Hladan start motora

Hladan start motora

Član
cim ga ukresem zadam u crveno :lol: zezam se naravno ukresem ostavim da odradi 1-2 min , i krecem finjak voznja nekih 5-10 min dok normalnu temp. ne nabije i ozezi , automatik je mjenjac nece preko 4000 rpm nema veze sto udaras od patos , tako da saltanje je oko 2500-3000 rpm ;)
 
Član
Krecem iste sekunde kad upali, zima ljeto nebitno, ako ima leda/snijega, cistim ga prije paljenja auta, eventualno min prije kretanja upalim da malo odmagli ako treba. 2000 rpm plafon, ako i toliko, dok ne vidim kazaljku od ulja da daje znake zivota, onda se moze lagodnije nastaviti ;)
 
Član
meni je auto preko noci u garazi, ima grijanje tako da nije hladno ujutro. Kad upalim izvezem ga napolje bez cekanja, i bude upaljen dok ja zatvorim garazu i to, i onda se vozi, do 2000rpm, nema potrebe za vise
ako prenocim negdje, u tuzli recimo, pa auto bude cijelu noc napolju, isto ga upalim i nemam sta cekat, lagana voznja i to je to, zagrije se sam jebat ga:icon_biggrin:
 
Član
trizex je napisao(la):
Krecem iste sekunde kad upali, zima ljeto nebitno, ako ima leda/snijega, cistim ga prije paljenja auta, eventualno min prije kretanja upalim da malo odmagli ako treba. 2000 rpm plafon, ako i toliko, dok ne vidim kazaljku od ulja da daje znake zivota, onda se moze lagodnije nastaviti ;)

Isti sam ti takav i isto napisah. Kako drugima objasniti?
 
Član
Upalim i krecem jako brzo nakon toga, mozda protekne 20-30 sekundi, dok se vezem i stavim plocicu radia itd, kako kad. Kad je snijeg tek napadao, tu ga upalim prakticno cim uspijem uci u auto i odmah upalim i grijace stakla, da ne moram sam strugati led sa stakla ili se mnogo lakse skida ono sto preostane. Sto se voznje tice, kad je hladan zimi ne prelazim 2500 o/min, ljeti do 3000 o/min. Saxo ima i mjerac temperature ulja, pa temperatura rashladne skoci na optimalu, a ulju treba nekad jos toliko da dodje na svoju radnu temperaturu. Al ipak se masina vrti iznad 7000 o/min, pa mi je jasno sto su to stavili :D
 
Palim sa gasom da ne kmeci previse, malo drzim minutu dok se ne u stabilizira onda kocnica pa u R spustanje u rikvec pa u D laganini 50-60km/h. Dok dođem do odredišta on se nije ni ugrijao :lol:
 
sipam polusintetiku ili sintetiku uglavnom...ako je bas vrlo hladno(-5 pa navise) pustim ga minutu da malo ulje procirkulira i onda lagano do radne temp. kad dosegne radnu onda radi sta hoces.
Ako je toplije vrijeme 15 stupnjeva i vise odmah laganini ali opet do radne temp...

Tako evo vec dosta godina i nikada nijedan problem vezan za dijelove koji se podmazivaju...
 
Član
Nema zime u Mostaru nikakve i neki niski temperatura. Upali, stavi plocicu ocekaj minut da dođe sebi i goni.
 
Član
zavisi od toga koliko imam vremena i dali zurim ali u mjestu stoji max 2-3min i krece se :icon_smile:
 
Član
Upalim ga, stavim plocicu od muzike i krecem. Rijetko dajem preko 1/3 gasa jer je vecinom gradska voznja i kad je ugrijan nedajem nikad pun gas a kamo li kad je hladan ;)
 
Član
Zanimljivo je sto sam citao nedavno da svaki hladni start motora potrosi motor kao da predjete 10 000 km na radnoj temperaturi.Kad mi mogao nekako biti stalno zagrijan i najnekvalitetniji motor bi prelazio milijune km.Sto vise gradske voznje na kratko i vise hladnih startova motoru je obicno kraci vijek,zato taksisti (koji dobro posluju) sa mnogim autima predju ogromnu kilometrazu u kratkom roku bez generalke.
 
Član
sta da ja ocekujem onda bilo je par puta kad sam je hladnu tjerao do poda gasom...najvise 5 puta :icon_rolleyes:
 
ni ja ne cekam dugo mozda nekih 15-20 sek. dok huknem u ruke i protrljam iste :D

al kad cujem da ga ujutru turira,huja me uhvati,a to ugl. rade stariji vozaci :icon_mad:
 
Top