gume informacije

gume informacije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ljiudi vec sam pitao ovo i nisam dobio bas odg. ako zna neko gdje u sarajevu da kupim gume 195 60 r15 ili 195 65 r15 ... cuo sam da su jeftine tigar gume a da nisu toliko lose ... KOLIKO PARA AKO ZNATE I GDJE ????
 
Član
NEMOJ TIGAR NI U LUDILU jbt pa to ovde svak skida sa auta smece zivo ljudi se nalozili kao nije losa guma jeftina bla bla bla SMECE SIGURAN BUDI NEMOJ GUBITI GLAV RADI 100 maraka
 
normala je napisao(la):
ljiudi vec sam pitao ovo i nisam dobio bas odg. ako zna neko gdje u sarajevu da kupim gume 195 60 r15 ili 195 65 r15 ... cuo sam da su jeftine tigar gume a da nisu toliko lose ... KOLIKO PARA AKO ZNATE I GDJE ????

Niko nije napravio dobru a jeftinu gumu i ako je Tigar jeftin odmah ti je jasno koliko je dobar. Guma moze biti jedino relativno dobra za relativno pristojnu cijenu. Tigar moze pokriti onoga ko se autom vozi po gradu, na malim brzinama i sl, a ja se ne bih bas nesto previse pouzdao u njega na vecim brzinama.
Sto se ostalih guma tice, cijene kod svih prodavaca se vrte u marku dvije gore-dolje osim ako ne prodaje nesto ispod ruke ili na divlje.
Cijene za 195/65 R15 su:
Sava Eskimo S3 100 KM
Goodyear Ultragrip 7+ 145 KM
Dunlop Winter Sport 3D 155 KM
 
Ljudi moji meni evo tigrove drugu sezonu,preko zime predjem
2000 km maximalno po gradu i nikada problema,ne znam o cemu pricate,
mislim sava s3 je 74 km,a tigar 72...ja nikakvih problema sa tigar gumama
nisam imao...
 
Samo nemojte price da je Tigar dobra guma jer ga je kupio Michelin. Istina je da ga je kupio, ali je i Goodyear kupio Savu pa mu Sava nije ni blizu. To sto veliki kupe socijalisticke fabrike sa starom tehnologijom ne znaci da su gume kvalitetne. Skontali su veliki proizvodjaci da u nasim siromasnim zemljama ljudi uglavnom kupuju jeftine gume (Sava i Tigar) i da je najbolje da pokupuju fabrike gdje je jeftina radna snaga i da prihod ide njima. Kad kupe fabriku oni uloze tek toliko da osvjeze program sa par novim modela sa srednje starom tehnologijom i jeftinim repromaterijalima i malo poboljsaju imidz. Niko nije lud da sam sebi stvara konkurenciju. Na skupoj gumi je zarada veca, i sto bi Michelin sam sebi stvarao glavobolju da za 100 KM prodaje Tigra Winteru na kojoj je zarada mala koja bi kvalitetom bila blizu Michelin Alpineu, a da mu padne prodaja tog Alpinea od 300 KM?????
Ja imam negativno iskustvo sa ljetnim Tigrom. Vrate mi jedan od sluzbenih auta (Fabia TDI 1.4 16v 100 KS) sa terena na novim Tigar ljetnim gumama (jos mi uzmu mustuluk) i na laganoj ljentoj kisici ja proplesem na kocenju pored Zeljnog stadiona. Isti dan pobacam sva 4 Tigra stara mjesec dana, namontiram GY Hydragrip i rijesim se problema.

Djulba No 2 je napisao(la):
Ljudi moji meni evo tigrove drugu sezonu,preko zime predjem
2000 km maximalno po gradu i nikada problema,ne znam o cemu pricate,
mislim sava s3 je 74 km,a tigar 72...ja nikakvih problema sa tigar gumama
nisam imao...

Zato ti Tigar i jeste dobar jer predjes svega 2000 km po sezoni i to po gradu gdje se vozi plafon 80 km/h, a uglavnom oko 40. Prosjecna obracunska kilometraza po sezoni je 8000 km pa uporedi kako ce se te gume ponasati za jos 4 godine. Da ja vozim auto tim tempom vjerovatno bih i ja bio zadovoljan sa Tigrom kao i svakom drugom novom zimskom gumom. Pitanje je sta se desava s tom gumom kad predjes 8000 km po sezoni (koliko je obracunski prosjek na testovima), pa X 2 sezone, sta se desava kad sa tomo gumom izadjes na otvorenu cestu gdje se vozi brze i gdje se najbolje osjeti razlika izmedju jeftine i skupe gume, a da ne govorimo o autoputu koji je zimi uglavnom ociscen, sto znaci ili mokar ili suh, a vozis 130 km/h prosjecno?
 
