Hauba od poliestera

Hauba od poliestera

Član
Pala mi je na pamet ideja da napravim haubu od poliestera. Znaci mislio sam da skinem postojecu haubu, prelepim je trakom, preko nanosim poliester i to je to. Zvuci jednostavno ali verovatno nije bas tako. Da li mi je jos nesto potrebno? Ako ima neko bilo kakvog iskustva sa ovim neka pise. Hvala
 
Naravno da nije samo to . Kad to uradis tek ces onda da dobijes pozitiv ili negativ ne znam kako se sad tacno kaze , uglavnom prvo preljepis svoju haubu poliesterom i onda kad to odvojis od svoje haube to ti je onda tek kalup za pravu haubu. U tu opet nalijes i ta ce ti biti istih dimezija kao tvoja hauba . To je najpravilniji nacin
 
Član
negativ jer njega koristis pri izradi ili ti ga kalup samo moras nesto ja mislim za kalup ispod poliestera stavit ili namazat ako neces da imas haubu + poliester na njoj :icon_rolleyes:
 
Tako je , imaju neke isto maze ili se stavi ona sjajna folija znam da ima nesto pitati cu tacno prijatelja ako sam ne saznas
 
Član
Bas tako od svoje pravis prvo kalup i onda ides na gotov proizvod i moras ici u vise slojeva,jer hauba trpi velike udare vjetra.
E sad neznam kakve mislis nosace,naj jednostavnije je da stavis 4 osiguraca,a prije svega ima oko toga dosta posla nije bas jednostavno kako izgleda,nebi ti preporucijo da radis sam ako nikad nisi radio sa smolom.;)
 
Član
Radio sam neke sitne delove u jednom sloju bukvalno. Kako bih dovrsio haubu kad napravim kalup? Za kacenje sam mislio preko 4 osiguraca...
 
Pa lako , skini je s auta fino i premazi citavu skroz nek predje preko falceva da ti ostane tacan kalup kad je odvojis . Znaci poslije samo lijepis unutra i dobit ces savrsen oblik. Isto tako to nemoj sad da radis ako nemas garazu sa grijanjem da je bar + 15 stepeni jer poliester ne moze da radi na niskom temperaturama
 
Član
dellas je napisao(la):
Pala mi je na pamet ideja da napravim haubu od poliestera. Znaci mislio sam da skinem postojecu haubu, prelepim je trakom, preko nanosim poliester i to je to. Zvuci jednostavno ali verovatno nije bas tako. Da li mi je jos nesto potrebno? Ako ima neko bilo kakvog iskustva sa ovim neka pise. Hvala

Jel za Xsaru?

Jedva čekam :cool:
 
Član
Ma da, za xsaru, imam ideju da je olaksam sto vise, mnogo je teska.
Jos uvek nemam konkretan odgovor,kad napravim kalup i on se osusi skinem ga sa haube i iznutra treba da ga ojacam, cime? Da nabacim jos slojeva poliestera ili nesto drugo? Imam garazu, sad je temperatura ok, ali sad nemam vremena, tako da ce malo sacekati, za sada prikupljm info.
 

IGY

Član
vidi druze, napravis kalup pomocu svoje haube, na svoju hazubu nanes poliester, nakon toga kad se osusi, izvadis haubu, i dobio si kalup za haubu, u taj kalup ponovo nalijes polestera, ali idi sa vise slojeva, ojacaj sredinu haube, stavi neke tanje alu cijevcie tj utopi ih u haubu da je malo ojacas, neces dobiti nista skoro na kilazi ali ces dobiti na cvrstoci haube, radi u par slojeva u razmacima od po sat vremena, nek se dobro osusi pripremi je za lakiranje presvlacenje folijom ili sta vec
 
Član
nadji na forumu temu superprojekti tako nesto, ima dvojka kompletna karoserija uradjena na taj nacin, trebalo bi pomoci;)
 
Član
Hoće li biti problema sa toplotom od VTS motora?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
 
Član
Prije nego bilo šta pocneš da radiš, kupit ceš mazivo za kalupe, ono se koristi konkretno samo za poliester.Nikakve trake ti nisu potrebne preko haube jer nije u pitanju stiropor ili neki drugi materijal koji najeda poliester. Što znaci da ceš to mazivo direktno nanjeti na haubu da je zaštitiš i pustiti jedno pola sata da osuši, nakon toga ceš zamješati prvi sloj poliester smole i lagano nanijeti cetkom. Kad on odradi onda ceš postepeno mješati, onoliko koliko možeš da stigneš da uradiš sa smolom i vlaknima. Bolje ti je pomalo mješati i radit nego više jer kad ga zamješaš imaš otprilike od 3 do 5 minuta vremena da radiš s njim. Zavisno od komponenti.. Sve što ti nije jasno pošalji na pp dobit ceš odgovor


http://www.youtube.com/watch?v=UgKvDw1E60E&feature=related

Evo ti link kako ceš napravit kalup

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=BOo8gxp3K3w&feature=endscreen
 
Top