Gume budućnosti će bojom pokazivati istrošenost

Gume budućnosti će bojom pokazivati istrošenost

Član
Već ranije nagrađivani dvojac Gao Fenglin i Zhou Buyi ponovo oduševljavaju svojim izumima. Njihov najnoviji projekt Discolor Tyre je u biti vrlo jednostavan za objasniti. Obojeni sloj gume se nalazi ispod vanjskog, crnog sloja koji je namjenjen za trošenje i vrlo je jednostavno primjetiti kad je guma zrela za mjenjanje. Fenglin i Buyi procjenjuju da je vijek gume koji je podložan trošenju dovoljan za preći 20.000km, no oni ipak naglašavaju da to ovisi od proizvođača do proizvođača , te je vrlo lako da se životni vijek gume produži.
ddyyhe.jpg


30djvp3.jpg


Ovo nije prva ideja koju je dvojac patentirao, a tiče s istrošenosti guma. Patentirani Colored Wear Indicator (indikator istrošenosti) koristi više različitih boja koje trošenjem gume dolaze do izražaja i prikazuju stanje istrošenosti profila gume. Drugi patent za detektiranje dubine gume ne koristi fiksnu boju, već se na određenoj dubini profila pojavljuje ultraljubičasti, osjetljivi sloj koji u kontaktu sa suncem mijenja boju i upozorava na istrošenost.
Nažalost, kakvo je stanje na domaćem tržištu

oanofr.jpg
 
Član
Dobar izum valjalo bi da zazivi :D
Mada bi kod nas to imalo kontra efekat , pocele bi se traziti ove polovne crvene gume i montirati da bi pojedinci bili iN zato sto imaju crvene gume :D:lol:
 
Član
A20DTH je napisao(la):
Kod mene na NOKIAN-u imaju brojevi da se zna koliko mm je jos ostalo

jesu i dobre te gume majko mila, ja kupio zimske u dimenziji 245/40 r18 , stvarno extra gume, jel se ti brojevi nalaze na gaznom sloju,nesto nisam pratio ja imal na ovim mojim
 
Član
ArminM je napisao(la):
A20DTH je napisao(la):
Kod mene na NOKIAN-u imaju brojevi da se zna koliko mm je jos ostalo

jesu i dobre te gume majko mila, ja kupio zimske u dimenziji 245/40 r18 , stvarno extra gume, jel se ti brojevi nalaze na gaznom sloju,nesto nisam pratio ja imal na ovim mojim

Gume su stvarni fenomenalne.:cool:
Na gaznom sloju na samoj sredini ima pise 468 i kako se tose tako polako brijevi nestaju..
Dobar fazon;)
 
Član
A20DTH je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
A20DTH je napisao(la):
Kod mene na NOKIAN-u imaju brojevi da se zna koliko mm je jos ostalo

jesu i dobre te gume majko mila, ja kupio zimske u dimenziji 245/40 r18 , stvarno extra gume, jel se ti brojevi nalaze na gaznom sloju,nesto nisam pratio ja imal na ovim mojim

Gume su stvarni fenomenalne.:cool:
Na gaznom sloju na samoj sredini ima pise 468 i kako se tose tako polako brijevi nestaju..
Dobar fazon;)

vidis nisam to ni gledao nikad, gume su stvarno cudo, doduse auto je quattro ali su svakako odlicne, fino drze:cool:
sorry za off
 
Član
ovo bi posebno kod nas bilo dobro jer mnogo ljudi vozi na losim gumama, al ko bosanac on bi to sprejem ofarbao ponovo u crno :cool:
dobra stvar da te natjera da mjenjas gume kad dotraju, iako odgovornim vozacima ne treba nista da to sami skontaju, tako da nista spektakularno ;)
 
Član
pa i sad imaju oni granicnici na gumama, koji savjesnom vozacu govore kad je guma istrosena... a sto to svi zanemaruju, to je drugo
ovo ce najvise pomoci policiji, radi kaznjavanja
mada, šega je:D
 
Top