Član
tigar je dobar, al je fazon sto joj je sastav mekan sto je jednako brzo trosenje...trakcija na zimi joj je zavidna, tako da o trakciji ne laprdajte, jer znam po tome sto mi stari voza caddy-ja na tigrovim i svaki dan prelazi kolko ti bog hoce...znaci, jedina mana tigra je sto nece izdrzat dugo, potrosice se...

sava S3 je takodje dobra, kod mene na citroenu su naprijed, i bogami dobro su se pokazale...
 
Svasta,daj mi reci gdje sam rekao da je dobar nakon 8000,ja sam rekao svoje iskustvo,onaj ko pici,medjugradske i fura po evropi uzme nesto
kvalitetnije,meni za sada ne treba,a ima nas dosta sto predjemo 2000-
4000 preko zime to ti je po tvom 2 godine i baci,ali ti rece proklizao na kisi,ima vise faktora sto se proklize,mozda malo brza voznja,mozda malo
vise noge na kvacilu itd...dakle ja govorim o svojim potrebama i
kilometrazi...i cuj pitanja ima li tigar za 220 na sat,druze ovo je hebena
Bosna,tu brzinu mozes sa rijetkim autima ostvariti a druga je stvar
koliko je prostora na nasim cestama za to i koliko je pametno toliko
brzo voziti...ovo je moje misljenje sto ne znaci da sam u pravu...da
ne bude replika sa ciljem prepucavanja...pozzzzz...:cool:
 
Početnik
kod mene na country-u pred proslu zimu nabacene 4 Tigar nove, eno ih i sad,mogu i ovu zimu,nikad nikakvih problema,i ljeti i zimi na njima se vozilo...a prije toga bila sava i nije mogla duze od 7-8 mjeseci izdrzati..a bolje nisam kupovao...
 
Član
kod nas kazu TIGAR NA AUTU MAJMUN(citaj budala) U AUTU
ljudi to NEVALJA a sad za svoje pare nek stavlja sta ko oce
 
Član
Vozio sam cijelu godinu znaci i ljeto i zima na tigrovim ljetnim niskoprofilnim gumama i zamalo nisam pogino nekoliko puta ljeti o zimi da ne pricam a bile su skoro celave na 10 000 km ja mislim da sam sve reko:lol::lol::lol:
 
Djulba No 2 je napisao(la):
Svasta,daj mi reci gdje sam rekao da je dobar nakon 8000,ja sam rekao svoje iskustvo,onaj ko pici,medjugradske i fura po evropi uzme nesto
kvalitetnije,meni za sada ne treba,a ima nas dosta sto predjemo 2000-
4000 preko zime to ti je po tvom 2 godine i baci,ali ti rece proklizao na kisi,ima vise faktora sto se proklize,mozda malo brza voznja,mozda malo
vise noge na kvacilu itd...dakle ja govorim o svojim potrebama i
kilometrazi...i cuj pitanja ima li tigar za 220 na sat,druze ovo je hebena
Bosna,tu brzinu mozes sa rijetkim autima ostvariti a druga je stvar
koliko je prostora na nasim cestama za to i koliko je pametno toliko
brzo voziti...ovo je moje misljenje sto ne znaci da sam u pravu...da
ne bude replika sa ciljem prepucavanja...pozzzzz...:cool:

Ja ne tvrdim da Tigar bas nikako ne valja, dobar je za nekog ko se lagano vozika po gradu na malim brzinama preko zime, ali za nekog ko prelazi vise km, ko vozi na otvorenoj cesti i autoputu Tigar nije rijesenje, pogotovo na jacem autu. Ja na autu koji se vozi iskljucivo po gradu imam Sava S3 i sasvim su ok vec 3 sezonu (jer auto predje vrlo malo) i ne vozim ih ljeti ali na autu koje koristim za duze puteve imam Dunlop Wintersoprt, mada sam par puta izasao na S3 na autoput i razlika u odnosu na Dunlop je velika. Ovdje nije bilo pitanje o tvojim ili mojim potrebama nego generalno o preporuci. Sta hocu jos da kazem je da zimske gume ne treba gledati kako se ponasaju samo prvu zimu osim ako nisi toliki hadzija da svake sezone nabacis novi komplet guma.
Sto se prokliavanja tice, vjeruj mi ja se automobilima i voznjom bavim profesionalono skoro 15 godina, tako da mogu reci da su krivac bile iskljucivo gume, sa 40 km/h kocim na zuto u autu koji je bio star 2 godine, presao 40k km, nikad udaran, i trebalo mi je 10 metara klizanja da stanem i jos sam zavrsio dijelom u kontra traci. I prije toga sam na fabrickim Dunlop SP Sport i poslije toga na Goodyear Hydragripu imao i drasticnija kocenja i zaustavljanja bez ikakvih problema!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top