gume informacije

gume informacije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
lov2xlr8 je napisao(la):
u pravu ste nema boljih,bacam mišelinke i gudjerke kupujem tajgerke :)

Ako mislis da si duhovit varas se...:icon_smile:

arminnn je napisao(la):
Vozio sam cijelu godinu znaci i ljeto i zima na tigrovim ljetnim niskoprofilnim gumama i zamalo nisam pogino nekoliko puta ljeti o zimi da ne pricam a bile su skoro celave na 10 000 km ja mislim da sam sve reko:lol::lol::lol:

Ovaj post je o tebi dosta toga rekao...:cool:
 
bmwscaner je napisao(la):
kod nas kazu TIGAR NA AUTU MAJMUN(citaj budala) U AUTU
ljudi to NEVALJA a sad za svoje pare nek stavlja sta ko oce

To se sigurno ne kaže KOD NAS i nije tačno da su to loše gume!
Kao prvo kad kupuješ neku stvar gledaš odnos uloženog i dobijenog!
S tim u vezi ako kupiš gumu tigar sa cijenom 72 KM (288 KM za 4 gume) i voziš 2 god ili kupiš mišelin sa cijenom približno 150 KM (600 KM za 4 gume) i voziš 4 god imaš rezultat da bi sa tigrovim gumama uštedio 24 KM i još bi ih dva puta kupovao što znači bolju šaru na gumi!
Jednostavna računica!!!
A to što pričaju ljudi da ne valja jeftino to su snobovi (ne želim vrijeđati) koji tako traže opravdanje i razlog da se izdižu iznad ostalih!!!
 
Član
messironie je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
kod nas kazu TIGAR NA AUTU MAJMUN(citaj budala) U AUTU
ljudi to NEVALJA a sad za svoje pare nek stavlja sta ko oce

To se sigurno ne kaže KOD NAS i nije tačno da su to loše gume!
Kao prvo kad kupuješ neku stvar gledaš odnos uloženog i dobijenog!
S tim u vezi ako kupiš gumu tigar sa cijenom 72 KM (288 KM za 4 gume) i voziš 2 god ili kupiš mišelin sa cijenom približno 150 KM (600 KM za 4 gume) i voziš 4 god imaš rezultat da bi sa tigrovim gumama uštedio 24 KM i još bi ih dva puta kupovao što znači bolju šaru na gumi!
Jednostavna računica!!!
A to što pričaju ljudi da ne valja jeftino to su snobovi (ne želim vrijeđati) koji tako traže opravdanje i razlog da se izdižu iznad ostalih!!!

hm... a koliko ks ima to tvoje auto koje vozis na tigar gumama ( ako vozis) jesi ikad osjetio npr. kad iz 3 u 4 usaltas na kojik 6.500 rpm i da ti se zadnji kraj izgubi ( citaj da ti auto podje proklizavati na 160km/h ) sa gumama tigar starim ni mjesec dana ? da jesi nebi tigar ni na karijolu stavio dok na falkenu koje sam stavio poslije i sad na continentalu nikad nisam imao
 
messironie je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
kod nas kazu TIGAR NA AUTU MAJMUN(citaj budala) U AUTU
ljudi to NEVALJA a sad za svoje pare nek stavlja sta ko oce

To se sigurno ne kaže KOD NAS i nije tačno da su to loše gume!
Kao prvo kad kupuješ neku stvar gledaš odnos uloženog i dobijenog!
S tim u vezi ako kupiš gumu tigar sa cijenom 72 KM (288 KM za 4 gume) i voziš 2 god ili kupiš mišelin sa cijenom približno 150 KM (600 KM za 4 gume) i voziš 4 god imaš rezultat da bi sa tigrovim gumama uštedio 24 KM i još bi ih dva puta kupovao što znači bolju šaru na gumi!
Jednostavna računica!!!
A to što pričaju ljudi da ne valja jeftino to su snobovi (ne želim vrijeđati) koji tako traže opravdanje i razlog da se izdižu iznad ostalih!!!

