Gubi vodu

Gubi vodu

Ejj raja, imam sljedeci problem... na audiju mi pusta i dalje voda, promijenio sam vodenu pumpu jer je ispod nje najvise curila voda, promijenim je i nema vise vode ispod nje i sad punooo manje gubi vodu ali opet je izgubio od jucer, mozda nekih 1dl :icon_question: kada auto upalim i gledam, nigdje ne vidim vodu da pusta :icon_rolleyes: gledao sam i u posudi, cista voda tj. antifriz... dihtung glave nije 100% jer sam ga prije 5 000 km promijenuo, msm cisto sumnjam.. sta jos da provjerim :icon_question:
 
Član
Ne mora znaciti da nije do dihtunga, nekada zna samo prebacivati vodu u kompresioni prostor, da se ne mijesa sa uljem. Tj po vodi ne mozes prepoznati, ali zato mozes provjeriti tvrdocu crijeva, tj. da li nabija pritisak u crijeva za vodu i jos mozes vidjeti po kondenzaciji iz auspuha, ako je ima vise nego obicno, dihtung je.

Moze biti i da je do cepa na boci od vode, da ti tu lagano pusta, provjeri sve spojeve, nekada ne mozes primjetiti samo po tragovima koje auto ostavlja ispod.
 
MyX-Mesha je napisao(la):
Ne mora znaciti da nije do dihtunga, nekada zna samo prebacivati vodu u kompresioni prostor, da se ne mijesa sa uljem. Tj po vodi ne mozes prepoznati, ali zato mozes provjeriti tvrdocu crijeva, tj. da li nabija pritisak u crijeva za vodu i jos mozes vidjeti po kondenzaciji iz auspuha, ako je ima vise nego obicno, dihtung je.

Moze biti i da je do cepa na boci od vode, da ti tu lagano pusta, provjeri sve spojeve, nekada ne mozes primjetiti samo po tragovima koje auto ostavlja ispod.

Juce sam promijenio i termoprekidac jer mi ni on nije bas uvijek radio tj. nekad hoce, nekad nece pa sam i njega promijenio... a prije toga je temp bila izasla gotovo na 90 stepeni a nije se ventilator palio, odmah sam znao sta je, usput crijeva provjerim, poprilicno su bila tvrda ali nije ni cudo s obzirom na temp, valjda :icon_question: sad uredno pali ventilator i temp je OK ali me to nervira sa gubitkom vode.. nema bijelog dima, jedino kad ga ujutro upalim dok se ne zagrije, kad se zagrije nema ga vise :icon_rolleyes:
 
Član
provjeri da li ima kondenza unutra, kazu ako upalis auto, i ostavis da radi, upalis grijanje, i ako magle stakla onda je moguce da je mali hladnjak stradao
ali da bi bio sto posto siguran, ispod haube nadji ona dva crijeva koja idu unutar auta, tj na mali hladnjak, i spoji ih, znaci jedno u drugo, tako da voda ne ide u hladnjak, nego samo do crijeva,i onda prati nivo vode, ako ne bude padao nasao si problem, ako pak opet bude padao nivo onda nije mali hladnjak sto posto

btw ja takodje imam problem s vodom, ne mogu da nadjem gdje pusta, ne mijesa vodu i ulje, nije pumpa, nije ni hladnjak, a nestaje voda, doduse ja jos nisam otvorio motor
malo mi cudno da bude dihtung, auto presao tek 140 000, ali sve je moguce danas
 
ArminM je napisao(la):
provjeri da li ima kondenza unutra, kazu ako upalis auto, i ostavis da radi, upalis grijanje, i ako magle stakla onda je moguce da je mali hladnjak stradao
ali da bi bio sto posto siguran, ispod haube nadji ona dva crijeva koja idu unutar auta, tj na mali hladnjak, i spoji ih, znaci jedno u drugo, tako da voda ne ide u hladnjak, nego samo do crijeva,i onda prati nivo vode, ako ne bude padao nasao si problem, ako pak opet bude padao nivo onda nije mali hladnjak sto posto

btw ja takodje imam problem s vodom, ne mogu da nadjem gdje pusta, ne mijesa vodu i ulje, nije pumpa, nije ni hladnjak, a nestaje voda, doduse ja jos nisam otvorio motor
malo mi cudno da bude dihtung, auto presao tek 140 000, ali sve je moguce danas

ostaje mi da jos provjerim mali hladnjak... ako on ne bude onda 100% negdje na crijevima ili na selnama pusta... nema gdje drugo, fkt vise ni ja neznam vise :S

vodenu pumpu sam prije 2-3 dana promijenio, motor generalno radio prije 5000 km, tako da sumnjam da je do samog motora... mali hladnjak i crijeva mi ostaju kao moguci uzroci :icon_question:
 
