Hitno potrebna pomoc

Hitno potrebna pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kao sto u naslovu pise hitno mi je!!Jel zna neko koliko bi me kostala carina i porez za auto Passat 1.9TDI 130KS 2002godiste htio bih da ga kupim od rodjaka za 5000eura dal se isplati???
 
Legend
adel_tuzla je napisao(la):
Kao sto u naslovu pise hitno mi je!!Jel zna neko koliko bi me kostala carina i porez za auto Passat 1.9TDI 130KS 2002godiste htio bih da ga kupim od rodjaka za 5000eura dal se isplati???

koliko sam ja upoznat, dakle pri carinovanju auta uzima se kataloska cijena, koja bi od prilike bila ta koju ti je rodjak i rekao (malo je manje nego ova stvarna kod nas) i onda se na to stavlja carina "%"

najbolje bi ti bilo da odes do najblizeg carinskog terminala, i pogledas taj katalog i vidis od prilike koliko se cijene krecu istih modela po njihovom katalogu, i onda izracunas sam carinsku stopu i vidis da'l ti se isplati.. ;)
 
Član
najjednostavniji prelaz je Gradiška , može se sa ljudima sve dogovoriti i kad počastis smanje katalosku vrijednost :cool:
 
Član
sve ti zavisi od kataloske cijene koju ti mogu smanjtiti
recimo carina + porez 1300-1500 ojra
 
Član
poskidaj dijelove sa auta i gotovo :D

edit
to ti se sigurno isplati, jer da isto auto kupujes ovdje izaslo bi te oko 8000€+
jos te rođak neće valjda izradit:D
 
.nOKe je napisao(la):
adel_tuzla je napisao(la):
Kao sto u naslovu pise hitno mi je!!Jel zna neko koliko bi me kostala carina i porez za auto Passat 1.9TDI 130KS 2002godiste htio bih da ga kupim od rodjaka za 5000eura dal se isplati???

koliko sam ja upoznat, dakle pri carinovanju auta uzima se kataloska cijena, koja bi od prilike bila ta koju ti je rodjak i rekao (malo je manje nego ova stvarna kod nas) i onda se na to stavlja carina "%"

najbolje bi ti bilo da odes do najblizeg carinskog terminala, i pogledas taj katalog i vidis od prilike koliko se cijene krecu istih modela po njihovom katalogu, i onda izracunas sam carinsku stopu i vidis da'l ti se isplati.. ;)

koki+ je napisao(la):
najjednostavniji prelaz je Gradiška , može se sa ljudima sve dogovoriti i kad počastis smanje katalosku vrijednost :cool:

ok..hvala vam svima,,,,ja cu ga najvjerovatnije uzeti pa kako bude,nemogu biti los sigurno:cool::cool::cool:
 
Član
Sacekas jos malo i uvezes iz Njemacke za 4000€ jer je usvojeno neki dan da ce se moci uvoziti SVA vozila koja nisu starija od 10godina sto je dosad bilo 7.:)


Uvoz vozila starih deset godina

Predstavnički dom usvojio je inicijativu poslanika Adema Huskića i Šemsudina Mehmedovića za izmjenu odluke o uvozu putničkih i teretnih vozila. Time se bh. građanima omogućuje da uvoze automobile stare i do deset godine umjesto sadašnjeg ograničenja na sedam. Uvozna teretna vozila i gume moći će biti stari i do 13 godina.
 
Član
pa podrazumijeva se da svako auto poslije 2000 ima euro 3 ali nisam nista na tu temu procitao izgleda da nije bitna euro 3 norma posto bi to za njih bilo prekomplikovano jer bi se trebalo posebno sve praviti da bi se to ispitivalo a ovako samo odlucili i povecali sa 7 na 10 godina :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top