Slaba ti je racunica, ne matematicka, nego sta dobijes za otprilike isto para:
1. Nova Tigar guma se ne moze porediti sa novom Michelin gumom, sto znaci da se dvije godine u startu vozis na manje kvalitetnim gumama.
2. Ako ista znas o gumama onda ti je jasno da sara nije jedina koja utice na vozne osobine, nego osim sare utice i sastav, odnosno tvrdoca gume, sto znaci da dublja Tigrova sara ne mora biti bolja od Michelinove 50% potrosene sare. Iz tog razloga ljudi bjeze od "plasticnih" guma, vozis ih 10 godina, sara se ne trosi ali kad treba da stanes nema te nigdje u prici...
Da ovo nije samo teorija navescu ti podatak. ADAC i Auto Bild su prosle godine uradili test guma poslije 8000 predjenih km (prosjecno poslije jedne zimske sezone). Potrosenost Goodyeara UltraGrip 7 je bila svega 7%, Michelina je bila skoro 30%!!! Ali vozne karakteristike Michelina sa svega 70% sare ( drzanje na snijegu, bljuzgavici, mokroj cesti, suhoj cesti, ledu, zaustavni putevi itd) su bile bolje od Goodyeara sa 93%!
Sto se snobizma tice, ne bih se slozio! Ja sam sebe i nov auto pocastio novim zimskim Michelin Alpine gumama (koje po karakteristikama, idexu brzine, svojstvima odgoravaju autu za koji su kupkjene), i po tvojoj prici bio snob, i vozio sam ih punih 6 zimskih sezona + jednu cijelu godinu i presao 50k km. Promjenio sam ih poslije 8 godina iz jednog jedinog razloga, zato sto su bile stare, a sara (7 mm) i drzanje im je jos moglo dati ruke. Da sam za taj auto kupio puno skuplje Micheline Primacy Alpine ili Michelin Pilot Alpine to bi vec bio snobizam jer moj auto ne bi mogao iskoristiti sve mogucnosti te gume.
 
Najgora stvar je kada ljudi na forumu se prave blesavi ili nece da procitaju post,ja sam rekao da meni valja,jer zimi predjem 2-4 hiljade
i sve po gradu i naravno da mi valjaju,ALI SAMO ME INTERESUJE
GDJE SAM JA REKAO DA SU BOLJE OD MICHELINA,BRIDGESTOUNA I OSTALE ELITNE EKIPE???GDJE ETO NEKA MI NEKO CITIRA GDJE SAM TO REKAO,samo tvrdim ako meni valjaju,nemam razloga da lazem,a mislim
da je jos neko od clanova potvrdio da su mu dobre,e eto sad mi recite
da nema niko od clanova ko zimi predje 2-4 hiljade i to po gradu!!!

Ja da sam imao novac da kupim Michelin ili Bridgesteoune ili Ultra Grip 7
uzeo bih,ali jbga fax 9 stoja,treba se obuci,jesti,tociti benzin,izaci i meni
je za moje potrebe tigar dobra guma...uostalom trudim se voziti
oprezno i ljeti,a pogotovo zimi...ovdje izgleda treba podrzati sta kaze
vecina i dobro je,nema replika...
 
Djulba No 2 je napisao(la):
Najgora stvar je kada ljudi na forumu se prave blesavi ili nece da procitaju post,ja sam rekao da meni valja,jer zimi predjem 2-4 hiljade
i sve po gradu i naravno da mi valjaju,

Ja se ne pravim blesav nego ti ponavljam da je covjek pitao valjaju li Tigar gume s obzirom da su jeftine, a nije napisao da bi ih vozio samo po gradu i da bi prelazio 2000 km po sezoni. Ako pazljivo pricitas, i ja sam napisao da je Tigar ok ako se koristi po gradu i na nizim brzinama , na relativno slabijim automobilima (sto prakticno znaci da sam te podrzao), ali sam isto tako napisao da Tigar nije guma nije najbolje rijesenje za jace automobile, vise brzine, otvorene ceste, autoputeve, mokre ceste itd. Realno, Tigar je medju najjeftinijim i samim time i najmanje kvalitetnijim gumama na trzistu (cijena je najbolji odraz toga), ne uzimajuci u obzir ruske, kineske i ostale no name proizvodjace...
 
Nisam se tebi obracao,anesu npr,ali ok znam ja da one tesko mogu podnijeti 150-200 ks i zadnji pogon itd...shvatam tebe sta hoces da
kazes...:cool:
 
Djulba No 2 je napisao(la):
Nisam se tebi obracao,anesu npr,ali ok znam ja da one tesko mogu podnijeti 150-200 ks i zadnji pogon itd...shvatam tebe sta hoces da
kazes...:cool:

Vjeruj mi, Tigar bi tesko podnio i prednji pogon sa TDI 140 KS motorom i autom od 1.5 tone...
 
Član
Ja uzeo 2 tigar gume naprijed 195 65 r15 pa cu uzimat jos neke dvije pa cu mozda te tigrice nazad a te neke 2 nove naprijed al u svakom slucaju MALO JE REC DA MI SA OVIM GUMAMA ASTRA KO KAMION IZGLEDA :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top