija vec bezicno da ga mozes nosati svugdje po kuci i oko kuce (u blizini) i da ti net radi bez problema!!!! Tu bezicnu karticu novu sam platio oko 80 KM!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top