Član
Moze biti da je glava pukla ali sumnjam jer bi morao imati siptoma poput bijelog dima na auspuhu ili malko tezeg paljenja ako je u sistemu antifriz... Crijeva provjeri dali su tvrda tako sto ces upaliti auto, sacekaj malo da odradi (jedno minut) i onda malo turiraj (nemoj preko 3500rpm) i onda vidi kakva su crijeva, ako su tvrda onda je dihtung, a ako su mekana onda trazi dalje sta je... Kao sto rekose kolege unutarnji hladnjak, vidi ispod nogu kod papucice gasa i suvozacevih nogu jeli mokar tepih ako jeste o nda je on otisao... Pregledaj sve racve, crijeva i veliki hladnjak isto pri dnu i dno...
 
RS TURBO je napisao(la):
Moze biti da je glava pukla ali sumnjam jer bi morao imati siptoma poput bijelog dima na auspuhu ili malko tezeg paljenja ako je u sistemu antifriz... Crijeva provjeri dali su tvrda tako sto ces upaliti auto, sacekaj malo da odradi (jedno minut) i onda malo turiraj (nemoj preko 3500rpm) i onda vidi kakva su crijeva, ako su tvrda onda je dihtung, a ako su mekana onda trazi dalje sta je... Kao sto rekose kolege unutarnji hladnjak, vidi ispod nogu kod papucice gasa i suvozacevih nogu jeli mokar tepih ako jeste o nda je on otisao... Pregledaj sve racve, crijeva i veliki hladnjak isto pri dnu i dno...

ma sto se tice palenja, pali sto kazu, na pola kljuca... ujutro ili po dani, nebitno... crijeva sam provjerio nakon voznje po gradu i nisu tvrda, sasvim su normalna... nije mokar tepih 100% jer svaki drugi dan usisavam auto tako da bi primjetio, bar to :icon_question: ostaje mi samo da spojeve crijeva provjerim :icon_rolleyes: zajebancijama nikad kraja :icon_mad:
 
Član
bas me interesuje sta ce biti na kraju, ja sada nekad sredinom sedmice vozim svoj auto, da mi otvore i vide gdje je problem, meni se nesto slicno kao tebi desava
 
ArminM je napisao(la):
bas me interesuje sta ce biti na kraju, ja sada nekad sredinom sedmice vozim svoj auto, da mi otvore i vide gdje je problem, meni se nesto slicno kao tebi desava

ajd javi mi ako uspijes rijesiti problem, jer od ovog zna zaboliti glava :icon_mad: ma najgore je kad pocne gubiti vodu, onda neznas od cega bi poceo a na kraju sve pregledas i neznas sta je :S
 
Član
ja mislim da je kod mene dihtung glave, jer mi masovno trosi vodu,i to sada sve vise i vise, sad mi od punjenja boce treba dva dana da upali lampicu, prije je bilo po sedmicu pa i vise
tako da ja moram otvoriti motor, nadam se samo da nije glava pukla
 
ArminM je napisao(la):
ja mislim da je kod mene dihtung glave, jer mi masovno trosi vodu,i to sada sve vise i vise, sad mi od punjenja boce treba dva dana da upali lampicu, prije je bilo po sedmicu pa i vise
tako da ja moram otvoriti motor, nadam se samo da nije glava pukla

ja je nisam praznio da mi sad upali lampicu ali i meni zna izgubiti 1-2dl vode na 100 km voznje :icon_question: sad, da li moze toliko izgubiti samo na spojevima da ispari voda pa da se ne vidi, najvjerovatnije... vodenu pumpu sam iskljucio jer je zamijenuta, da je dihtung glave vjerovatno bi puno vise vodu trosio nego sto je sad... logicki gledano, negdje u sistemu ima propust :S
 
Član
zasto ne odes uzeti onu tekucinu koju pune u klime, naspes bocu vode, kanes nekoliko kapi te tekucine, i voda ti postane zelena, i onda ga vozas neko vrijeme, i pod lampom ce se vidjeti ako negdje pusta. to su i meni preporucili isto
 
ArminM je napisao(la):
zasto ne odes uzeti onu tekucinu koju pune u klime, naspes bocu vode, kanes nekoliko kapi te tekucine, i voda ti postane zelena, i onda ga vozas neko vrijeme, i pod lampom ce se vidjeti ako negdje pusta. to su i meni preporucili isto

kako se zove ta tekucina... znaci samo nekoliko kapi staviti i sacekati neko vrijeme da pusti ako negdje pusta i pod lampom otkriti gdje pusta.. hmm zvuci jednostavno hehe probacu i to, hvala ti na savjetu ;)
 
Top