help

help

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
integrisana grafička,samo ime govori,integrisana je u matičnoj ploči
ima minimalno memorije,slabu podršku za 3d većinom je to 2d grafika,
najveća mana tih grafičkih je što uzimaju RAM memoriju da bi one imale naprimjer 64mb,kod nekih se može podesiti u biosu kolko će grafička
imati megabajta,ali to se uzima od rama ako nariktaš grafiku da je 64mb
a imaš 256mb rama onda ćeš imati manje rama,samim tim se usporava kompjuter jer gubi ram,a grafika ga i ne iskorištava kako treba....
na svaku se matičnu ploču može uštekati grafička kartica,ima AGP
i PCI expres slot,vidiš koji je u tebe pa tražiš takvu grafičku ;)
 
Trozic je napisao(la):
integrisana grafička,samo ime govori,integrisana je u matičnoj ploči
ima minimalno memorije,slabu podršku za 3d većinom je to 2d grafika,
najveća mana tih grafičkih je što uzimaju RAM memoriju da bi one imale naprimjer 64mb,kod nekih se može podesiti u biosu kolko će grafička
imati megabajta,ali to se uzima od rama ako nariktaš grafiku da je 64mb
a imaš 256mb rama onda ćeš imati manje rama,samim tim se usporava kompjuter jer gubi ram,a grafika ga i ne iskorištava kako treba....
na svaku se matičnu ploču može uštekati grafička kartica,ima AGP
i PCI expres slot,vidiš koji je u tebe pa tražiš takvu grafičku ;)

znaci kad bi imo vise rama bilo bi bolja grafika jel

u mene je ram 512 kad bi jos dodo bil bilo bolje
 
Član
grafika ima svoju maximalnu memoriju koju moze uzimat od rama,koliko sam ja upucen..to je obicno 32 il 64,mada ima ploca koje uzimaju i 128,mada rijetko...kod laptopa je druga prica...eh sad,koliko god ti imao rama,neces nista dobit jer grafika uzima samo fabricki definisan kaapacitet...to mozes provjerit u biosu,ak znas radit u njemu,ak nisi nikako do sad nemoj nista podesavat,mozes nesto zeznut,pa onda moras vadit bateriju sa ploce da ga restartujes...uglavnom,ako znas u biosu,udjes,i pise ti nesto vezano za grafiku,ne znam kakav ti je bios,i tu mozes odabrat kapacitet memorije...generalno,i nemas neke kvalitete,jer ti zahtjevi koje moze podnijet graficka ne zavise samo od kapaciteta memorije nogo od brzine cipa,protoka i jos nekih stvari...moja preporuka,po computer shopovima koji prodaju polovne dijelove mozes jeftino nabavit 128MB koja ce ti podnosit relativno dobre igrice,carbon hoce sigurno,pro street su male sanse al et...sve u svemu,neces dobit nesto i tim potencijalnim povecanjem memorije jer nemas hardvera specijaliziranog za to...vjertovatno ti je racunar iz one office serije,u kojem su vazniji procesor i ram nego grafika
 
Član
to ti ništa više ne povećavaj i da imaš više rama u kompjuteru neće ti
biti neka razlika u grafici,osim rama grafička kartica ima i CPU i 3d čip
a njiha nemožeš pojačati... edoze je dobro rekao potraži kakvu grafičku od 128mb ili više i rahat si :cool:
novi 128mb je bilo po 80km do 150km ali sad ih ima slabije ako ti treba AGP
danas su većinom PCI grafičke...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top